Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány az egészségügyi...

A kormány az egészségügyi rendszer viszonyainak drasztikus átalakításával jó döntést hozott?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Rengeteg ellentmondás van. Például hallani olyat is, hogy nem engedélyezik, hogy egy orvos egyszerre praktizáljon magánban és államiban.

Vagy a hálapénz. A béremeléssel miért szűnne meg? Azt az emberek azért adják, hogy jobban odafigyeljenek rájuk. Ez a társadalombiztosítás egyenlőtlensége miatt van például.

Hogyan gondolták, hogy kriminalizálják a hálapénzt? Az adását és elfogadását is büntetni akarják, de a gyakorlatban úgyis megmarad ez a jó magyar szokás. Hogyan ellenőrzik? Lesznek gyomortükrözésre "próbavásárló" titkos ügynökök?

És csak az orvosok fizetését emelik? Mi lesz a nővérekkel, más dolgozókkal? Példátlan egyenlőtlenségeket szülhet az egészségügyi rendszerben ez a húzás és tovább fokozhatja a hierarchikus egyenlőtlenségeket.

Ez egy olyan döntés a kormány részéről, ami vagy nagyon jól vagy nagy rosszul sülhet el, mit gondoltok?



2020. okt. 6. 16:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
80%
Az állam pénzén tanul egy marketinges is pl. Mas egyeb?
2020. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
80%
Sőt, még ez a felnotas is, mivel 12 évig ingyenes az oktatás...
2020. okt. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
80%
Na, az meg a másik
2020. okt. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
0%
Már negyedjére találkozom az itt dacoskodó orvossal. Mondtam már neked máshol is, hogy akkor ne fogadd el a kiemelt bért, költözz külföldre orvosként vagy válassz más hivatást belföldön.Nekünk is tele lehetne a tökünk a pofátlan markot tartó pénzhajhász orvosokkal. A kivezényelhetőség nem félkatonai módszerekkel fog végbemennni, és emelett a magas béremelés mellett bőven belefér az elvárás, hogy a vidéki betöltetlen orvosi praxisokat is fel lehessen tölteni szakképzett orvosokkal. Tudod, ott is meberek élnek, nekik is szükségük van orvosi ellátásra, ők is fizették évtizedekig a TB-t...
2020. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
28%
Neked mi is a végzettséged, utolsó? Mennyiért is dolgozol? Tudod, csak úgy kíváncsiságból.
2020. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
0%
2 darab 5éves képzést végeztem el a Műszaki Egyetemen, mérnökként dolgozom. A kormányjavaslatot személy szerint akkor is elfogadnám, ha orvos vagy orvostanhallgató lennék perpillanat. Én nem látom akkora problémának az átvezénelhetőséget, mint amekkora port kavarak körülötte egyesek már most. Üdv !
2020. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
79%

Aham.

Akkor ha neked holnap azt mondaná a főnököd, hogy 250 km-re kéne hétfőn jelentkezni felvenni a munkát - ha meg nem tetszik akkor irány külföld, mert soha többet nem kapsz MO-n munkát. Akkor sem tartanád nagy problémának igaz? Hagyjuk már ezt.


A 2x 5 éves Műegyetemi "képzésedről" leginkább ez a rövid jelenet jut eszembe:

[link]

2020. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
81%
Azt még sem tudod kinyögni, hogy jelenleg mennyi pénzért dolgozol. Érdekes.
2020. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
81%

"Én nem látom akkora problémának az átvezénelhetőséget, mint amekkora port kavarak körülötte egyesek már most. "


Mert nem téged érint.

Én sem látom akkora problémának, amit a CEU-val csináltak, mivel pont nem jártam oda soha. Sőt, azt sem látom akkora problémának, amit az SZFE-vel csinálnak, hiszen nem oda járok. Sőt, az sem érdekel, amit a transzneműek ellen folytatnak, mert nem vagyok az.


Ja, de. Mégis csak érdekel, mert attól, hogy engem nem érint, szorult belém egy kis empátia. Milyen kár, hogy az orvosoktól ezt maximálisan elvárják, a betegtől meg semmiféle empátiát nem kap vissza.

2020. okt. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
28%
Persze, hogy nem tudja. Mivel a "két 5 éves képzés a műegyetemen" (nem az igazin, érted? :D ) nyilvánvalóan valami fostos OKJ volt, különben már verné a mellét, hogy KÉT (!!!) diplomája van és most "mérnökként" dolgozik valahol nettó 180e-ért, mint kisegítő asszisztens. Onnan ez a sok felgyülemlett fusztráció, meg amiért a fitymaszűkületét nem műtötték meg azonnal amikor 42 évesen felszedte az első csaját...
2020. okt. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!