Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a koronavírus csak bevásáro...

Ez a koronavírus csak bevásárolni jár meg vonatozik? Strandra, büfébe, koncertre, focimeccsre nem?

Figyelt kérdés

Nem fér a fejembe, olvasom a híreket, hogy Romániában berobbant újra a vírus, Ausztriában újra terjed - állítólag Horvátországból hurcolják be most, akkor gondolom ott is van. Megint terjednek a cikkek, hogy maszk viselés (maszk... van minden, babos kendő, kenyeres zsák minden) mert hát felelősség, embertársaink védelme... közben a bolhapiacon reggel a vállak összeérnek, maszk 2% -on, Győrben tankcsapda koncert - ja módjával csak 500 embernek - a focimeccsen 5000 néző, a strandok tele, büfék, kiülők tele, pincérek is maszk nélkül mindenki maszk nélkül. És akkor ugyanezek az emberek bemennek a teszkóba (ahol azért nem ölelgetik egymást általában), meg a vonaton akkor aztán maszk így meg úgy, mert ha nem akkor minden féle gyilkosok????


Ez a vírus olyan, hogy csak bevásárolni jár?


Ne értsetek félre én nem tagadom a vírust, de ez hogy van?



2020. aug. 15. 09:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%
Továbbá a mai napon megtudtuk, hogy a miniszterelnök beszéde alatt sem fertőz...
2020. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A vírust a tudósok se értik...ez a gond, a bizonytalanság, a top védőeszköz csak egy izzasztó vacak maszk,amivel leginkább a másikat védjük... naná, hogy bedühödnek az emberek, és összeesküvés-elméleteket gyártanak.


A spanyoloknál még kiélezettebbnek tűnik a különbség: ha az utcán nincs maszk rajtad, jól megvág a rendőr, de beülhetsz a bárba maszk nélkül. Ha másképp nézzük: a veszélyeztetetteknek kell megadni az esélyt arra, hogy ne találkozzanak fertőzéssel,ha nem akarnak. Ennyi.


Az, hogy a magyarországi tömegrendezvényeken, munkahelyeken nem alakulnak ki óriási fertőzésgócok, a szigorú tavaszi lezárások eredménye, szimplán kevés nálunk a vírus... Meg a nyári magas UV sugárzás is fertőtlenít valamennyire kültérben.


Tényleg nem logikus, hogy pl.a munkahelyeken miért nem kötelező a maszk...de hát a vezetőknek mégis csak a gazdaság az első...ősztől meg itt az iskolakezdés...ha netán emelkednének a számok, szerintem úgyis jönnek korlátozó intézkedések.

2020. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező nem tudom mit nem értesz. Valahol meg kellett húzni a határt, a gazdaságot is újra kellett indítani, ezért kellettek rendezvények is hogy legyen bevétel. És a vírus zárt térben jobban terjed, ezért kell az üzletekbe.

Ha úgy haladtunk volna ahogy voltunk még több kárt szenvedtünk volna. Az arra volt jó hogy fel készüljenek a kórházak, és ne egyszerre legyen mindenki beteg. Senki nem mondta azt hogy még fogjuk állítani a vírust. Lelassítani akarták, meg is történt. Továbbra is ez a cél amíg nem lesz ellenszer. Emellett a gazdaság lehetőleg minél kevesebbkárt suenvenjen a jövőben.

2020. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"a veszélyeztetetteknek kell megadni az esélyt arra, hogy ne találkozzanak fertőzéssel,ha nem akarnak. Ennyi."


Ez a lényeg. Tavasszal még tök büszke voltam magunkra, hogy ennyire vigyázunk az öregjeinkre. Most viszont... :((

2020. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"Lelassítani akarták, meg is történt. Továbbra is ez a cél amíg nem lesz ellenszer. Emellett a gazdaság lehetőleg minél kevesebbkárt suenvenjen a jövőben."

Tehát pl. a tanárokat meg az iskolásokkal együtt lakó nagyszülőket simán beáldozzuk a gazdaság érdekében, a lényeg az, hogy a gyerekeknek ne kelljen otthon maradniuk, hanem mehessenek dolgozni a szülők, pörgetni a gazdaságot...

2020. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Fura, hogy autógyárakba se nagyon jár... zárt munkahelyekre... korábban azt mondták a meleg nem állítja meg, mert lám Afrika.... nyárra mégis megállt, pedig nem árt neki a meleg, mégis azt mondják szeptemberben visszajön. Mért pont akkor? Nem akarta zavarni a turista szezont? Mert hát kell a bevétel ezt a vírusnak is be kell látnia. Akkor most mi van?
2020. aug. 20. 22:01
 17/27 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az is benne van hogy kell a bevétel, de ezt is meg lehet érteni. Másrészt nincs annyi beteg pláne halott hogy megálljon az élet. Magyarországon nagyon kevés a többi országhoz képest. A tapasztalatom az, hogy itt az emberek többsége leszja a maszkot is nemcsak a vírust. Még ott se veszik fel a maszkot ahol kellene. Azt hiszem ez nem csak a meleg miatt van (mármint hogy meleg a maszk és ezért nem veszik fel). Jártam nyugati országban, ahol sokkal komolyabban veszik, de ott több fertőzött is van, majdnem mindenkin maszk van ahol kell. Amúgy szerintem bárhogy döntenek a döntéshozók valakinek úgyse nem fog tetszeni.
2020. aug. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A bazilikába sem jár a vírus, és az állami kitüntetések átadójára se ment be. Csak tömegközlekedésen, és közértbe szeret lenni.
2020. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%
Azért a bazilikában meg a parlamentben nagyobb a belső tér, mint egy teli buszon vagy egy kis nyelvi szaktanteremben, ezek már-már olyan helyek, mintha a szabadban lennének az emberek, olyan tágasak, lássuk be. De azért hát igen, értem én... Nem ártana a példamutatás, valóban.
2020. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Hamarosan indul az iskola és a tantermekben sem kell maszk... a kis szaktantermekben se...
2020. aug. 22. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!