Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan huszonéves aki nem...

Van olyan huszonéves aki nem bal, illetve centrista, azaz jobboldali?

Figyelt kérdés
A mai nap elgondolkoztam, hogy a jelenlegi helyzetben, ahol a baloldal, illetve a centristák (azaz liberalisták) a fiatalok felé nyitnak, van-e olyan huszonéves aki jobboldali ideológiákkal szimpatizálnak? (Ja, én is húszas éveimet járom)

2020. aug. 25. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Huszonéves vagyok, nekem leginkább Horthy politikája és a két háború közti Magyarország tetszik.


Horthy egyszerre védelmezte az országot az ultra-konzervatív, haború előtti kort jelképező Habsburg IV. Károlytól, engedett valamennyi liberalizmust (pl. akkoriban volt nálunk jazz, swing meg egyéb amcsi cuccok) de fellépett a kommunisták és a hungaristák ellen is.

2020. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Itt vagyok, pl én.
2020. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Én libernyák vagyok, de ismerek jobboldali fiatalokat. Bár hozzáteszem, hogy a többségük nem politizál, hanem mondjuk vallásos családban nőtt fel, és a családdal együtt szavaz.
2020. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Huszonéves nő vagyok és szélsőjobboldali, 14 éves korom óta.
2020. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

“ családban nőtt fel, és a családdal együtt szavaz.“


Hívô!


Ezt se mondanám, a balosok kozott is vannak hívôk, bár inkább a jobboldalon.

2020. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

1998-ban még a Fidesz-szavazók nagy része is huszonéves volt, aztán később a Jobbik tudta ezt a korosztályt leginkább megszólítani. Amúgy a 18-29 évesek közt ma is a Fidesz a legtámogatottabb, a Momentumot is bőven maguk mögött hagyják.

[link]

2020. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5

Természetesen vannak jobb és baloldali hívők is. Nem állítottam az ellenkezőjét.

2020. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

"Centristák (azaz liberálisok)"


Bocsi ezt nem értem. A centrista nem liberális. Amiért talán neked annak tűnhet az azért van mert középen áll. Minden nézetből átvesz dolgokat, de ugyan így el is utasít onnan pár dolgot.

2020. aug. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Mit jelent neked a jobboldali ideologia? Melyek azok az ertekek, amelyeket jobb- vagy baloldalinak tartasz?
2020. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi van akkor ha egyik oldalhoz sem akarom magam be kategorizálni? Olyat lehet?
2020. aug. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!