Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ciki egyátalán...

Szerintetek ciki egyátalán nem foglalkozni a politikával?

Figyelt kérdés

Egy ideig érdekelt, foglalkoztatott, mégha annyira mélyen nem is ástam bele magam a dolgokba. Kezdetben abszolút ellenzéki voltam, ez a tipikus "FÚJJ FIDESZ!!!", ez főként annak köszönhető, hogy a környezetemben mindenki ilyen álláspontot képvisel. Aztán jöttek önálló gondolatok, valamiben ezzel az oldallal értek egyet, valamiben a másikkal, valamiben kb senkivel.

Mára viszont már úgy gondolom, hogy a politika egyszerűen röhejes, szimpla hatalmi játszma, a jelenlegi pártok közül MIND gusztustalan.

Ráadásul annyiszor voltam már interneten elhordva fideszestől kezdve gyurcsányfanon keresztül egészen momentumosig, csak mert valamiben ezzel értek egyet, valamiben azzal, hogy már nem is tudom megszámolni.

A lényeg, hogy baromira unom az egészet, nem szeretnék erről senkivel beszélgetni, nem szeretnék szavazni járni.

Ettől függetlenül érdekelne, hogy ti mit gondoltok arról, ha valaki teljes mértékben elzárkózik a politikától.


2020. okt. 6. 12:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem sem ciki. Igazad is van, hogy hatalmi játszma és röhejes.


De azért befolyásolja az életedet, hogy nagyjából mégis mire megy el az adód például.

2020. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 peca1000 ***** válasza:
78%

Azért nem árt tájékozott lenni a napi történésekben.


Olvasni csak fogod a híreket, függetlenül attól, hogy alkotsz véleményt róla, vagy sem.

2020. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Sunshinedoll ***** válasza:
70%

Ha valaki nem foglalkozik a politikával, az azt jelenti, hogy

a, nem érdekli, és megteheti, hogy ne érdekelje, mert nem befolyásolja az életét mert egy jó társadalmi helyzetben él , vagy


b, kifejezetten kedvezően hat az életére és eszében sincs ellene menni az adott politikai helyzetnek.

2020. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
Megértelek, pontosan így vagyok vele én is. Én nagyjából centristra vagyok, a családomban mindenki ellenzékibb, mint én. Éveken keresztül napi szinten olvastam, elemeztem a politikát, de ami itt megy, arra már egyáltalán nem vagyok kíváncsi, semelyik oldalról sem.
2020. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

Engem sem érdekel valójában, és mielőtt jönne számomra is a mit keresek itt, hát viccen kívül itt tudom a legnagyobb poénokat olvasgatni, mindössze ennyi, szóval röhögcsélni.


Néha a kérdés is olyan, néha meg mikor az emberek egymásnak esnek.

2020. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%
Engem sem érdekel már, főleg hogy itthon nem is politika van hanem valami cirkusz kb.
2020. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem csak az a "ciki" ebben, hogy mások véleménye, hozzászólásai miatt nem akarsz semennyire se foglalkozni vele. Attól, hogy nem akarsz erről senkivel se beszélgetni, még szavazni elmehetsz.

Én olyan családban nőttem fel, ahol állandóan a politika volt a középpontban. Édesanyám hobbija a hírek olvasgatása (nem kommentel semmihez), erősen kormányellenes, gondolatai jó részét a gyűlölet teszi ki. Én nem akarok ilyen lenni, sosem olvastam igazán híreket, legalább is olyan szinten nem, hogy meglegyen napi rutinként, hogy ezt meg azt az oldalt végignézem, hogy mi érdekes történt. De amiről kell úgy érzem tudok. Ha feljön egy cikk mondjuk facebookon, ami érdekel, beleolvasok, hallom a családomtól, barátaimtól azokat a híreket, amik tényleg fontosak. Én úgy gondolom nem megoldás a teljes elfordulás, mert akarva akaratlan a politika mindenki életét befolyásolja és jó legalább kicsit tisztában lenni, hogy mi történik körülöttünk.

2020. okt. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!