Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az emberek, hogy a maszk megvéd?

Figyelt kérdés

Japán, Dél-Korea, stb országok, ahol többször annyian élnek, mint bármelyik európai országban vagy Amerikában, mégis jóval alacsonyabb a betegek száma.

Hogy mi az alapvető különbség? Nálunk (Európában és Amerikában) nem volt különösebb hagyománya a betegségek elleni megelőzésnek. Kézmosás, fürdés, ha van, akkor védőoltás, tüneti kezelés és magának a betegségnek a kezelése.

Ezzel szemben a Távol-Keleti országokban állandó volt a maszkviselés.

És nézzük az eredményt:

A 300 milliós USA-ban 3,7 millió ember fertőződött, a 67 milliós Franciaországban 173 ezer fertőzött van regisztrálva, a 60 milliós Olaszországban 244 ezer, de még nálunk is több mint 4000 ember van azonosítva koronavírussal.

Ezzel szemben a 130 milliós Japánban alig 23 ezer fertőzöttet regisztráltak. Az 52 milliós Dél Koreában 14 ezret se. A 7 milliós Hong kongban 1000 ember érintett.

Miért nem fogadják el, hogy a maszkviselés igenis segít?



2020. júl. 17. 22:40
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
43%

#30, #26-os vagyok:


Kétségtelen, hogy én se szeretem hordani, kényelmetlen, tényleg nehezebb levegőt venni benne, de sokan vagyunk így ezzel. Egészségügyileg attól még nem ártalmas, hidd el :)


Egyszerűen azért vesszük fel, mert per pillanat nincs jobb megoldás, megelőző eszköz a fertőzés exponenciális terjedése ellen - az alapos rendszeres kézmosás és a tömegrendezvények lefújása mellett, amelyek önmagukban még nem elegendőek sajnos. Ha széles körben elérhető lesz védőoltás és/vagy kezelés, akkor várhatóan nem kell majd, de az még legalább több hónap.


Hidd el, bőven elegendő, hacsak szimplán szabályosan felveszed, ahol kötelező, egyébként megillet Téged a panaszkodás joga :). Mindannyian túl akarunk lenni ezen, roh@dtul elegünk van nekünk is, de kérlek, ennyit tegyünk meg az embertársainkért, az orvosokért, ápolókért. Megérdemlik, megérdemeljük mindannyian. Tartsunk ki és ne kockáztassunk egy újabb karanténidőszakot. Egyszer vége lesz.

2020. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
59%

Aki nem okos, az ne okoskodjon! Szerényebben végiggondolva:


Ártok valakinek, ha felveszem azt a köcsög maszkot? NEM


És ha nem? LEHET, HOGY IGEN


Nagyon nehéz volt?


Elárulom, el lehet lenni kis megszakításokkal a pár hónapja még 40 forintokért beszerezhető műtős maszkban egy műszakon át is. Egész jól véd, legalábbis öntvénytisztító műhelyben, rendes por- és olajködben, 12 órában jobbnak bizonyult az ilyen 500Ft-os szelepes eldobhatónál. Jobban fed, mert sokszorosa a méret. Nem, nem fulladtunk meg, pedig még napos is volt a műhely elég rendesen. Az, hogy a meleg levegődet szívod vissza, tényleg hoz egy ilyen nem friss levegő érzést, tényleg kicsit jobban kell lélegezni, és tényleg jól esik, amikor leveszed. De hogy anyuci kedvence levegőt ne kapjon benne, és ezért LEHETSÉGESEN veszélyeztessen másokat? Hagyjuk már! Akkor már tényleg ne legyetek birkák, meg ne lássak egyiken se egy bukósisakot vagy biztonsági övet, ne legyél punci öcsém!

2020. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
52%

"Maszkban biciklizel? Akkor már mindent értek :D A többi szimpla hazugság."

Na mesélj, mi a hazugság? Érdekes, hogy én biciklizni tudtam maszkban, te meg gyalog fulladsz tőle és halálodon vagy ha fel kell venni? Szerintem menj el egy orvoshoz kivizsgálásra, mert komoly betegséged van: vagy a tüdődben, vagy az agyadban.

Szóval (nem lukas) nejlonzacskóba lélegeztél ki-be kb. 5 percig és "érezhetően rosszabb" volt a levegő minősége? Szóval te érzed a levegő minőségét? Orvosi csoda vagy! És ráadásul még el se ájultál az oxigénhiánytól? Akkor nem a tüdőddel van a gond, hanem az fejeddel. 1) hazudsz 2) ha nem hazudsz, akkor viszont megintcsak egy orvosi csoda vagy. Javaslom mindenképpen látogass meg egy orvost és oszd meg vele tapasztalataidat, még valami díjat is kaphatsz ha nem a zártosztályra visznek be.

2020. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
20%

"Érdekes, hogy én biciklizni tudtam maszkban, te meg gyalog fulladsz tőle és halálodon vagy ha fel kell venni? Szerintem menj el egy orvoshoz kivizsgálásra, mert komoly betegséged van: vagy a tüdődben, vagy az agyadban."

Nem unod még a hazudozást? Mindenki, aki maszkban biciklizik, az (egyrészt hülye, másrészt) nehezebben kap levegőt.


"Szóval te érzed a levegő minőségét? Orvosi csoda vagy!"

Ha te nem érzed pl. egy elhasznált levegőjű teremben, hogy szellőztetni kellene, akkor neked kellene elmenned kivizsgálásra. Ez egyáltalán nem orvosi csoda.

2020. júl. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
60%

1) aki maszkban biciklizik, az nem akar a szmogban, NO2-ben és egyéb kipufogógázokban megfulladni.

2) én 40 perc alatt nem fulladtam meg, több, mint egy évig minden hétköznap maszkban bicikliztem, de te már 2-3 perc múlva szenvedsz.

3) az "elhasznált levegőjű" teremben nem a használt levegőt érzed, hanem a sok ember szagát, izzadtságát, lehelletét. Szóval ha te a zacskóban "elhasznált levegőt" éreztél, akkor menj el fogorvoshoz, esetleg a mandulád miatt is lehet büdös a lehelleted.

4) tudósok kimutatták felmérések után, hogy akik nem hordanak maszkot, azoknak értelmi képességük alacsonyabb:

[link]

Persze ez nem újdonság, hiszen olvashattuk hozzászólásaidat, így mindenki meggyőződhetett erről.

2020. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!