Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A FIDESZ melyik intézkedése a...

A FIDESZ melyik intézkedése a leginkább megbocsáthatatlan?

Figyelt kérdés

Szerintem a CSOK. Gyakorlatilag ezzel a lakáspiaci manipulációval tönkretették a piacot a legtöbb ember számára. Persze akinek volt több lakása, abból urat csináltak, de a többség számára egyszerűen szilánkokra törték a jövőképét. Reménye sincs mostmár az átlagos embernek, hogy lakáshoz jusson, ha nem örököl, vagy nem született gazdag családba.

Három gyerek? Nevetséges... így mostmár az első sem születik meg. A fiataloknak nincs semmi kilátása még egy nyomorult garzonra sem.


Csak egy példa, Borsod megye, Kazincbarcika:

2014-ben 4 millióért vették meg az adott lakást. 2020-ban 11 millió 500 ezer Ft-ért ment el. TIZENEGYMILLIÓÖTSZÁZEZERFORINTÉRTMENTELEGYNYOMORULTLAKÁS. Borsodban, Kazincbarcikán, ami tudjuk, hogy milyen lakossággal bír...

Vajon ennyivel növekedtek a REÁL(!)bérek is...? Költői kérdés, persze, hogy NEM!


Mielőtt a Fidesz mániások nekem esnének:

Gyűlölöm a hazaáruló liberális baloldalt is a magyarellenes beállítottságukkal. De a Fidesz sem jobb semmivel.

Mocskos mind a kettő.



2020. júl. 21. 21:20
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem konkrét intézkedést kell választani, akkor én a stadionépítéseket nevezném annak. Sokmilliárd elment rájuk feleslegesen, lassan több stadion lesz mint ahány botlábú ebben az országban.
2020. júl. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
31%
A szemkilövetés, ja bocs azt gyurscótány csinálta.
2020. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
30%
*gyurcsótány. Elírtam.
2020. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
67%
A városliget beépítése, fakivágások országszerte.
2020. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
61%

- A Planetárium felújításának elmulasztása. Odajártam évekig, erre azóta sem újítsa fel senkise


- A spanyol, angol,olasz bajnokik monopolizálása. Már nem lehet a sport12-őn elérni mint régen. Már egy nyamvadt focimeccset sem nézhet az ember

2020. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
44%
Az, hogy nem számoltatta el gyurcsányt és a 2010 előtti baloldali korrupt elitet.
2020. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
69%

Az egészségügy lezüllesztése. Hadd pusztuljon a jónép.

Az jelenlegi oktatási rendszer. Facebook majom korlátolt idiótákat bocsát ki.

2020. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
33%

A CSOK jelentős támogatása csak új lakásra vehető igénybe, azok árát hajtotta fel, illetve lendítette fel az építőipart. Az építőipari vállalkozások, dolgozóik voltak a fő nyertesek a támogatott családok mellett. Ez utóbbi azért a többi vásárlónak is jó, mert ha több új lakás épül, egyre több lakás lesz Magyarországon, nő a kínálat, az fékezi az árak emelkedését.

A használt lakások ára főleg a válság után kényszerértékesített, eladott, elárverezett lakások kifutása miatt emelkedett. Akinek el kellett adni, az eladta a 2010-es évek elején, utána szűkült a nagy túlkínálat. Viszont az alacsony kamatkörnyezet miatt megjelentek a befektetők, hitelből vásárlók, nőtt a kereslet, ami az árak emelkedését eredményezte. A fizetések emelkedése is növelte valamelyest a fizetőképes keresleti oldalt.

Tehát ha nem tudsz lakást venni, az nem a nagycsaládosok új lakásra, házra vonatkozó otthonteremtési támogatása miatt van.

2020. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
62%
A gyűlöletkeltő kommunikáció.
2020. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

8-as, na most ideböfögtél egy nagy adag bullshitet. Ember, engem a VALÓSÁG érdekel, nem a kozmetikázott gazdasági hírek és elemzések.

Ismétlem:

HASZNÁLT lakás...

2014: 4 millió Ft.

2020: 11 millió 500 ezer Ft.

Az ország legszegényebb megyéjének egyik "fekete" városában.


Na ezek TÉNYEK. Cáfolhatatlan tények, a VALÓ életből.

Szóval nekem ne magyarázzátok, hogy a CSOK valójában jót tett, mert qrvára nem. Annyit ért el, hogy az egekbe futottak az eladó/kiadó lakások árai.


Ez a Fidesz intézkedéseinek az eredménye. Minden eszköze meglett volna ahhoz, hogy valódi segítséget nyújtsanak, helyette ezt érték el.


A magyarázkodó duma nem érdekel.

2020. júl. 21. 21:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!