Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A FIDESZ melyik intézkedése a...

A FIDESZ melyik intézkedése a leginkább megbocsáthatatlan?

Figyelt kérdés

Szerintem a CSOK. Gyakorlatilag ezzel a lakáspiaci manipulációval tönkretették a piacot a legtöbb ember számára. Persze akinek volt több lakása, abból urat csináltak, de a többség számára egyszerűen szilánkokra törték a jövőképét. Reménye sincs mostmár az átlagos embernek, hogy lakáshoz jusson, ha nem örököl, vagy nem született gazdag családba.

Három gyerek? Nevetséges... így mostmár az első sem születik meg. A fiataloknak nincs semmi kilátása még egy nyomorult garzonra sem.


Csak egy példa, Borsod megye, Kazincbarcika:

2014-ben 4 millióért vették meg az adott lakást. 2020-ban 11 millió 500 ezer Ft-ért ment el. TIZENEGYMILLIÓÖTSZÁZEZERFORINTÉRTMENTELEGYNYOMORULTLAKÁS. Borsodban, Kazincbarcikán, ami tudjuk, hogy milyen lakossággal bír...

Vajon ennyivel növekedtek a REÁL(!)bérek is...? Költői kérdés, persze, hogy NEM!


Mielőtt a Fidesz mániások nekem esnének:

Gyűlölöm a hazaáruló liberális baloldalt is a magyarellenes beállítottságukkal. De a Fidesz sem jobb semmivel.

Mocskos mind a kettő.



2020. júl. 21. 21:20
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
48%
#30 Persze, tudjuk. Itt mindenki szembe jön, csak te tudod a jó irányt, ugye?
2020. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy minden feltétel nélkül segíti Izraelt Palesztina annektálásában.
2020. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

"Itt mindenki szembe jön..."


Nem nem! Csak ti jöttök szembe. Amiből a magyarok többségének már elege van!

2020. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
45%
Végülis mindegy. Még sok évig regnál majd, minek után van elégedetlenség de egyetértés is velük. Az emberek éppen olyanok mint ők, jelenleg, és mindenki olyan kormányt kap amilyet érdemel. De! Egyszer vége lesz, semmi sem tart örökké. És az nem lesz szép. Vélhetőleg a Kossuth téri fákról fognak lógni.
2020. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
60%
Annak aki a népharag hiányáról írt: hiába népszerűek ha kártékonyak az országra. vagy te annak ellenére, hogy népszerűek hasznosnak látod őket.
2020. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
21%
Igen, a CSOK, bàr nem azèrt, mert hàrom gyerek kell, hanem, azèrt mert ebből Mèszàrosèk nyermek megint. A 3 gyerek azèrt nembaj, mert a nők dolga az is , hogy szüljön
2020. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
63%
#36 én örülnék, ha nem a fidesz döntené el, mi a dolga egy nőnek...
2020. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó ma a Fidesz dönti el, hogy mi a dolgod nőként. Gondolom nő vagy de ha nem akkor meg azt, hogy férfiként mi a dolgod. Nőként 2 gyerek szülése férfiként 2 nemzése. Bár amúgy nekem érdekes ha a nő alapból nem akar szülni azt megértem ha valahova nem akar!
2020. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

De ha támogatni akarták volna a gyerekvállalást, akkor pont ellentétes intézkedéseket kellett volna hozniuk!

Beindítani tömegesen egy önkormányzati bérlakás programot. Ez a kínálatot lendítette volna fel, a versenyszféra lakásai pedig kénytelenek lettek volna alkalmazkodni (azaz normális áron kínálni eladásra vagy kiadásra a lakásokat). Durván megadóztatni a külföldiek lakásvásárlásait, a befektetőket és az üresen álló lakások tulajdonosait.

Magyarul: a lakosság érdekei alapján hozni az intézkedéseket.


A gyerekvállalási kedv már évtizedek óta csökken. Sokan csak egyetlen gyerekben gondolkodtak eredetileg is. Az irreális lakásárakkal pedig csak azt érték el, hogy sokan inkább arról az egyről is lemondanak - nemhogy hármat akarnának!


Meg komolyan, aki a pénzért vállalja be a gyereket... Hát abból milyen felnőtt lesz?! Gyereket nem szeretetből kéne vállalni normális esetben?! Megvan egy stabil alap, van hol lakni (erre tökéletes lenne az olcsó önkormányzati bérlakás), jó a kapcsolat... Ez lenne a normális kiindulás. Nem az, hogy "Józsi, csinálj már fel mégegyszer, mert kéne az a CSOK!"


Vagy az itteni Fidesz-szektásoknak ezt hiába magyarázom?!

2020. júl. 24. 06:54
 40/44 anonim ***** válasza:

#38 Tudom hogy a hozzád hasonlók nehezen értik meg, de megpróbálom újra: attól, hogy ma nőként VÁLASZTHATOK, hogy legyen-e gyerekem, legyen-e sok gyerekem, akár 3 akár 6, mert mellé tesznek annyi lehetőséget, segítséget, hogy ezzel a döntéssel együtt sem fog tönkremenni, elszegényedni a családom, az nem azt jelenti hogy megmondják hogy mit kell tennie egy nőnek.

MEGTEHETEM HA AKAROM. Azt is, amit korábban nem tehettem meg.

1998-ra a ballib kormány elérte a Bokros-csomaggal, hogy a családi pótlék és a gyes is jövedelemhatárhoz volt kötve, vagyis ha egy nő gyereket szült, akkor a szülési szabadságának leteltével mindenféle támogatás nélkül maradt, ha ELŐTTE? amíg dolgozott, a családja közös jövedelme meghaladta az előírt maximumot. Tudom, mert akkor terveztük az első gyerekünket és nem csak az én fizetésem esett volna ki a bevétel oldalról teljesen, de semmiféle állami támogatást nem is kaptunk volna, miközben már 3-an lettünk volna 2 helyett, mert én, mérnökként a szülés előtt jól kerestem.

2002-ben a Medgyessy kormány azonnal eltörölte a családi adókedvezményt az 1 és 2 gyerekeseknél, a többgyerekeseknél pedig lecsökkentette a harmadára. 2010-re Bajnai kormánya eljutott oda, hogy megszüntette a szocpol-t, a csok elődjét, és ismét hozzányúltak a gyes-hez, a 3 évről levitték 2 évre.

A nőknek ezzel egyértelműen megmondták, hogy nem dönthet a gyerekvállalás mellett, még akkor sem ha akar, mert azzal anyagilag tönkreteszi a családját.

Most viszont választhat egy nő. Attól mert nem él a felkínált lehetőségekkel, még nem éri semmi hátrány. A gyerektelenek pontosan úgy élik az életüket, mint előtte vagy ahogyan a gyerekesek, amikor a gyerekük már felnőtt. Azonban most választhatja hogy gyereke lesz - amennyit szeretne - és otthon marad vele, mert akkor is segíti az állam, nem fognak elszegényedni, de dönthet úgy is hogy gyereke lesz, de már pár hónappal később visszamegy dolgozni - mert a támogatásokat akkor is megkapja és így vállalhat rövidebb munkaidőben munkát vagy meg tudja fizetni a gyermeke felügyeletét.

A nők döntése most tényleg szabad - és ti ezt akarnátok elvenni tőlük. Miért?

2020. júl. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!