Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek bűn, hogy ezek...

Szerintetek bűn, hogy ezek után a fideszre szavazok majd vagy inkább ne tegyem?

Figyelt kérdés

Világéletemben átlag fizetésem volt és átlagos életet éltem. 2010 óta gyűlöltem ahogy a fidesz kormányoz. Nevetségesnek tartottam a látszat intézkedéseiket és hogy akármennyit lopnak, annak nincs következménye.


Tavaly nyáron megkeresett az unokatestvérem, hogy nem akarok-e a cégében dolgozni. Tudni kell róla, hogy mindig is fideszes volt, még 2010 előtt is, éppen ezért nem mondom hogy rosszban voltunk de nem volt felhőtlen a viszony. Mivel akkoriban eléggé pénzszűkében voltam ezért elfogadtam az ajánlatát. A mostani fizetésem többszöröse a régi fizetésemnek. Anyagilag nagyon megérte, sokkal jobban élünk a családommal!


A baj az hogy mostanában kezdek úgy bele-bele látni a dolgok mélyére. Az unokatestvérem ezalatt a szűk 1-1,5 év alatt több pályázatot is elnyert a cégével és mondanom sem kell nagyon neki lejtett a pálya. Olyan kapcsolatai vannak, hogy ha agyhalott lenne, akkor is sikeresen lenne a cég. Viszont elismerem, hogy nem egy buta ember így nagyon nagyon sikeres a cége. Vannak még dolgok, amik befolyásolják a sikerét a pályázatokon kívül de azokat inkább nem írnám le. A lényeg, hogy nagyon nagyon unfair módon tett szert hatalmas piaci előnyre a versenytársaival szemben és minden annak köszönhető hogy nagyon jó fideszes kapcsolatokat ápol.


Az a baj hogy a gyomrom felfordul, ha belegondolok, hogy mennyire megvetettem ezt az egészet régen és most itt vagyok és én is kihasználom a lehetőséget. Tudom hogy sok vállalkozás a túlélésért harcol és valószínűleg nem is fog sikerülni nekik és jobb lenne náluk az a pénz... de nem akarok lemondani arról az életszínvonalról amiben most élek.


Éppen ezért arra gondoltam, hogy következő választáskor a fideszre szavaznék, nem csak magam miatt hanem a családom miatt is! Szerintetek helyes ez így?



2020. szept. 25. 12:39
1 2
 1/18 hollófernyiges ***** válasza:
55%
Te tudod mennyit ér a lelked.
2020. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Mikor először voltam szavazó, akkor kaptam egy emléklapot az első szavazás alkalmával és az a szöveg van rajta, hogy kívánjuk, hogy a társadalmat érintő kérdésekben és a választásaiban egész életében személyes meggyőződése és lelkiismerete vezérelje.

Ezt kívánom neked is. Mi a személyes meggyőződésed?

Egyébként miért kéne a Fideszre szavaznod a családod miatt? Kirúg a főnök, ha megtudja, hogy nem rájuk szavaztál? Honnan tudná meg?

Én az államnak dolgozom, közalkalmazott vagyok, minisztériumi háttérintézményben. Senki meg nem kérdezte, hogy kire szavaztam. Én se a fideszre, függetlenül attól, hogy végső soron a kormány a munkáltatóm.


"Az unokatestvérem ezalatt a szűk 1-1,5 év alatt több pályázatot is elnyert a cégével és mondanom sem kell nagyon neki lejtett a pálya. Olyan kapcsolatai vannak, hogy ha agyhalott lenne, akkor is sikeresen lenne a cég."

Ez amúgy rendkívül szomorú. Anyukám is az üzleti életben dolgozott, de még a 80-as évek óta és monda, hogy elkeserítő, hogy régen milyen kaliberű, felkészültségű és tudású üzletkötők voltak és ma mi van... Persze, mindig számítottak a kapcsolatok, de ezek a pályázati dolgok elég gyalázatosak. Semmi személyes kompetencia nem kell, csak a minél hosszabb nyelv.

2020. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Az neked kell tudnod.

Nekem soha semmilyen előnyöm nem származott abból, hogy a szavazatommal a Fideszt segítettem...én ezt azért teszem, mert szerintem jó eredményt értek el, szerintem jobb az országnak, ha ők vannak hatalmon.

2020. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Arra szavazz, aki képviseli az érdekeidet, hogy Neked és a családodnak jó legyen.

Én is hasonló helyzetben vagyok, nem érdekel, hogy ideológiailag (bár a fidesznek nem nagyon van semmi) hogyan gondolkoznak, a lényeg, hogy nemkem és a körülöttemlévőknek az érdekeit érvényesítsék. Ez van, ilyen a világ, mindig is ilyen volt. :))

2020. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
#1 Az embernek nincsen lelke, még mindig meglepődöm, hogy mennyien babonásak.
2020. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Nem azon az egy szavazaton múlik, bár tény, hogy nagyon sokan ilyen-olyan előnyök miatt szavaznak. Már a szavazat maga is bűn, ezzel felelős leszel az ország tönkretételében, mindegy, ki győz. (A baloldal amúgy teljesen tönkretenné az országot.)
2020. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Miért kamuzol kérdező?
2020. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 peca1000 ***** válasza:
100%

Én utálom a FIDESZ-t, de a baloldali ellenzéket még inkább.


Hiába köszönhetek nekik mindent (közfoglalkoztatás, vállalkozóvá válás támogatás, KATA, mégse rájuk szavazok.


Lesz ebből bajom?


Mièrt lenne?


Neked sem kell rájuk szavaznod, élhetsz attól még jól, nekik köszönhetően.

2020. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Írtál egy esszét, miközben még nem is tudhatod, hogy a Fidesz létezni fog-e 2022-ben. Az még rohadtul messze van. Halovány fingunk sincsen, hogy egyáltalán kik fognak indulni a választáson. Ha lesz választás... Ha még egyáltalán létezik az univerzum akkor...
2020. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nekem nincs kiadva mert vezető vagyok de a dolgozóknak ki van adva, hogy a fideszre kell szavazni különben repülnek. Ezt az unokatestvérem nagyon szigorúan veszi.


Persze amúgy én is szavazhatnék attól még másra is de tudom hogyha leváltják a fideszt akkor nem biztos hogy ilyen jól fog menni a cégnek.


Ugyanakkor továbbra is zavar a gondolat néha hogy a beosztottak kvázi csak feláldozható bábúk egy sakktáblán az unokatestvérem számára. Kb mint a rabszolgák úgy vannak tartva. Meg nem érzem a sikerélményt amikor elérünk valamit mert tudom hogy le volt dumálva minden előre...


Mindegy... köszönöm a támogató hozzászólásokat. Végülis mindenkinek nagy a szája amég nem kerül oda a húsos fazékhoz! Szerintem az a helyes út ha a fideszre szavazok még ha nem is a legerkölcsösebb. Mindenki úgy szavazzon ami neki jó!

2020. szept. 25. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!