Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fogyasztóvédelem miért...

A fogyasztóvédelem miért engedi a telefon szolgáltatóknak, hogy a készülékeket túlárazza és 0 forintosnak hazudja?

Figyelt kérdés

Pl. a Samsung és a hivatalos partnerei a Galaxy A71-et 130 000-ért árulják, a telenor viszont 160 000-ért, ami alapjáraton már nem korrekt. Erre még rájön az, hogy 1000 forintnak hazudják az árát, közben valami elbaxott és túlárazott 20 000 forintos szerződést akarnak ráderöltetni, olyan szolgáltatásért, ami külföldön 5. ennyibe kerül.


Amit a telefonszolgáltatók csinálnak, mintapélda lehetne a tankönyvekben az átverésre. Miért engedi ezt a fogyasztóvédelem?



2020. szept. 17. 13:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

A fogyasztóvédelem ha jól tudom nincs olyan jogkörrel ellátva, hogy megbüntethesse őket. A Gazdasági Versenyhivatal igen, de a jelenlegi törvényhozás még nem tart ott, hogy ezt félrevezetőnek ítélje meg, pedig szerintem is az.


De pl. a dohánnyal is így voltak, sokáig senki sem szabályozta meg nem is gondolták károsnak, aztán lassan leesett a tantusz.


Persze lehet magyarázni, hogy apróbetűs rész stb., de ne csináljunk már úgy mintha ezek az óriáscégek nem az átlagemberek megtévesztésére építenének.

2020. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
73%

"Persze lehet magyarázni, hogy apróbetűs rész stb.,"


De nincs apróbetűs rész. Menj fel a telenor honlapjára és feketén-fehéren ott áll minden az ajánlatban, csak a kérdező kretén.

2020. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
73%

22 ,az nem számít :D

Nekik ez megtévesztés,mert hogy képzeled,hogy ő el fog olvasni még két sort. Meg különben is,mi az,hogy nem ingyen van a telefon :D

Megtévesztés .. az :D

2020. szept. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem találtad el a demográfiát, mert én pont az apróbetűsrészt elolvasó típus vagyok és életemben nem vettem még mobilt szolgáltatótól.


"menj fej a honlapra" Na igen, de akkor miért nem a buszmegállóba kiragasztott reklámokra írják ki azokat a feltételeket, miért egy nagy 0-át raknak ki?! Mert a funkcionális analfabéták (tömegek) nem fognak felmenni a honlapra és részletek után kutatni, hanem aláírnak egy nem túl jó ajánlatot, amire akár nincs is szükségük.


De zabáljátok csak tovább a reklámokat és álmodjátok, hogy az ilyen óriás cégek értetek vannak :)

2020. szept. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
55%

"Mert a funkcionális analfabéták (tömegek) nem fognak felmenni a honlapra és részletek után kutatni, hanem aláírnak egy nem túl jó ajánlatot, amire akár nincs is szükségük."


Az ajánlat aláírásáról tájékoztatják szóban is a részletekről illetve amikor aláírja van lehetősége elolvasni a kezébe adott papírt, illetve hogy mit ír alá. Hát meg ne sajnáljam már a butákat...


Az én telefonom sem szolgáltatótól van :D

2020. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!