Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány az egészségügyi...

A kormány az egészségügyi rendszer viszonyainak drasztikus átalakításával jó döntést hozott?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Rengeteg ellentmondás van. Például hallani olyat is, hogy nem engedélyezik, hogy egy orvos egyszerre praktizáljon magánban és államiban.

Vagy a hálapénz. A béremeléssel miért szűnne meg? Azt az emberek azért adják, hogy jobban odafigyeljenek rájuk. Ez a társadalombiztosítás egyenlőtlensége miatt van például.

Hogyan gondolták, hogy kriminalizálják a hálapénzt? Az adását és elfogadását is büntetni akarják, de a gyakorlatban úgyis megmarad ez a jó magyar szokás. Hogyan ellenőrzik? Lesznek gyomortükrözésre "próbavásárló" titkos ügynökök?

És csak az orvosok fizetését emelik? Mi lesz a nővérekkel, más dolgozókkal? Példátlan egyenlőtlenségeket szülhet az egészségügyi rendszerben ez a húzás és tovább fokozhatja a hierarchikus egyenlőtlenségeket.

Ez egy olyan döntés a kormány részéről, ami vagy nagyon jól vagy nagy rosszul sülhet el, mit gondoltok?



2020. okt. 6. 16:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
52%

#10

[link]

[link]


Ezt fogadták el törvénybe. Ez ennyi lesz, olyan mint mondjuk a minimálbér, ha nem ennyi akkor majd lehet hőbörögni de csak érdekesség képen ápolókkal meg minden kutya fülével is már most is a humán egészségügyben dolgozók az átlagkereset fölött visznek haza.

2020. okt. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
58%
A fidesz MÁR BIZONYÍTOTTA a hiteltelenségét a témában. Az elkótyavetyélt bizalmat ha vissza akarják szerezni, akkor előbb ki kell érdemelni. Nem majd utólag lehet hőbörögni, hanem majd hiszem, ha látom!
2020. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
34%

Miért sírnak? Eláruljam?


En pl. azért, mert nem vagyok katona. Semmilyen szinten nem tartom elfogadhatónak azt, hogy két évre vezényelhető vagyok bárhova, veszhelyzet, járvány és háború mentes időben.


ELFOGADHATATLAN.


Még ennyi pénzért is az.

2020. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
40%
Kötelezett bárki is hogy orvosnak menj? Ha közgazdász lennél azt hiszed egy magáncég oda küldene ahol neked jó vagy oda ahol nekik van rád szükségük? Ha elfogadtad azt a 10-15 milliós támogatást amibe az oktatásod került akkor a kötelezettségeid is el kéne fogadni.
2020. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
68%

"Kötelezett bárki is hogy orvosnak menj?"


Nem. De amikor orvosnak mentem, akkor ilyen feltétel nem is volt. Ugyanis ha akkor azt mondják, hogy a diplomáért cserébe oda megyek orvosnak, ahol épp hiány van, akkor NEM megyek orvosira.


De ne aggódj, most sem fogom ezt aláírni. És rajtam kívül még minimum 3 ezer orvos sem.


"Ha közgazdász lennél azt hiszed egy magáncég oda küldene ahol neked jó vagy oda ahol nekik van rád szükségük?"

Ha közgazdász vagyok, akkor választhatok te szerencsétlen. Ha a magáncég mucsaröcsögére küld, én meg nem akarok menni, akkor otthagyom a céget és keresek mást.

A hozott törvény értelmében az eü dolgozónak nincs választása, mert MINDEN állami intézményből elrendelhető máshová.


Komolyan nem tudom, mit nem lehet ezen megérteni. Alapjogokat korlátoznak.

2020. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
68%

"Ha elfogadtad azt a 10-15 milliós támogatást amibe az oktatásod került akkor a kötelezettségeid is el kéne fogadni."


Mert ugye a két szülőm nem fizetett egy forintnyi adót sem, igaz? Az én taníttatásom bőven megtérítette már a családom az államnak. Sokszorosan.

2020. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
60%
15-ös! Az orvosok már olyan magas lovon ülnek -tisztelet a pár kivételnek- hogy a sz.ros piszkavassal sem lehet felérni az orrukat. Most hírdetett bíróság jogerős ítéletet nem is akármoilyen orvossal szembe, aki zaklatta a betegeket a hálapénzért! Szóval pofa alap állásba! Valamiért valami! Nehogy már folytatódjon tovább, hogy az orvosok 80%-a ugyanabban az állami intézményben magánrendel, ahol dolgozik és ezért nem is fizet semmit! Elég volt a siránkozásbó! Ha nem tetszik lehet másik szakmát választani! segédmunkásból is hiány van!
2020. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
35%
Hacsak nem orvosbáró az anyád meg az apád, akkor nem fizettek 15 millió dt adót! Nem kell sírni, el lehet menni köműves mellé dolgozni!
2020. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
65%
Annyi esze a válaszolóknak meg lehetne, hogy a kérdező nem magánember, hanem a Nyílt tárasadalom provokatőre.
2020. okt. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
33%

Miért van az, hogy bárhol leírom, hogy a kirendelhetőséggel van problémám (nem a hálapénz eltörlésével, nem a magán- és állami szektor szétszedésével, nem a bértáblával, hanem csak és kizárólag a kirendelhetőséggel), soha nem erre reagál senki érdemben?


"Nehogy már folytatódjon tovább, hogy az orvosok 80%-a ugyanabban az állami intézményben magánrendel, ahol dolgozik és ezért nem is fizet semmit!"


Ez hol válasz arra, hogy nem vagyok katona és nem vagyok hajlandó az ország bármely részébe átmenni 2 évre a családom mellől?


Igen, el lehet menni segédmunkásnak. Meg el lehet menni kizárólag magánellátásba is. Sőt, külföldre is ki lehet menni.

És biztos lehet benne, ha legalább a kivezényelhetőségen nem változtat a kormány, akkor az orvosok minimum 70%-a fog felállni az állami egészségügyből.

Aztán majd lehet visítani:)

2020. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!