Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Utólag mennyire tartod jó...

Deák Dominik 2020 kérdése:

Utólag mennyire tartod jó ötletnek a Fidesz javaslatát, hogy legyen heti 5 kötelező tornaóra az iskolákban?

Figyelt kérdés

Tíz éve ez sok embert érdekelt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Beváltotta a hozzá fűzött reményeket?



2020. aug. 7. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
A torna jó, minimum 4 kell hétköznap + 1 hétvége, de így még jobb, én egyetértek velem. 💪
2020. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Meg jó átizzadtan ülni utána a többi órán, meg jó hogy elmegy az egész szünet, meg jó, hogy legtöbben mozognak anélkül is eleget.
2020. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Hülyeségnek tartom.

Mozogjon a gyerek, az a lényeg.

Én pl. imádtam mozogni, de utáltam a szekrényugrást, magasugrást, minden szertornában tök ügyetlen voltam, abszolút kudarcélmény volt 12 éven át a testnevelés.

Ugyanakkor mindig szerettem úszni, biciklizni, tollaslabdázni, ping-pongozni, focizni, kirándulni. Tehát szerettem mozogni, szerettem szabad levegőn lenni.

ÉS EZ A LÉNYEG!!!

2020. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Kell a mozgás, de ez a terv csak akkor lenne működőképes, ha minden iskolában bőven lenne lehetőség sportágakra és nem egy poros, beton udvaron kell rohangálni, vagy félig lerohadt, balesetveszélyes szerekkel dolgozni.

Meg igazán az lenne a jó, ha a rendszer rávezetné a gyereket arra, hogy melyik mozgásforma való neki és akkor azt csinálhatná.

2020. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Politikától függetlenül... az ötlet, a szándék, az elgondolás JÓ! A mostani gyerekek egy része már fiatalkorban elhízik, a fizikai állóképességük a béka ...-e alatt van. Nagyon sok ember abból a fizikumból "él" egész életében utána amit fiatalkorában felépít, utána csak eltunyul.


A megvalósítás... a tanterv, a szekrényugrás és egyebek erőltetése viszont NEM JÓ! A mozgás, a sport szeretetét kellene elpalántálni a gyerekekben, hogy utána felnőtt korukra is szeressenek mozogni. Szóval a megvalósításon még lehetne bőven csiszolni.

2020. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Meg kell tanulniuk vezényszóra hajtani végre gyakorlatokat. Kapnak egy kis alaki kiképzést is: "sorakozó nagyság szerint!" Figyelnek egymásra, érzékelik helyüket másokhoz mérten ... stb stb
2020. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

6-os, és ebben mi a jó?

Háborúra készülünk és mindenkinek vezényelni fognak?

2020. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

A tornaórákon elég szerteágazó foglalkozások, játékok vannak, nem csak szekrényugrás, meg hasonlók vannak :)


De az előzőek alapján támogatandónak tartom, hogy a tornaórát ki lehessen váltani valami egyéb foglalkozással, amire igazoltan jár a gyerek. De persze ennek ott lehet értelme, ahol az órarend úgy van összeállítva, hogy ez kezelhető. A másik dolog meg, hogy jó, hogy növelik a tornaórák számát, más órák számát viszont csökkenteni lehetne. Főleg középiskolában, érettségire, szakmára tanulóknál kellene nagyobb differenciálás, csökkenteni a felesleges tananyagot, órák számát. Ne legyen egy tininek heti 36-38... órája az iskolában. Hagyjunk nekik több szabadidőt egyéb elfoglaltságokra, különórákra, otthoni készülésre. Én viszonylag jó képességű, igyekvő, kitűnő tanuló voltam, de a 6-7. órát már nagyon teherként éltem meg. Manapság meg már gyakran 8. órájuk is van a gimnazistáknak.

2020. aug. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Egyéb foglalkozások alatt például úszás, foci, kézilabda edzés... jöhetne szóba, tehát ahol sportol az ifjúság.
2020. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Ami kényszer, soha nem jó. Az iskolai baromságokat mindig utáltam. Voltak évek, mikor tesiből csak egyeseim voltak. Ugyan akkor versenyszerűen bunyóztam. A tesitanár mániája meg a foci volt. Sikerült is neki úgy megutáltatni a focit, százezret fizetnének, akkor sem néznék végig egy focimeccset.
2020. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!