Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz mindig ilyen agresszí...

A Fidesz mindig ilyen agresszív volt?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég figyelem a politikát, a Fidesz előtti dolgokra csak kicsit emlékszem, kamasz voltam akkor. Most olvastam hogy ráment a Hír TV egy újságíróra, kimentek a kisgyerekes nő lakására, becsöngettek stb. Hadházyt már azért feljelentik ha levegőt vesz.


Ez az orosz tempó volt régebben is? Nem kell leszedni a fejemet de én egyetértek a Fidesz gazdaságpolitikájával, a döntéseik többségével is, csak a plakátolást, sorosozást, migránsozást ilyesmiket nem szeretem. Szerintem Orbán hatékony és azért messze a Fideszben van a legtöbb kompetens politikus. De mi ez az ízléstelen, agresszív fellépés? Én nem hinném hogy ezzel tömegeket lehetne megnyerni. Mindig ilyenek voltak csak nem figyeltem vagy változnak? Ez világjelenség egyébként? Ha lehet, egymás fejét se szedjétek le.



2020. júl. 13. 20:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mi a kevés? Szerintem rengeteg az elvakult ember, aki csak feketét meg fehéret lát? Miért nem lehet azt mondani (ez csak egy példa), hogy az adózást meg a családtámogatást nagyon jól csinálja a Fidesz, nem kellett volna a sok populizmus a közbeszerzési borzalmak. Vagy: igaza van az LMP-nek a környezetvédelmi kérdésekben, de túl balos a gazdasági felfogásuk. Vagy: igaza van Hadházynak a korrupciós ügyekben, de nincsen párja.
2020. júl. 13. 21:17
 12/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
37%

Az, aki fekete-fehérben látja a dolgokat kedves kérdező, te vagy.


"az OLAF-vizsgálatok"


A 4. Metró ügyében? Vagy a Tiborcz féle közvilágítás projektről? Egyiktől sem zárkózom el, beszélhetünk mindkettőről.


"27 százalékos áfa az mi?"


Rendben, a 25%-os ÁFA-t a Fidesz 27%-ra emelte. Igazad van. De a SZJA kulcsok hogyan változtak? A 200 ezer forint felett keresők SZJA hozzájárulása 32%-ról 16, majd 15%-ra csökkent. A Társasági Adó is csökkent. Érdekes, ezeket nem említed. Semmi érv, semmi árnyalat. Hogy lehet így élni? Mint a moha?


"igaza van Hadházynak a korrupciós ügyekben"


Jah, csak azt nem úgy kell úgy kifejezni, hogy csüngünk a lépcső korlátján, mint majom a fán...


Én úgy látom, hogy inkább az ellenzék agresszív.

2020. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

"...szándékosan ajtónak fut, hogy aztán sírhasson (Kunhalmi)..."


Szegény nem értette meg, hogy egy akkora ajtónak hiába fut neki, le fog pattanni róla. Tehát semmi szándékosság nem volt ebben, csak buta. És megijedt, mert nem erre számított.

2020. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetlen pozitív kampány a Fidesz csinálta, az első kormányzásuk után. Egyértelmű esélyesként indultak, aztán vesztettek. Ezek után ők sem csináltak pozitív kampányt.

Most inkább azt csinálják, hogy tematizálják a közbeszédet.

2020. júl. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14-es, de az nem tematizálás, hogy tönkretesznek pl. egy újságírót meg a családját. Más egy plakátkampány, más Bayer hőbörgése és más adásban mutogatni egy újságíró lakcímét. Nyilván nem fog hozzá kivonulni Tiborcz vagy Mészáros, de egy sima bűnöző simán.


12-es, mondd, nem fogod fel hogy PÉLDÁKAT írtam? Ebből is rohadtul elegem van, hogy mindent kiforgattok, úgy tesztek (vagy tényleg?) mintha nem fognátok fel miről beszél az ember. A 4-es metró ügyében egyébként volt OLAF vizsgálat, ha mindenképpen kötekedni akarsz: [link]


Meg nem tudom, nekem ez a hátrafelé mutogatás valahogy nem tűnik korrekt hozzáállásnak. Az MSZP-t nem azért váltotta le az ország mert ilyen ügyeik voltak? Mert akkor a logika szerint a Fidesznek is mennie kell, hiszen miattuk még büntetést is kell állnia az országnak az elmutyizott közbeszerzések miatt.


Látjátok, leírja valaki hogy alapvetően egy csomó Fideszes dologgal egyetért, de van, amivel nem és rögtön úgy mentek neki mintha nem is tudom, kém lenne vagy hazaáruló. És akkor még azt mondjátok nincs agresszó :D

2020. júl. 14. 07:29
 16/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
30%

Kérdező, tipikus példája vagy annak, hogy függetlennek és objektívnek állítod be magad, miközben közel sem vagy az. Te vagy az, aki agresszív vagy, aki szándékosan tényeket hallgat el (lásd az adókról, amit aztán most már utoljára meg sem említettél, úgy belebuktál (ez az orosz tempó!!)).


Megemlítetted az OLAF-vizsgálatokat, én pedig megemlítettem, hogy az OLAF eddig milyen vizsgálatokat végzett hazánkban. Ez hol visszafele mutogatás? :D Én is példákat írtam, nem fogod fel?


"Az MSZP-t nem azért váltotta le az ország mert ilyen ügyeik voltak?"


Sajnálom, hogy még meg is említettem :( én elhiszem, hogy nem akarod ezeket újra olvasni, mert a függetlenobjektív füledet bántja.


"Mert akkor a logika szerint a Fidesznek is mennie kell"


Persze, a te (orosz tempó) logikád szerint. Szerintünk pedig szabad választások döntenek erről, nem egy ember "logikus" véleménye. :))


Kérdező, miért mutatod magad egy nyugati, felvilágosult gondolkodású embernek, mikor valójában a gondolkozásmódod egy diktatorikus elnyomó rendszer alaptéziseire vezethető vissza? Én megértem, ha valaki szimpatizál a szocializmussal, meg a liberális Gyurcsány-féle gazdaságpolitikával, valakinek ezeket is szeretnie kell.

Ugyancsak nem ítéllek el azért kérdező, mert szereted a Nap TV féle tájékoztatást (ha nem ismered, olvass utána).

2020. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem állítottam be magam függetlennek. Nekem a Fidesz gazdaságpolitikája jót tett - katás adózó vagyok mint sok százezren - egy csomó dologgal egyetértek. Te pedig vagy a funkcionális analfabétizmus tipikus példája vagy a szándékos rosszindulaté. Eljutottunk odáig, hogy nem elehet elvárni sem a kulturált hangnemet, sem az árnyalt megközelítést. Gratulálok!
2020. júl. 14. 10:19
 18/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
8%

Te beszélsz kultúrált hangnemről, mikor analfabétának nevezel és lepontozd a válaszaimat csak azért mert nem értünk egyet?

Csak hogy észrevedd: én egy kommentemben sem személyeskedtem veled szemben. Sajnálom, de azt kell hogy mondjam, hogy a személyeskedés a passzív agresszió egyik jele. Nem véletlen - minden állításodat megcáfoltam.


Csak hogy idézzek magamtól: "Én úgy látom, hogy inkább az ellenzék agresszív."


Gratulálok én is. :D

2020. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"14-es, de az nem tematizálás, hogy tönkretesznek pl. egy újságírót meg a családját. Más egy plakátkampány, más Bayer hőbörgése és más adásban mutogatni egy újságíró lakcímét."


Az viszont színtiszta hazugság és csúsztatás, amit művelsz.

1. Azt "elfelejtetted" megemlíteni, hogy egy postafiók címről volt szó. Tehát szerinted és a "függetlenobjektív" média szerinte az újságíró egy postafiókban lakik.

2. Azt is elfelejtetted megemlíteni, hogy a cím nyilvános, hiszen Hadházy erre a címre gyűjt. A HírTV csak annyit tett, hogy felhívt a figyelmet arra, hogy ez a postafiók az egyik "függetlenobjektív" újságíró nevén van.

3. Azt is elfelejtetted megemlíteni, hogy Hadházy tagadta, hogy ismeri ezt az újságírót.

4. Egészen másról írtam, de arra nem tudtál mit reagálni, ezért bedobtad ezt a "függetlenobjektív" értelemezését a hazudozók lebuktatásának.

2020. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!