Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az emberek, hogy a maszk megvéd?

Figyelt kérdés

Japán, Dél-Korea, stb országok, ahol többször annyian élnek, mint bármelyik európai országban vagy Amerikában, mégis jóval alacsonyabb a betegek száma.

Hogy mi az alapvető különbség? Nálunk (Európában és Amerikában) nem volt különösebb hagyománya a betegségek elleni megelőzésnek. Kézmosás, fürdés, ha van, akkor védőoltás, tüneti kezelés és magának a betegségnek a kezelése.

Ezzel szemben a Távol-Keleti országokban állandó volt a maszkviselés.

És nézzük az eredményt:

A 300 milliós USA-ban 3,7 millió ember fertőződött, a 67 milliós Franciaországban 173 ezer fertőzött van regisztrálva, a 60 milliós Olaszországban 244 ezer, de még nálunk is több mint 4000 ember van azonosítva koronavírussal.

Ezzel szemben a 130 milliós Japánban alig 23 ezer fertőzöttet regisztráltak. Az 52 milliós Dél Koreában 14 ezret se. A 7 milliós Hong kongban 1000 ember érintett.

Miért nem fogadják el, hogy a maszkviselés igenis segít?



2020. júl. 17. 22:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
86%

#20:


Azt senki sem tudja, hogy Budapesten, vagy vidéken van-e több fertőzött. Sőt, azt sem tudjuk, hogy adott helyen, adott pillanatban pontosan mennyi a fertőzött.


Azt tudjuk, hogy az első körben megfertőzöttekből hányan szorultak orvosi ellátásra a vírus miatt, hányan haltak meg, és hányan gyógyultak fel. Pont.


A fertőzöttek számát sosem fogjuk pontosan tudni. Sőt, nagyon valószínű, hogy a jelenleg is aktív, tünetmentes fertőzöttek száma több százezres, milliós. Csak tünetmentes, így nem született teszteredmény, amit számként hozzá lehetne írni a statisztikákhoz.

2020. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
20%

#21 Annyiban igazad van, hogy az összes fertőzött számát nem tudjuk, mert nem tesztelnek mindenkit, és az esetek nagy részében tüneteket sem okoz a vírus. Viszont a detektált fertőzöttek majdnem fele Pesten van/volt:

[link]

Egyébként én is el tudom képzelni, hogy több millióan megfertőződtek már. Akkor pedig végképp semmi értelme a maszknak, mert a fertőzés elkerülésére gyakorlatilag nulla az esély.

2020. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
60%
XXI.sz-ban élünk, rengeteg bizonyíték van az ellenkezőjére, mégis vannak laposföld-hívők, oltásellenesek és még sok hülye. Mi olyan furcsa abban, hogy vannak, akik azt hiszik, hogy maszk használatával a saját levegőjüket lélegzik vissza, meg hogy a maszk csökkenti a véroxigén-szintet? Ezeket is megcáfolták már minden módon, videók vannak, óvodásoknak is érthető szinten magyarázzák el orvosok, nővérek, hogy miért hülyeség amit az összeesküvés hívek állítanak. Ezeket az embereket semmi nem fogja meggyőzni. Egyszerűen a nem megfelelő oktatás miatt ilyenek lettek és nagy valószínűséggel ilyenek is maradanak. Hiába emelkedik folyamatosan az emberiség IQ-ja, mindig lesznek hülyék.
2020. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
63%

#19-es vagyok és elsősorban a #20-asra reflektálva:


A statisztikák szerint már megfordult a trend, Bp-en naponta jellemzően 0-5 fertőzöttet regisztrálnak az elmúlt hetekben, vidéken pedig ennél többet. De a valós szám ennél értelemszerűen magasabb a sok tünetmentes miatt. De így is: az 1,7 milliós várost összehasonlítani a pár ezresekkel? Ez az alma-körte összevetéssel ér fel :)


Mondanám én is azt, hogy essünk túl rajta mind, de én pl. mégse szeretnék IgA hiány és korábbi autoimmun betegség miatt. Egyszerűen bizonytalan vagyok, hogy miképp reagálnék rá - de bármilyen furán hangzik is, ez mindenkire igaz, kortól, nemtől, bőrszíntől függetlenül.


Lehet azzal jönni, hogy az influenzához hasonló, de sajnos a statisztikák szerint a covid halálozási aránya kb. 1%, míg az influenzának 0,1%. Ez jelentős különbség, arról nem is beszélve, hogy az egészségügyi rendszer egyszerűen nem bírná elviselni azt, ha kb. minden 15. fertőzöttet kórházba kell szállítani. Nincs annyi ágy, orvos, ápoló, eszköz, stb. És nem is lesz. Ők hónapok óta világszerte életeket próbálnak menteni, teljesen kimerültek és mégis, annyi kérésüket nem hajlandóak egyesek teljesíteni, hogy vigyázzunk egymásra és hogy vegyük fel azt a nyamvadt maszkot. Innentől kezdve már nem kell tovább boncolgatni, hogy a felelős viselkedés milyen előnyökkel jár.


De felteszem azt a nagyon egyszerű kérdést: kockáztat-e bármit is az, aki felveszi a maszkot? Baja lesz tőle valakinek? Tegyék a kezüket a szívükre azok, akik szerint a maszk rosszat tesz, pls.

2020. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
28%

"A statisztikák szerint már megfordult a trend, Bp-en naponta jellemzően 0-5 fertőzöttet regisztrálnak az elmúlt hetekben, vidéken pedig ennél többet. De a valós szám ennél értelemszerűen magasabb a sok tünetmentes miatt. De így is: az 1,7 milliós várost összehasonlítani a pár ezresekkel? Ez az alma-körte összevetéssel ér fel :)"

Én sem a fertőzöttek abszolút számát hasonlítom össze, hanem a lakossághoz mért arányukat. A fertőzöttek fele Pesten van, miközben a főváros lakossága az országénak alig ötöde.

A COVID halálozási aránya jóval kisebb, mint 1%. Egy az, hogy a fertőzöttek száma jóval magasabb a regisztrált fertőzöttek számánál, amit te is írtál. A másik, hogy a halálozási statisztikába mindenkit belevesznek, aki koronavírussal fertőzötten halt meg, a halál konkrét okától függetlenül. Azt is, aki végstádiumú rákos volt, és azt is, akit autó ütött el. Több országból származó adatok alapján a halálozások kb. 15-30%-ához lehetett köze a koronavírusnak. Mindezek alapján a halálozási arányt csak találgatni lehet, de minden valószínűség szerint nem nagyobb az influenzára jellemző 0,1%-nál.

Igen, a maszk rosszat tesz. Már nem tudom, itt írtam-e vagy egy másik kérdésnél, de a saját kilélegzett levegődet szívod vissza, amiben jóval kevesebb az oxigén.

2020. júl. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
54%

#25:


Úgy vélem, a budapesti átfertőzöttséghez nagymértékben hozzájárulhatott az, hogy az elején az utazásból, külföldi kiküldetésekből visszatérők jelentősebb része budapesti volt, illetve sok a kórház és az idősotthon is. Önmagában a Pesti úti idősotthonban több száz fertőzöttet regisztráltak, sikerült is belőle politikát csinálni. A maszkviselés egyébként csak májustól kötelező és itt tudok visszanyúlni az elmúlt hetek statisztikáihoz.


Az elhunytak nyilvántartásában részben igazat kell adnom Neked. Mintha kényszeresen mindenkit Covid-os elhunytként kell számon tartani, akinél beigazolódott a fertőzés.


Az érem másik oldala, hogy mintha mindenáron igyekeznének megtalálni az ún. alapbetegségeket, hogy igazolják, hogy a covid csak hozzájárulhatott a halálhoz. De legyünk őszinték, közülük sokan még éveket, akár évtizedeket élhettek volna. Az alapbetegségek túlzott kihangsúlyozása azt a hamis biztonságérzetet keltheti, hogyha nincs alapbetegséged, akkor kész, nem eshet bajod. Ekközben számos fel nem tárt betegséggel élnek az emberek, illetve makkegészségesnek hitt emberek valahogy mégis lélegeztetőgépre kerültek. Illetve, van olyan elhinyt, aki be se kerüt a statisztikákba. Summa summarum: 20-50 éveseknek egyszerűen nem szabadna így megbetegedniük, illetve végképp nem távozniuk az életből egy fertőzés miatt, legyünk őszinték, az influenza nem vitte volna el Öket.


A maszk kapcsán - nincs tudományos bizonyíték arra, hogy a maszk rosszat tesz, ezt hiába próbálják egyesek igazolni, sőt inkább az ellenkezőjére van. Akkor orvosok, ápolók milliói küzdenének légúti problémákkal. Nem kapnak benne levegőt.....mintha a covidosok egy jó része pont erre panaszkodna :/.


Egy kérdést engedj meg kérlek, nem nekem kell megválaszolnod, illetve kérlek ne vedd sértésnek. Volt esetleg olyan ruhadarab/típus, amit a Szüleid/bárki Rád erőltetett gyerekkorodban, vagy akár később és ami ellen nyíltan vagy a felszín alatt tiltakoztál, és/vagy ami miatt "cikiztek"? A pszichológia furcsa dolgokat tud produkálni :)

2020. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
60%

"a saját kilélegzett levegődet szívod vissza, amiben jóval kevesebb az oxigén."

Ezt a hülyeséget honnan szeded? Tuti soha nem volt rajtad maszk, különben nem írnál ilyeneket. Ha már fel nem veszed, legalább nézz már meg egy maszkot legalább mielőtt ilyet írsz. Miből van? Fémből? Valami más, 100% légszigetelő anyagból? Nem. A maszkon átmegy a levegő, csak megszűri. Orvosok műtenek maszkban órákat, ápolók viselik órákon át, minden nap és semmi bajuk nem lesz. Egy rakás videó van, amin pont a gyengeelméjűeknek mutatják orvosok, ápolók, hogy a maszkot hordva egyetlen százalékot se csökken a véroxigén szintjük.

Leglább egyszer fogj már a kezedbe egy maszkot, aztán próbáld fel, mielőtt hülyeségeket írsz.

2020. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
43%

"Ezt a hülyeséget honnan szeded? Tuti soha nem volt rajtad maszk, különben nem írnál ilyeneket."

Rajtam volt már maszk, sajnos van, ahol rákényszerítenek, hogy felvegyem. Rajtad viszont vagy nem volt, vagy hazudsz. Már pár perccel a maszk felvétele után érezheti bárki, hogy kevésbé kap levegőt, mint maszk nélkül.


"Orvosok műtenek maszkban órákat, ápolók viselik órákon át, minden nap és semmi bajuk nem lesz."

És szerinted olyan maszkban műtenek, mint amit a teszkóban kapsz kétezerért? :D


"Egy rakás videó van, amin pont a gyengeelméjűeknek mutatják orvosok, ápolók, hogy a maszkot hordva egyetlen százalékot se csökken a véroxigén szintjük."

Egy ilyen videót láttam, kemény 1 percen át szemléltette az "orvos" (mert aki azt csinálta, az vagy nem orvos, vagy jó pénzt kapott azért, hogy azt mondja, amit). Ennyi idő alatt persze, hogy nem csökken a véroxigénszint, mert még a maszk alól se fogy el a friss levegő.

2020. júl. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
36%

Tudom, hogy teljesen értelmetlen egy hülyével vitatkozni, de mivel épp ráérek... legyen...

Én maszkban bicikliztem naponta 2x40 percet, amikor biciklivel jártam munkába Bp-en és mégsem ájultam el, nem kaptam kevésbé levegőt, nem lett semmi bajom. Szóval tudom, hogy hülyeség, amit írsz.

A Tescos kétezres maszk szerinted miben különbözik a műtős maszktól?? Az valami más anyagból készül? Direkt nem engedi ki a levegőt, hogy elájuljanak benne az emberek? Ha nem tetszik a tescos kétezres, akkor miért nem veszel drágábbat? Nem telik egy 3-4ezer Ft-os maszkra? Esetleg ha nem az iskola mellé jártál volna, akkor nemcsak hogy most nem hinnél ilyen hülyeségeket, mint hogy a maszkkal a saját kilélegzett levegődet lélegzed vissza, de lenne pénzed vásárolni egy 3-4 ezer Ft-os maszkot (aminek egyébként semmi értelme, mert a tescos kétezres ugyanolyan, mint az orvosi, a 3-4-5ezres meg szelepes és az orvosok nem szelepes maszkokban műtenek).

Mi az, hogy a "maszk alól" nem fogy el a friss levegő?? Az orvosi maszk alatt nincs levegő, az rásimul az arcra. Mégse volt rajtad soha életedben ilyen maszk ha ilyen hülyeséget írsz.

Próbáld már ki, hogy egy papírzacskót az arcod elé tartva lélegzel ki-be 5 percig (már ha sikerül és nem ájulsz el hamarabb) és ugyanezt egy próbáld ki egy maszkkal. Mivel úgyse fogod kipróbálni, ezért elmondom, hogy az első esetben elég hamar elájulnál, a második esetben meg semmi nem történne, gond nélkül tudnál levegőt venni.

2020. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
20%

"Én maszkban bicikliztem naponta 2x40 percet, amikor biciklivel jártam munkába Bp-en és mégsem ájultam el, nem kaptam kevésbé levegőt, nem lett semmi bajom. Szóval tudom, hogy hülyeség, amit írsz."

Maszkban biciklizel? Akkor már mindent értek :D A többi szimpla hazugság. Bárki, aki hordott már maszkot pár percnél hosszabb ideig, tisztában van ezzel.


"A Tescos kétezres maszk szerinted miben különbözik a műtős maszktól?? Az valami más anyagból készül?"

Többek között. De pl. a Kínából érkezett maszkok dobozára rá is írták, hogy egészségügyi célra alkalmatlan.


"Az orvosi maszk alatt nincs levegő, az rásimul az arcra. Mégse volt rajtad soha életedben ilyen maszk ha ilyen hülyeséget írsz."

Orvosi maszk valóban nem volt rajtam. Kereskedelmi forgalomban kapható maszk igen. És akármit is hazudsz, az nem orvosi maszk.


"Próbáld már ki, hogy egy papírzacskót az arcod elé tartva lélegzel ki-be 5 percig (már ha sikerül és nem ájulsz el hamarabb) és ugyanezt egy próbáld ki egy maszkkal. Mivel úgyse fogod kipróbálni, ezért elmondom, hogy az első esetben elég hamar elájulnál, a második esetben meg semmi nem történne, gond nélkül tudnál levegőt venni."

Korábban már próbáltam, igaz nem papír-, hanem nejlonzacskóval. Nem ájultam el, ahogy maszkban sem, de a levegő minősége érezhetően rosszabb volt mindkét esetben.

2020. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!