Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan ellenzéki párt, aki...

Van olyan ellenzéki párt, aki nem vesz részt a Gyurcsányszövetségben és komolyan vehető?

Figyelt kérdés

2020. júl. 5. 08:07
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan nincs, hogy EU-s segély!"

Hát, nem így hívják, de lényegében de, erről van szó.

Az EU direkt elkülönített a lemaradott régióknak - országonként - egy bizonyos összeget, amit lehívhatnak. Ugyanis az EU célja - legalábbis papír forma szerint -, hogy a lemaradt régiók felzárkozását elősegítse.

A fidesz még kampányolt is azzal, hogy milyen jók voltak, hogy le hívták az összes pénzt abból az EU-s keretből, amit az ország fejlesztésére szántak.


""gyurcsányék annyira nem kormányoztak, hogy alig pályáztak, tehát "bent hagytak" egy csomó pénzt

Alapvetően nem ez votl a helyzet, hanem akkor még nem volt akkora mennyiségű támogatás elkülönítve ezekre a régiókra. Vagyis nem is tudtak nagyon többet lehívni.


"2010-ben egy csőd szélén álló országot vettek át"

Ez szintén nem igaz. Egy stabil országot vettek át, mivel Bajnai mindent megoldott, amit kellett. Ezért is tartják a Bajnai-kormányt a legjobb kormánynak.

Nem véletlen, hogy még a fideszes politikusok egy jelentős része - többek között Orbán is - dícsérte, mivel tényleg szakértői kormányzást hajtott végre.


"viszont 2002-től GDP arányosan is durván emelkedett. 2010-től viszont elindult lefelé."

Csak nem GDP arányosan fizeted vissza, hanem nominális értékben.

Arról nem is beszélve, hogy az alacsonyabb GDP miatt gyorsabban drágult a 2000-es években. Amikor az mszp-szdsz átvette a kormányt, akkor kb. harmada volt a GDP, mint amikor a fidesz 2010-ben átvette.

Arról nem is beszélve, hogy egy válság után nem nehéz csökkenteni az államadósságot, mivel a válságot hívjuk mély pontnak. (És akkor nem mondtam, hogy azzal kezdtek, hogy lenyúltak 3 ezer milliárdot.)


De még ha fel is tesszük, hogy az általad említettek igazak a jelenlegi formában, akkor is az állításaim egy töredékével vitatkoztál csak, vagyis még mindig nem lehet azt mondani, hogy milyen jó volt a fidesz, mivel nem volt az.

2020. júl. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

"De még ha fel is tesszük, hogy az általad említettek igazak a jelenlegi formában, akkor is az állításaim egy töredékével vitatkoztál csak, vagyis még mindig nem lehet azt mondani, hogy milyen jó volt a fidesz, mivel nem volt az."


Bocs, de lazán tagadod a tényeket és olyan kijelentéseket teszel, hogy "Ezért is tartják a Bajnai-kormányt a legjobb kormánynak." Soha nem hallottam azt, hogy bárki is a Bajnai kormányt tartotta volna a legjobbnak.

Te azt a taktikát választottad, hogy teszel egy határozott kijelentéset, ami majd nekem kell cáfolnom, mert így nem kell megvédened az alaptalan kijelentéseidet. Meg sem próblod megvédeni a kijelentéseidet, mert amikor majd kezd kínossá válni a helyzet, akkor bedobsz egy másik témát, amivel el tudod terelni a naív olvasó figyelmét.

2020. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

"de lazán tagadod a tényeket és olyan kijelentéseket teszel"

Nem, ezek a tények.

Ha valamiről nem hallottál az nem az én hibám, hanem a tudatlanságodat bizonyítja.


"Soha nem hallottam azt, hogy bárki is a Bajnai kormányt tartotta volna a legjobbnak."

Igen, ezért mondtam, hogy tudatlan vagy. A Bajnai-kormány volt az egyetlen, amivel kapcsolatban politikai konszenzus van, hogy jól végezte a dolgát. Nem volt még egy ilyen párt, nem véletlenül. Ez votl az egyetlen szakértői kormányunk.

[link]

"az elismerést a Bajnai-kormány már sokkal korábban besöpörte az összes vezető országtól és gazdasági szervezettől"

"Magyarország két egymást követő kormánya" olyan lépéseket tett, amik "összességében többet tesznek ki, mint amire bármely más európai ország vállalkozott. Tulajdonképpen ezért kijárna, hogy a külföld kalapot emeljen"

[link]

"Elismeri például, hogy az előző kormány jelentős lépéseket tett a gazdasági és a pénzügyi rendszerek stabilizálása érdekében. A korábbi fideszes állásponttal szemben az írás leszögezi: az államháztartás finanszírozása, a forint árfolyamának stabilizálása, illetve a pénzügyi rendszer működése is csak az IMF hiteleivel volt biztosítható."


"így nem kell megvédened az alaptalan kijelentéseidet"

Megvédtem, ennyit erről.

Ha kimondom, hogy a Föld geoid, akkor arra sem hozok egyből bizonyítékokat, mivel feltételezem, hogy a vitapartnerem értelems annyira, hogy alapvető kijelentéseket nem kell bizonygatnom. Hát, jelen esetben tévedtem.


"Meg sem próblod megvédeni a kijelentéseidet, mert amikor majd kezd kínossá válni a helyzet"

Nem próbálom meg megvédeni, mivel közismert tény. Ha kéred megvédem, de ez a kommented meg csak személyeskedés. Úgy beszélsz valamiről, hogy egyetlen állításomra sem kérdeztél rá, hogy miért igaz.

Ha minden tétel mondatot bizonyítanom kellene, akkor 20-30 oldalas válaszokat is kapnál, így sokkal egyszerűbb, ha csak arra hozok bizonyítékot, amit nem fogadsz el.

De a személyeskedéssel tényleg elástad magad.

2020. júl. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

33!


Vicces, hogy folyamatosan tudatlannak nevezel, közeben amikor az érvelési hibáidra hívom fel a figyelmet, akkor engem vádolsz személyeskedéssel. Ezek alapján egyértelműen kijelenthető, hogy vagy fogalmad sincs arról, hogy mi a személyeskedés vagy egészen mást állítasz erről, annak ellénre, hogy ismered a fogalmat.

És ez jellemző az egész érvelésedre. Nehéz eldönteni, hogy tényleg nem ismered a tényeket (illetve a teljes képet) vagy egész egyszerűen nem veszel tudomást ezekről.


Abból, hogy a Bajnai kormány próbálta stabilizálni a gazdaságot, próbálta elkerülni a csődöt, még véletlenül sem következik belőle az, hogy az a kormány lett volna a legjobb. Ezt minimum csúsztatásnak szokták nevezni. Nem hogy intézkedése, de még ötlete sem volt a gazdaság élénkítésére. Egy leálló gazdasában pedig adót emelni nagyon rövidlátó gondolkodásra vall. Se koncepciója, se víziója nem volt.

2020. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
#34 ne erőlködj "elvtárs", könnyen visszakereshető minden amit tagadni próbálsz. Nem ér meg ennyit az a heti 11 ezer forint.
2020. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

35!


Most is csak egy szánalmas személyeskedésre futotta tőled.

Nem vagyok az elvtársad, ahogy másé sem. Tudod, amit én képviselek, attól távol áll az a kör, ahol használták - és ezek szerint a mai napig használják - ezt a kifejezést.

2020. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 MolotovPunk ***** válasza:
Ha 1989-től nézzük napjainkig,eddig szerintem Bajnai kormány volt a legjobb.Igaz ő rövid ideig volt ügyvezető min.elnök,de mégis sokat stabilizált a magyar gazdaságon.Esetleg ha 2006-tól ő lett volna a min.elnök akkor jó eséllyel a fidesznek soha sem lett volna 2/3-a.
2020. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

#36 hol a személyeskedés?

Dehogy áll távol tőled. Nevezheted magadat bárminek, mint a pártod, de a vörös csillag fénye ragyog felőletek...


Amúgy az "elvtárs" nem véletlen volt idézőjelben, persze hogy nem vagy az elvtársam, mivel nincs ilyenem, undorító egy dolog amúgy is.

2020. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

#38!


"ne erőlködj "elvtárs", könnyen visszakereshető minden amit tagadni próbálsz. Nem ér meg ennyit az a heti 11 ezer forint."


Csak ennyi személyeskedés volt az utolsó kommentedben. :)

2020. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
#39 hol ebben a személyeskedés?
2020. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!