Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az ötletről, hogy az államnak 10 évnyi minimálbérben maximalizálni kellene az lakások eladási árait?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésnél merült fel, hogy az ingatlanárak úgy elszálltak Magyarországon, hogy ha a mindenkori éves minimálbér tízszerese lehetne a lakóingatlanok eladási ára Magyarországon, biztosítaná, hogy mindenki megfelelő lakáshoz juthasson a jelen körülmények között.

2020. júl. 5. 12:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
30%

20.


Mikor fogjátok már fel, hogy nem minimálbérben kell gondolkozni?

Ez az ország pont azért tart ott ahol, mert itt mindenki minimálbéres.

Majd ha megjön a jobbik eszetek, akkor lesz német színvonal, de addig...

További kellemes álmodozást!

2020. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
87%

19 es


Én elhiszek mindent amit írsz:)


De tudod nem mindenki él a te álom világodban

Akik a való életben élnek azok nem tudnak ilyen olcsón és ilyen ügyesen lakást venni mint te...

PL... Budapesten 20 millió alatt semmilyen lakást nem tudsz venni.

Megyeszékhelyeken majdnem hasonlóak az árak.

dunántúlon szintén.

Él hiszem hogy lehet evnni pár millióért lepukadt házat ott ahova még a TEK se szívesen megy ki, ahol nincs munkalehetőség.

De tudod az embnerek akik szeretnének családot, nekik nem elég egy sufni Csenyétén, vagy más hasonló helyen.


europai lakásárak meleltt a magyar bérek az europai átlag bérek kb fele harmada

Igy elég nehéz lakást evnni, családot alapítani...

2020. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
38%
Mit nem értesz azon, hogy megyeszékhelyen vettem ennyiert lakást és full fel van újítva? Mi ertelme annak, hogy leírja vki fekete feher ezt, és te csak ezért is a baromságokat irkálsz? Ettől jobban érzed magad, hogy kamuzol?
2020. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
77%

"europai lakásárak meleltt a magyar bérek az europai átlag bérek kb fele harmada"


Hol? Engem tényleg érdekel, hogy melyik európai országban kerülnek azonos méretű lakások ennyibe, mint itthon?

2020. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehetne kivitelezni. Márészt, ha van egy hatalmas villa, fura lenne 10 éves minimálbérért hirdetni. Harmadrészt, ha te lennél az eladó, nagyon savanyú lenne a szőlő.
2020. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nem összespórolni kell 19 millát, hanem szerezni egy normális állást, összerakni az önerőt, vagy a vételár egy nagyobb részét, plusz hitel és kész."


Ha maradunk a 19 milliós árnál, akkor össze kell spórolni mondjuk 10 milliót, hogy utána, még drágábban lehessen lakáshoz jutni! A végén az át lesz mondjuk 25-30 millió.

Ennél még összespórolni is sokkal könnyebb és értelmesebb. Ezért van az, hogy csak a hülye ugrik lakáshitelbe.


"Sehol a világon nincs ilyen, hogy te összespórolod 1-2 év alatt egy lakás árát."


Ami azt illeti meg lehet. Nekem sikerült. Igaz én "csaltam" pár év külföldi munkával. Csak nem mindenki teheti azt meg, hogy az itteni fizetése sokszorosáért dolgozzon külföldön.


"Ha lenne ilyen, 10 év után mindenki nyugdíjba mehetnek, mert 5 lakása lenne, amit lazán kiad"


Ha mindenki tud venni lakást, kinek adod ki? Ez úgy nem jut eszedbe?


"Mondom, ne legyetek hülyék."


Azért nálad okosabbak lehetnének, nem árt az mint látod.

2020. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Mondjuk sokan azt várják el, hogy elhagyja a szülőktől, majd külvárosi kertes házba költözik. Ez szerintem nem reális.
2020. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
44%

"Ha maradunk a 19 milliós árnál, akkor össze kell spórolni mondjuk 10 milliót"


Nem kell 10 millát összespórolni, 20% elég és még így is az albérleti díj alatt vagy.


"Ezért van az, hogy csak a hülye ugrik lakáshitelbe."


Hát engem meg pont ez húzott ki a szarból.


"Ami azt illeti meg lehet"


Nem külföldi munkáról beszélek.


"Ha mindenki tud venni lakást, kinek adod ki"


Annak, aki turista, nyaral, gyűjtöget, nem akar venni.



"Azért nálad okosabbak lehetnének, nem árt az mint látod."


Szeretnél valamit?

Nem tudom miért nem lehet elfogadni a valóságot.

Mondom, normális munkahely, és kész, meg van oldva.

Valahogy elég sok embernek bejött, de biztos véletlen.

2020. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
#28 Hát ez az, jó dolog a lakáshitel, de azt is ésszel kell, mint sokmindent.
2020. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
73%

29


Jó, de szerinted mennyi esze van annak, aki komolyan elhiszi, hogy 1 millió forintért lakást fog venni?

A fürdőszoba ha kijön belőle, már jó, nem hogy komplett lakás :D

Ezt nem fogja fel a hülye:D

Hogy ezt valakinek fel kell építeni és nem fog a szaki minimálbér alatt gürizni:D

2020. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!