Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki daganatos beteg és...

Ha valaki daganatos beteg és koronavírusos és meghal akkor miért mondják azt hogy koronavírusban halt meg?

Figyelt kérdés

Szinte minden egyes halál eset ami a koronavírushoz kapcsolatos minden egyes meghalt embernek volt más krónikus betegsége is , tehát egy menthetetlen beteg aki így is úgy is meghalna az ha koronavírusos akkor mégis azt mondják hogy a koronavírusba halt bele nem a tüdő rákba.



Gyakorlatilag olyan még nem volt Magyarországon akinek a halálát konkrétan a koronavírus okozta volna.



2020. okt. 7. 20:54
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
38%
Én azt hagytam végrendeletemben, hogy rakjanak a koronavírus statisztikába
2020. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
74%

Az van, hogy bejön a beteg a korházba légzési nehézséggel, ami a koronavírus miatt van. Utána ha meghal a koronavírus statisztikába teszik fel, mert a korházba ezzel került be


Amikor elhuny, megnézik milyen krónikus betegségei voltak, ha nem volt boncolásnál keresnek valamit vagy ráfogják az érszűkületet, refluxot, magas vérnyomást mert kell valamit kiírni, hogy az emberek fellélegezzenek hogy nekik nincs alapbetegségük nem halhatnak meg. Ha kiderülne hogy krónikus betegség nélküli fiatal akár 39 éves tanárt is megölt a vírus már fel sem teszik, mert pánik lenne

2020. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
33%

Én valahol ott húznám meg a határt, hogy mennyi évet vehetett el a koronavírus az életből. Ha ez legalább 3-5 év, akkor én inkább Covid-halálozásnak könyvelném el.


Egy súlyos daganatos betegnél valóban, a legenyhébb fertőzés is nagyon súlyos következményekkel járhat. Ez az egyik véglet, itt valóban nem tartom szakmailag helyesnek a Covid-ot beírni halálokként. Vagy ha valaki balesetet szenved és leszakadnak a belső szervei és közben Covid-os, az se Covid-os haláleset nálam. (Volt ilyenre példa).


De egy életerős és egyébként egészséges embernél, akinek egy jól karbantartott cukorbetegsége/magas vérnyomása van, figyel és vigyáz magára és közben Covid-os lesz és meghal, az sajnos nálam nagyon egyértelműen a koronavírus áldozata. A statisztikákból láthatjuk, hogy számos esetben ez a két indok szerepel csak, de sajnos Magyarország lakosságának 1/3-ára igaz ez, hogy magas vérnyomásos és/vagy diabéteszes. Illetve, a COPD jellemzően a cigizésre vezethető vissza - köszönjük, Magyarországon minden 10. embernek ez a problémája.


Sajnos a másik, ami feltűnt, hogy az Operatív Törzs nagyon "béna" alapbetegségeket is elkezdett feltüntetni: pl. székrekedés, dentáliás probléma, reflux. Ezek nem halálos alapbetegségek. Illetve, odaírják, hogy vírusos tüdőgyulladás - bocsánat, ez nem maga a Covid?


Sajnos, el kell fogadni, hogy a Covid kiszámíthatlan: sok esetben tünetmentes vagy enyhe tünetekkel jár, de arányaiban magas a súlyos lefolyás aránya. Egy magas átfertőzöttségi szintnél úgy néz ki, nagyon leterheli az egészségügyet (lásd először Vuhan, tavasszal Olaszország, Spanyolország, New York, most India, Brazíliában pedig folyamatosan a tavasz óta).


Az influenzával való összevetésben: az USA-ban az elmúlt 10 év legsúlyosabb szezonja (2017/18) 70 ezer halálos áldozatot okozott, a szezonalitást nem mutató koronavírus a tavasz óta 215 ezret, utóbbit ráadásul korlátozásokkal. Hiába mondanánk rá a 215 ezerből sok elhunytra, hogy alapbetegsége volt, ez ugyanúgy az influenzásokra is igaz. Hiába csak pl. 6%-nak nem volt alapbetegsége, 80%-ra teszik ezek közül azokat, akik a Covid nélkül még nem hunytak volna el, csak egy jóval későbbi időpontban (dr. Fauci-t idéztem, akinek természetesen azért voltak tévedései is).


Egy orvos ismerősöm mondta egyébként a koronavírussal kapcsolatban, a szövődményekre reflektálva, hogy ilyen szempontból akkor a rákba sem lehet belehalni, mert igazából a szövődményeibe hunynak el az emberek. Na, ez a koronavírusra pont ugyanúgy igaz.

2020. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

#18 Megint hazudsz? Nem volt elég korábban?

NEM AZT MONDTA AMIT TE BELEMAGYARÁZOL!

Egyértelműen elmondta hogy azok KÖZÜL akik a koronavírussal összefüggő megbetegedésben haltak meg, azoknál számítják bele. Egy közúti baleset nem tartozik ide.

2020. okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
60%

#23 Csakhogy nem hozhatsz te ilyen döntést, mert a Jóistenen kívül senki nem tudja hogy az illető meddig élt volna azzal a betegségével. Rokonomnak 5 évvel ezelőtt mondták meg az orvosok, hogy szív és tüdőátültetés nélkül 1 éve van hátra. Azóta is kezelik, él, dolgozik. Mert találtak olyan gyógyszert amivel javítani tudtak az állapotán, nem romlott tovább, a gyógyszerek mellékhatásait pedig ő maga tudatos életvitellel ki tudta egyensúlyozni és sem a veséje, mája nem ment rá a gyógyszerszedésre, sem bele nem halt egyéb mellékhatásaikba. Honnan tudhatnád hogy neki mennyi ideje lenne hátra a vírus nélkül? Még 5 év, csak 1?

És ha csak 3 hónap? Ahhoz is joga van, az is együtt töltött idő a gyerekével, párjával.

2020. okt. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
63%

El se olvasom a hszeket, de mondjuk valakinek volt hasnyálmirigy rákja vagy magas vérnyomása, de kétoldalú covidos tüdőgyulladásban, megfulladva halt meg, akkor mi az anyámat írjanak rá?

Ha nincs ez a vírus a rákos beteg is élhet még akár éveket is. Magas vérnyomással, cukorbetegséggel, túlsúllyal meg pláne..Sok ember él 80+évig, hát nem hiszem, hogy közben nem alakult ki egy-két krónikus betegsége, aztán mégse haltak meg 50-60 évesen.

2020. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen mindegy milyen alapbetegséged van, ha Covid 19 igazolt fertőzésed van és abban halsz meg akkor az ok Covid 19.


Ez minden épeszű országban így könyvelik el.


Itthon azért emlegetik a krónikus betegséget mert ezzel szerintük adnak valamiféle fura megnyugvást a többségnek hogy " de hát úgyis meghalt volna mert beteg volt.."


Na itt lett elbaszva az egész védekezési stratégia.

2020. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
47%

#23-as vagyok.


#25 és #26, egyetértek, rosszul fogalmaztam a hsz-emben, azokra gondoltam, akiknél egyértelműen végstádiumú rákról beszélünk, egyértelműen napjai/max. hetei lennének hátra. Nem azokra, akik ki tudnának gyógyulni. Arra akartam rámutatni, hogy van 1-2 extrém helyzet - és ilyen szempontból a baleset jobb példa talán - hogy odaírják, hogy a Covid a halálozás oka, de közben leszakadtak a belső szervei és esélye sincs a túlélésre.


Az előző hsz-emben épp arra akartam egyébként legnagyobbrészt rámutatni, hogy értékes időt vesz el a Covid, a 3-5 évet elírtam, 1-2 évet akartam írni, de abszolút igaz, hogy 3 hónap is értékes idő.


Volt egy érdekes vitám egy kormánypárti szavazóval, (régi baráttal, már nem az), 2-szer:

(i) egyszer a 2018-as választás előtt. Akkor én óvatosan felvetettem, hogy bizonyos kérdésekben az idős embereknek nem kéne szavazati jogot biztosítani, mert nincsenek tisztában a helyzettel és nem biztos, hogy 20-30 évre szóló döntésekben részt kéne venni 2-3 hátralévő évvel. Iszonyatosan le lettem szúrva, hogy nem tisztelem az időseket, akik ledolgozták az életüket, most pedig megkérdőjelezem egy alapvető jogukat.


(ii) 2 évvel később, most tavasszal a kérdezőhöz hasonló hozzáállást tanúsított ez az ismerősöm (a 2. vita óta nem tekintem barátnak, mert a barátságunkat is politikai alapon kezelte), főleg az idős, legyengült emberekre kihegyezve. Indirekt módon kimondta, hogy értük már kár tűzbe tenni a kezünket, amúgy is betegek voltak, és általában túlreagálja a média az egész helyzetet és hogy Trump mondja jól. És itt feltettem a kérdést: tehát 2 éve még kellett az idős ember szavazata, hogy a narancsos párt nyerjen, most az életük már nem számít......köpni-nyelni nem tudott.

2020. okt. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
81%
Lapocka3! Nem, nem mondják azt
2020. okt. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
78%

Az AIDS-esek általában valamilyen daganatban halnak meg, Mivel az AIDS úgy leépíti az ember immunrendszerét, hogy az nem tudja a daganatos betegségek kialakulását megakadályozni. Most akkor illető nem az AIDS áldozata, hanem valami daganaté? Szerintem nem lenne fair, ha csak a rákos betegek statisztikájában szerepelne, az AIDS-esek között meg nem.


Remélem ebből a példából érted, hogy mi a probléma a kérdéseddel.

2020. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!