Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek mennyire néznek...

Szerintetek mennyire néznek hülyének az emberek / lesz belőle problémám ha gázszűrős félálrcba járok majd bevásárolni? (Gázálarc)

Figyelt kérdés

Koronavírus idejére teljesen elfogytak a maszkok. Már a hasztalan orvosit sem kapni, és a speciális munkához (egy laboratóriumban, vegyszerekkel és elő mintákkal dolgozunk) nem tudunk beszerezni FFP3 maszkot.


Viszont tudtam szerezni gázálarcokat és P3 filter cartridge-t.


Egy barátom azt mondta hogy nem vagyok normális... és hogy le fogják tépni a fejemről / megtámadnak miatta, ha így megyek utcára.


Oké, de ha nincs N95 maszk akkor majd tátott szájjal metrópótlózzunk?


[link]



2020. febr. 26. 00:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/233 A kérdező kommentje:

(Rossz kategóriába raktam, és el is írtam :

FélálarcbaN) Bocs. "Egészség"-be mehet :)

2020. febr. 26. 00:37
 2/233 anonim ***** válasza:
91%
Kína azon részén élsz, ahol a vírus van?
2020. febr. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/233 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon szerintem felesleges egyelőre bármilyen maszk.

Ha a fertőzött területeken élsz, akkor meg nem fognak hülyének nézni.

2020. febr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/233 anonim ***** válasza:
73%
Inkàbb nézzenek hülyének, mint hogy elkapjam.
2020. febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/233 anonim ***** válasza:
90%
A maszk sem véd meg mindentől. Hiába van rajtad maszk, ha a kezedre jut a vírus és belenyúlsz a szemedbe vagy szádba, akkor elkaphatod. A kézmosás, fertőtlenítés ugyanolyan fontos.
2020. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/233 A kérdező kommentje:

Lehet most még nincs semmi, de az a gond hogy itt Magyarországon már lehetetlen bármilyen maszkot is szerezni. Mondom a labormunkához nem tudtunk beszerezni. Tavaszra várható készlet.



Tehát itthon valószínűleg már nem fognak maszkban járni az emberek :(

...

Persze kézmosás is alap. 70% ethanol megfelelő már. Amúgy sima forróvizes 2 perces kézmosás nálunk Lifosannal a bevett műtétek utáni alap fertőtlenítés.

2020. febr. 26. 09:43
 7/233 anonim ***** válasza:
34%

aki olan barom, hogy maszkot hord, amikor az egyik fő dolog, hogy TÖBB oxigénre van szükség betegség alatt, az meg is érdemli, hogy felodobja a talpát.


Aszokrbinsav, friss levegő, és ennyi, nem lesz semmi bajod.

2020. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/233 anonim ***** válasza:
74%
Biztos vagyok benne, hogy az emberek 99%-at tökéletesen nem fogja érdekelni, miben vagy az utcán, maximum megnéznek egy pár másodpercre és mennek tovább
2020. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/233 anonim ***** válasza:
67%
Immunológusok és biológusok is megmondták hogy a szájmaszk semmire nem jó. Annak kellene hordania aki már fertőzött,és nem annak aki védekezik. De csak gondolj bele, egy bármilyen szövetből készült maszkon szerinted nem jut át egy vírus? Sokkal kissebb.
2020. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/233 anonim válasza:
100%
Kiröhögni nem fognak, de "furán" fognak nézni az tuti.
2020. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!