Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány az egészségügyi...

A kormány az egészségügyi rendszer viszonyainak drasztikus átalakításával jó döntést hozott?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Rengeteg ellentmondás van. Például hallani olyat is, hogy nem engedélyezik, hogy egy orvos egyszerre praktizáljon magánban és államiban.

Vagy a hálapénz. A béremeléssel miért szűnne meg? Azt az emberek azért adják, hogy jobban odafigyeljenek rájuk. Ez a társadalombiztosítás egyenlőtlensége miatt van például.

Hogyan gondolták, hogy kriminalizálják a hálapénzt? Az adását és elfogadását is büntetni akarják, de a gyakorlatban úgyis megmarad ez a jó magyar szokás. Hogyan ellenőrzik? Lesznek gyomortükrözésre "próbavásárló" titkos ügynökök?

És csak az orvosok fizetését emelik? Mi lesz a nővérekkel, más dolgozókkal? Példátlan egyenlőtlenségeket szülhet az egészségügyi rendszerben ez a húzás és tovább fokozhatja a hierarchikus egyenlőtlenségeket.

Ez egy olyan döntés a kormány részéről, ami vagy nagyon jól vagy nagy rosszul sülhet el, mit gondoltok?



2020. okt. 6. 16:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, mit jelent az idézőjel, a Műegyetemen elég erős képzés folyik országos és világszinten is. De ha neked jólesik, nyugodtan gúnyolódj rajta. Ha ezt mondaná a főnököm, nem tudnám teljesíteni a kérését, hisz nem lenne hol laknom. Egy másik kérdésnél mát kb. 8 érvet hoztam fel ezzel kapcsolatban, azott dacoskodó orvos kommentelő ugyanazt szajkózta.. Mindketten tudjuk, hogy pont nem így zajlana az átvezénylés és ilyen formában megvalósíthatatlan fizikailag is. Komolyan mondom, hogy nagyon szánalmas egy orvos szájából ez az üres locsogás .
2020. okt. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
0%
40, a Műegytem nem OKJ képzéssel foglalkozik és egyébként nem én kérdeztem, hogy hol végeztem, nem mintha ez a témába vágna. A SZFR és CEU üggyel elég botor dolog összekeverni, teljesen más dolgokról van szó minden esetben. Az átvezényelhetőséggel kapcsolatban pedig még egyszer leírom a véleményem, mert úgy látszik, elsőre nem volt számodra érthető : igen, én bevállalnám. Nem érzem egetrengető problémának. Nem hiszem, hogy ennyit kellene rajta hisztizni. Azt sem hiszem, hogy erőszakosan, logisztikázás nélkül akarnák megvalósítani - nem is lehetne egyébként... Nem azért írtam, hogy elfogadnám ,mert engem nem érint, hanem mert ha érintene, akkor is el tudná fogadni. Te meg tanulj mert értő módon olvasni.
2020. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
80%

Én nem vagyok orvos. Ellenben én tényleg a Műegyetemen diplomáztam, szóval nem csinálok belőle vicces. Aki oda járt az egész biztosan kb. 1000x hallotta ezt a "tudod, MŰegyetem, nem az igazi" viccet. Ezek szerint neked 10 év alatt egyszer sem sikerült...


"Azt sem hiszem, hogy erőszakosan, logisztikázás nélkül akarnák megvalósítani"

Az, hogy te mit hiszel az tök mindegy. Ezt lehetővé teszi a törvény és a jelenlegi kormányból épeszű ember gond nélkül ki is nézi, hogy élnek vele, főleg a jelenlegi pandémiás helyzetben, amit - ide a rozsdás bökőt - a következő választásokig minden jogkörrel együtt fenn fognak tartani.

Ezért nagyon is jól teszik az orvosok, hogy ilyen feltételekbe (a többi nevetséges részletről nem is beszélve) nem mennek bele.

2020. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
0%
Én is a Műegyetemen diplomáztam, többször is, nem tudom mire fel írod, hogy te TÉNYLEG ott diplomáztál. Nem én kérdeztem, hogy ki hová járt . ha tök mindegy, hogy én mit hiszek, akkor miért vagdalkozol velem habzó szájjal ? Azért nem folytatom, mert egy másik topikban már nagyon részletesen kifejtettem és érvekkel is alátámasztottam a véleményem. Amúgy az is rohadt szánalmas, ha úgy gúnyolódsz a BME-n, hogy te is oda jártál. (És azt sem írtam, hogy 10 évig jártam oda :) Mindegy.)
2020. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
81%

"Igen, én bevállalnám".


Rendben, tedd azt. Én meg nem fogom. És több ezer kollégám sem.

Ha nekem se lenne se kutyám, se macskám, lehet én is bevállalnám. De gondolom ennyi empátiával még barátnőt sem sikerült összeszedned, nem hogy gyereked legyen.


És komolyan úgy csinálsz, mint egy értetlen hülyegyerek. Azt szajkózod, hogy "úgy sem így fogják csinálni". De ez feltételezés.

Van egy törvény. A örvény az, hogy 10 napos határidővel kivezényelhetnek. Nincs megkötve sem az, hogy hány km-re, sem az, hogy lakhatást kell biztosítaniuk, sem az, hogy gyerek mellől nem küldenek el. Semmi. Ennyi van a törvényben: kirendelhető vagy 2 évre 10 napos határidővel.


Amit te mondasz (hogy nem csinálják meg úgy se), az éppen olyan feltételezés, mint részemről az, hogy nem véletlen rakták bele a törvénybe, és igen is megcsinálják.

Nem értem, hogy a te feltételezésed mitől lenne feljebbvaló, mint az én feltételezésem, amire egyébként törvényi keret van. Míg a te feltételezésedre jelenleg semmiféle törvényi keret nincs.

2020. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom... na, most Írok ide utoljára, mert szerintem találkoztam már veled máshol is... Eleve ott kezdődnek a szövegértelmezési problémák, hogy én nem gondolom azt, hogy nem csinálják meg. Azt gondolom, hogy racionalizáltan csinálják meg. A különbés óriási, de nincs már kedvem veled ugyanahhoz a "beszélgetéshez".
2020. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
80%

Nem az egyetemen gúnyolódom, hanem rajtad. Ugyanis nem tudom elfogadni, hogy ennyi ésszel valaki 10 évig tudott oda járni (már ha nem takarítani vagy büfésként).

Az orvosok a társadalom talán legértékesebb tagjai, átlag ember számára elképzelhetetlen mennyiségű befektetett munkával, lemondással és stresszel. Emellé szánalmas fizetésekért dolgoztatja őket az állam kihasználva azt az elmúlt évtizedig monopol helyzetet, hogy az állam volt a fő munkaadó. Most meg, hogy egyre több orvos merte otthagyni a közkórházakat a magánért, még többen mennek külföldre és már tarthatatlan az orvoshiány szinte mindenhol igazi gusztustalan posztkommunista fideszes módszerrel próbálják "rendbe tenni" az orvosok helyzetét.

És akkor itt vannak hozzá az olyan primitív szerencsétlenek, mint te, akik nem, hogy csendbe tapsolnak, mint az átlag tudatlan szavazó mindenhez, hanem hangosan, ordenáré módon odavágja az orvosnak, hogyha nem tetszik el lehet menni (ez olyan Fletós - ha már politika rovat) vagy válasszon más hivatást (nyilván ... pff). Kíváncsi leszek amikor neked ellátásra lesz szükséged és nem lesz orvos aki ellásson mit fogsz csinálni, annak az egynek is a pofájába vágod, hogy dolgozzon, mert most kapott fizetésemelést a te TB-dből vagy benyalsz neki a meleg f0sig, hogy segítsen rajtad. Gyanítom utóbbi...

2020. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó: Köszönöm szépen, hogy leírtad ezeket. Örülök, hogy van még értelmes ember, aki empátiával fordul felénk és nem csak annyit lát az egészből, amit a Fidesz el akar hitetni az emberekkel.
2020. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
0%
Nincs kedvem reagálni, amiket a fejemhez vágtál most, azoknak a odlgoknak a 90%-a nem fedi a valóságot, nem akarom cáfolgatni neked. Pláne az után, hogy volt BME-sként még gúnyolódsz is egy másik BME-n végzetten. Egyébként ezen kommenteddel eléggé megsérthetted most a takarítókat és a büféseket is, hisz ők nem érnek fel a te szellemi magaslataidig. Abszolút nincs kedvem ilyen mondvacsinált vitákhoz. Az orvos kommeentelő meg mindenhova ugyanazt írja, udvarias kommenteket, észérveket nem fogad el és mindenre tök ugyanazt mondja, szóval meguntam a barokkos udvariaskodást, felőlem váltson országot vagy hivatást. Tényleg ez lett róla a véleményem a kommentjei és magyarázatai után.
2020. okt. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
81%

Igen, mindenhova ugyanazt írom, mivel a véleményem ugyanaz mindegyik topiknál. Furcsa is lenne, ha egyik oldalon helyeselnék, a másikon meg mást írnék, nem?

És az, aki nem fogad el ész érveket, az te vagy, nem én. De őszintén szólva kevéssé érdekel, hogy te személy szerint egyet értesz-e velem vagy sem. Nekem annyi számít, hogy az Orvosi Kamara (aki bizony velem ért egyet a több ezer tagjával együtt), ki tudja-e harcolni az igazát. Ha igen, akkor örülni fogok. Ha meg nem, akkor már most elkezdelek sajnálni, mert hogy egészségügyi ellátást nem fogsz kapni így, az szinte biztos.

2020. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!