Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Novák jól tette, hogy ellopta...

Novák jól tette, hogy ellopta a pride zászlót! Ha ezt leírod, 30 napra tilt a face. Helyénvaló ez?

Figyelt kérdés

A liberális diktatúra új szintre lépett, vannak olyan gondolatmenetek, amiket a gondolatrendőrség zöröl és büntet. Aki nem ért egyet a másikkal, miért nem áll ki bár az mellett, hogy a másik kimondhassa?


Mindenütt cenzúráznak és aki nem ért egyet a cenzúrázott tartalommal, az általában tapsol a büntetéshez. Ti kiálltok azoknak a szólásszabadsága mellett, akivel nem értetek egyet?



2020. aug. 19. 10:00
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
87%

Szerintetek akkor ha valaki politikai okokból lop az nem elítélendő és nem büntetendő ?

Novák ellopott egy zászlót. Nyilvánosság előtt. Ha valaki ennek tapsol azzal a törvénytelenséget támogatja.

Ha Novák a szomszédod autóját lopja el és te ezt likeolod akkor is letilt a FB.

2020. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

"Novák jól tette, hogy ellopta a pride zászlót! Ha ezt leírod, 30 napra tilt a face. Helyénvaló ez?"

Röviden: igen. Hosszabban: a lopás bűncselekmény. A felhasználási feltételek között van, hogy a profilt nem szabad bűncselekmények népszerűsítésére használni. Az is le van írva a felhasználási feltételek között, hogy szabálysértés esetén figyelmeztetés, fiókkorlátozás, fióktiltás jöhet. Amikor regisztráltál, elfogadtad a felhasználási feltételeket. Tehát a facebook csak azt csinálja, amiben megállapodtatok, amikor regisztráltál.


"A liberális diktatúra új szintre lépett, vannak olyan gondolatmenetek, amiket a gondolatrendőrség zöröl és büntet. Aki nem ért egyet a másikkal, miért nem áll ki bár az mellett, hogy a másik kimondhassa?" Kimondhatod. Kimehetsz a térre, és elmondhatod embereknek, amit gondolsz. Vagy ha csinálsz te magad egy közösségi oldalt, ott is. Az én otthonomba már nem jöhetsz be csak azért, hogy véleményt nyilváníts. Gondolom, Zuckerberg se a tiedbe. A szólásszabadság egy elv, "az én házam az én váram" egy másik, és amikor ez a kettő konfliktusba kerül, jellemzően utóbbi érvényesül. Főleg ha a felek előre meg is állapodtak ebben, mint azt te és a fb tettétek.


"Mindenütt cenzúráznak és aki nem ért egyet a cenzúrázott tartalommal, az általában tapsol a büntetéshez. Ti kiálltok azoknak a szólásszabadsága mellett, akivel nem értetek egyet?" Nem tapsolok a büntetéshez. Abszolút kiállok a szólásszabadságod mellett. Nyugodtan mondd el a véleményedet, és ezért téged ne zárjanak börtönbe, ne rúgjanak ki a munkádból, ne fizettessenek veled bírságot. De a véleménynyilvánítást intézd a törvények keretei között (ne törj be éjszaka hozzám azért, hogy elmondd, mennyire egyetértesz Novák Előddel), a társadalmi együttélés normális szabályai között (tehát ne a templomban üvöltözz), és a saját egyezségeid mentén (ha egy magáncéggel megegyeztél, hogy ő ad neked ingyen netes felületet, ahol a barátaiddal kapcsolatot tarthatsz, de bizonyos tartalmakat nem engedélyez, akkor tartsd magad ehhez).


-----


Egyébként az a közmegegyezés, hogy a saját internetes felületén mindenki úgy moderál, ahogy neki tetszik ("az én házam az én váram"), a fb akkor is moderálhatna, ha nem lennének írásban rögzített moderálási elvei. A vadhajtasok is azonnal kivág minden olyan véleménynyilvánítást, mely szerint Bede Zsolt egy talpnyaló. De ez nem cenzúra. A cenzúra az, amikor valaki a saját készítésű újságban, portálon, stb. nem dönthet a közölt tartalmakról, vagy esetleg arról sem, hogy tovább készíti-e az adott újságot vagy portált.

2020. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Teljesen mellékvágányra megy a beszélgetés. Pl. az '56-os forradalom nem volt bűncselekmény? Vagy az amerikai szobordöntögetés nem bűncselekmény? Attól beszélhetünk róla, az INDÍTÉKKAL egyet érthetünk vagy nem. Az, hogy kihágás vagy bűncselekmény, amit Novák tett, az rá meg a "bűntársaira" tartozik, az hogy én az INDÍTÉKKAL egyet értek, vagy nem az meg szívem joga.


Facebookot használni sok helyen szinte kötelező. Én nem tudok és nem is akarok jobbat csinálni. Azzal nem értek egyet, hogy az internetes beszélgetések zöme egy diktatórikus felületen zajlik. Ha én el akarom érni a többi embert interneten, akkor egy internetbeli diktatúrán keresztül van erre lehetőségem. A diktatúrákat pedig fel kell számolni, mert Észak-Korea sem egy "joguk van ehhez" ország.

2020. aug. 19. 11:41
 14/41 A kérdező kommentje:
Tehát unblock nem akarom, hogy diktatúrák legyenek interneten, csak úgy mint ahogy világ országainak sem örülök, ha diktatórikusak.
2020. aug. 19. 11:49
 15/41 anonim ***** válasza:
57%

[#12-t írtam]


#13: Azt írtad a fb-ra, hogy Novák indítékával értesz egyet, és ezért letiltottak? Szerintem akkor lépj kapcsolatba az ügyfélszolgálattal, hogy helyreállítsák a profilodat. Nem emberek csinálják a letiltást, hanem algoritmusok, melyek fennakadhatnak egy-egy szón, szókapcsolaton, mert a szövegkörnyezet miatt belezavarodnak (a programok még nem jók összetett mondatok, pláne hosszabb gondolatok értelmezésében). Erre van mód, egyszer szegény Böjte Csabának is sikerült valamit úgy megfogalmaznia, hogy a rendszer letiltotta, de aztán a támogatói jelezték a facebooknál, hogy gond van, és amazok egy napon belül helyreállították a profilt. Ilyenkor ugyanis már megnézi ember.


Ha ez történt, akkor sajnállak, peched volt. De ezt viszonylag könnyű megoldani, írj valamelyik ügyfélszolgálatosnak.

2020. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Meddig terjednek a szabadságjogok ? A szabadságjogommal élve milyen kárt okozhatok a másik embernek ? (pl. lopok tőle mert nem tetszik amit csinál) Szabadságjog-e kiállni a tolvaj mellett ezáltal azt sugallni másoknak, hogy ne foglalkozz a törvényekkel ha nem értesz egyet valamivel, mert ha erkölcsileg felsőbbrendűnek érzed magad akkor az mentesíthet a törvények betartása alól.
2020. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

[#12-t írtam]


#13, #14: Azért ezt a diktatúra vonalat szerintem engedd el. Én elhiszem, hogy te nem tudsz úgy programozni, hogy közösségi oldalt csinálj. De azt nem hiszem, hogy a fb-t használnod kötelező lenne a munkádhoz vagy a megélhetésedhez (esetleg marketingben, de akkor se kötelező Novák Elődről posztolgatni). Azért nagyon cinikus ezt Észak-Koreához, az '56 előtti Magyarországhoz, vagy az amerikai rabszolgasághoz hasonlítani: azok az emberek beleszülettek, választásuk nem volt, és 30 napos eltiltás helyett verőlegények vagy rabszolgahajcsárok verték őket félholtra eltévelyedés esetén. Szerintem bármelyik elfogadta volna helyette a 30 napos facebook eltiltást. Illetve Észak-Koreában ez még a jelen is.

2020. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
2%

Én egy kicsit más oldalról közelíteném meg a kérdést. Felejtsük el egy pillanatra a zászlókat és nézzük csak az internetet:


Személy szerint nem tartom korrektnek, hogy egy Magyarországon jelen lévő, amerikai cég korlátozhatja a magyarországi véleményszabadságot. Értem, hogy gyakorlatilag Amerikában lévő szervereken vitatkozunk, de szerintem kötelezni kéne minden globálisan elérhető céget, hogy legyen helyi alrészük és feleljenek meg az adott közösség törvényeinek is.

2020. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

[#12-t is én írtam]


#18: "Személy szerint nem tartom korrektnek, hogy egy Magyarországon jelen lévő, amerikai cég korlátozhatja a magyarországi véleményszabadságot."

- A facebook nem korlátozza a magyarországi véleményszabadságot. A saját internetes felületén mindenki úgy moderál, ahogy akar. Mellesleg a facebook felhasználási feltételekhez köti a regisztrációt, amivel még egy extra gesztust is gyakorol a felhasználók felé, ugyanis előre megmondja, miért jár a korlátozó szankció. Szerinted Bede Zsolt a vadhajtasok.hu-n korlátozza a véleményszabadságot? Csak mert ő is moderál ezerrel. Vagy az oké?


"(...) szerintem kötelezni kéne minden globálisan elérhető céget, hogy legyen helyi alrészük (...)"

- Az internetnek éppen az az egyik legalapvetőbb tulajdonsága, hogy minden nyilvános tartalma globálisan elérhető. Ha egy falusi, alaszkai horgászbolt beindít egy honlapot, rögtön legyen magyarországi alrésze? Tényleg erre köteleznéd? Ugye csak viccelsz?


"(...) és feleljenek meg az adott közösség törvényeinek is"

- Legyél egészen nyugodt, amelyik cég elég nagy ahhoz, hogy megérje neki magyarországi alrészt fenntartani, az csinálja is, és általában meg is felel a magyarországi törvényeknek (illetve amikor nem tart be mondjuk adatkezelési szabályokat, akkor fizeti is a bírságot rendesen). Nincs olyan magyarországi törvény, mely bárkit kötelezne arra, hogy a saját internetes felületén olyan tartalomnak adjon helyt, amelynek nem akar. Ha a gyakorikerdesek megunja a szájtépésünket, és kukázza a beszélgetést, akkor se tehetünk ellene jogilag semmit.

2020. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
0%

"A facebook nem korlátozza a magyarországi véleményszabadságot. "


Dehogynem, csomó olyan dolgot nem enged meg, amit a magyar törvények igen. Próbálj meg pl. meztelen képet kirakni.


" A saját internetes felületén mindenki úgy moderál, ahogy akar."


Erről beszélek, ez a problémám. Ez egy szélsőliberális álláspont, hogy mindeni azt csinál a magántulajdonával, amit akar, miközben látjuk, hogy micsoda véleményformáló ereje van a közösségre nézve.


"Az internetnek éppen az az egyik legalapvetőbb tulajdonsága, hogy minden nyilvános tartalma globálisan elérhető."


Igen, a gyakorlatban ez problémás, de egy kis akarattal megoldható.

2020. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!