Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fogyasztóvédelem miért...

A fogyasztóvédelem miért engedi a telefon szolgáltatóknak, hogy a készülékeket túlárazza és 0 forintosnak hazudja?

Figyelt kérdés

Pl. a Samsung és a hivatalos partnerei a Galaxy A71-et 130 000-ért árulják, a telenor viszont 160 000-ért, ami alapjáraton már nem korrekt. Erre még rájön az, hogy 1000 forintnak hazudják az árát, közben valami elbaxott és túlárazott 20 000 forintos szerződést akarnak ráderöltetni, olyan szolgáltatásért, ami külföldön 5. ennyibe kerül.


Amit a telefonszolgáltatók csinálnak, mintapélda lehetne a tankönyvekben az átverésre. Miért engedi ezt a fogyasztóvédelem?



2020. szept. 17. 13:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

ma 14:04

1) A71 ára telenornál 160 000 forintnak van meghatározva annak ellenére, hogy a Samsung hivatalos, ajánlott forgalmazási ára 130 000 forint. Az, hogy különböző csomagokkal milyen akciókat adnak hozzá, arról én nem beszéltem és nem igaz, hogy kutyát nem érdekel az az ár, hisz abból a "fiktív" árból vonják le az akcióikat.


2) Szerintem a havi 16 000 forint nem a prolinak drága, hanem kb. minden átlag magyarnak irreális összeg ennyi pénz egy ilyen szolgáltatásra.


3) Nem az zavar, hogy megérős vagy nem megérős az ajánlat. Egy 20 000 forintos szerződés nyílván nem éri meg szinte senkinek, engem az átverés ténye zavar. Nagy betűvel kiírják, hogy 0 forint, kisbetűvel meg alá biggyesztik, hogy amúgy közel fél milliót azért ki kell fizetni. Ez már az a kategória, mint az "ön nyert egy Iphone 11 pro-" pop up-ok.


Lehet hülyézni engem, de a GVH már egyszer megbüntette őket 1,8 mrd forintra a gátlástalan hazudozás miatt és szerintem alaposan végignézve a marketingjüket és az árazásaikat, még rájuk férne pár mrd bírság.

2020. szept. 17. 14:50
 12/25 anonim ***** válasza:
72%

"külföldön 5. ennyibe kerül"


Ugye tudod, hogy a "külföld" nem 1 ország? Mindenhol más az árazás, pl. Dubajban sem olcsóbb.

2020. szept. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem a havi 16 000 forint nem a prolinak drága, hanem kb. minden átlag magyarnak irreális összeg ennyi pénz egy ilyen szolgáltatásra."


az átlag magyar proli. ez van.

2020. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Kérdező:


"1) A71 ára telenornál 160 000 forintnak van meghatározva annak ellenére, hogy a Samsung hivatalos, ajánlott forgalmazási ára 130 000 forint."


És érted a mondatodban az AJÁNLOTT szót? ha nem érted mit jelent akkor miért használod?


"és nem igaz, hogy kutyát nem érdekel az az ár, hisz abból a "fiktív" árból vonják le az akcióikat."

Az nem fiktív ár, az az ő bolti áruk és mivel a telefonkészülék nem hatósági áras termék annyiért adják amennyiért akarják. Számodra a listaár csak akkor lényeges ha vagy olyan buta, hogy náluk veszed meg listaáron.

Előfizetéssel csatolva olcsóbb, mint a Samsung által ajánlott ár, akkor mi mi lesz? Megyünk reklamálni a GVH-hoz, hogy a telenor aláigért a Samsungnak?


"2) Szerintem a havi 16 000 forint nem a prolinak drága, hanem kb. minden átlag magyarnak irreális összeg ennyi pénz egy ilyen szolgáltatásra."


Nekem voltak drágább csomagjaim is, mert szükségem volt a szolgáltatásra ¯\_(ツ)_/¯ ( p.s: a mostani is drágább )


" Nagy betűvel kiírják, hogy 0 forint, kisbetűvel meg alá biggyesztik, hogy amúgy közel fél milliót azért ki kell fizetni."


Ne kezd megint, legutóbb sem sikerült. Nem a telefonért fizetsz ki 2 év alatt fél milliót, hanem a telefonért és az előfizetésért. A telefon az előfizetési csomagtól függően X Ft ( ott vna az előző oldalon, nem lapozok vissza ). Ne ferdíts és ne hazudj.


#13:

"az átlag magyar proli. ez van."


Nyilván az "átlag" magyarnak ( bár ez esetben hülyeség matematikai átlagról beszélni, inkább decimálisokban kellene nézni, hogy pl az alsó 3-5 decimálishoz tartozó réteg számára) ez az előfizetés drága. Sőt, egy 130 000Ft-os készülék is drága, meg egy zsír új iPhone is drága kpban fizetve meg egy új 5-ös BMW is drága.

Menjünk reklamálni a wallisba, hogy drága a BMW..


Ha nekem nincs pénzemarra, hogy önállóan megvásároljak egy adott terméket, vagy arra hogy azt a terméket egy szolgáltatáshoz kapcsolva részletfizetéssel megvásároljam akkor befogom a pofám és élek a nélkül és elkezdek rá spórolni.

Ennek a kreténnek is az a baja, hogy nincs pénze. Lenne a zsebében 120 000Ft akkor venne egy Galaxy A71-et és lexarná a szolgáltatókat és élne boldogan. De neki nincs erre pénze ezért megnézte a konstrukciókat és most a matekgyenge barátunk úgy érzi, hogy őt át akarják verni mert úgy kap a készülékből jelentős kedvezményt, ha az drágább szolgáltatáshoz van kapcsolva.


De ha visszaolvasol direkt kerestem olyna ajánlatot, ahol olcsó előfizetéssel a Samsung ajánlott ára alatt hozzájutna a készülékhez de neki az sem jó, mert miért is? Ja mert kell valami 80 000 beszálló...


A kérdezőnek nem az a baja, hogy szemét a telenor meg a t-mobile, hanem az hogy nincs pénze. Ha lenne már rég megvette volna a telefont és nem vergődne itt a gyakorin.


És ez tipikusan a ruppótlan proli esete. Se ész, se pénz de olyan telefon kellene amit nem engedhet meg magának. Ennek Galaxy A71, a másiknak S20 a harmadiknak IphoneXYZ, hó végén meg jobb esetben csak májkrémes kenyérre jut.. És reklamál, hogy őt át akarják verni.


Kérdező: b@ssz ki a telenorral, vedd meg a készüléket készpénzre egy olcsóbb boltban/webshopban, dobd bele a simkártyádat és használd boldogan, a telenor meg gyulladjon fel. Ez lesz a legjobb mindenkinek :D

2020. szept. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
70%

Nem hazudnak semmit .

A szerződésben minden le van írva feketén fehéren,de még odáig sem kell eljutnod,az interneten is el tudod olvasni milyen feltételekkel kerül 0FTba kihozni a készüléket .

Ha neked ez nem tetszik ,az az egyéni szooc.problémád ,akkor nem veszed igénybe a szolgáltatást . A fogyasztóvédelmet nem érdekli,mert nincs miért érdekelje,ez nem a vásárló megtévesztése .

2020. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Mert havi részletre reklámozzák a 0 Forintos és hasonló jelentéktelen árú telefonokat. Persze a részletek ott vannak a TV-ben is alatta kis betűvel, de azt senki sem olvassa el.

És hogy miért engedi a fogyasztóvédelem? Mert senki sem kényszerít arra, hogy megvedd azt a telefont részletre és többért.

2020. szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 peca1000 ***** válasza:
76%
Nem 0 Ft a készülék, hanem annyiért elviheted a boltból, azaz ott rögtön nem kell fizetned érte, hanem majd később részletekben.
2020. szept. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%
#17 Igen ez van az apróbetűs részben, amit ugye a kérdező nem olvasott el....
2020. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"a Samsung és a hivatalos partnerei a Galaxy A71-et 130 000-ért árulják, a telenor viszont 160 000-ért, ami alapjáraton már nem korrekt"


Akkor rendelj a Samsungtól vagy a hivatalos partnerek egyikétől. Amúgy meg ha telefonos boltot nyitnál, lenne az szerintem 200 is, ha keresni is szeretnél rajta.

2020. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
56%
semmit sem hazudnak kérdező. Igen nulla Forint, és alatta apró betűkkel ott van, hogy nulla forintért odaadják, plusz egy szerződésért cserébe, hogy havonta részletekben fizeted, kicsit drágábban.
2020. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!