Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lenne-e lehetőségem átvenni a...

Lenne-e lehetőségem átvenni a Kossuth-díjat, ha én személy szerint nem szeretnék kezet fogni Áder Jánossal?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, át tudnám-e venni a Kossuth-díjat abban az esetben, ha én személy szerint nem szeretnék kezet fogni Áder Jánossal? Az oka annak, hogy én nem szeretnék kezet fogni a köztársasági elnökkel, mert ő aláírta a 33-as törvényt, amivel elvették a transzneműektől a név és nemváltás jogát. Számomra ez egy rendkívül fájdalmas dolog volt, mert én is tagja vagyok az LMBTQ közösségnek, mint biszexuális ember, valamint vannak transznemű barátaim.


Én nem szeretnék kezet fogni Áder Jánossal, de ettől független, a Kossuth-díjat nagyon szívesen átvenném, mert egész életemben azért dolgoztam, hogy egy nap kapjak egy jelentős díjat. Mint festő, természetesen a művészet és alkotás öröméért is dolgoztam, de nekem kulcsfontosságú lenne, ha a munkám gyümölcse beérne ilyen módon. Sokat csúfoltak engem az életem során és mondták, hogy "Sohasem fogod semmire vinni!" és én azért dolgoztam minden nap nagyon keményen, hogy bebizonyítsam ezeknek az embereknek, tévedtek velem kapcsolatban.


Udvariasan beszélgetni, köszönni természetesen hajlandó vagyok Áder Jánosnak, de kezet fogni sohasem lennék rá képes, semmiféle körülmények között. Ha az életem múlna rajta, akkor sem tudnám megtenni. Szeretném megkérdezni, így is lenne-e lehetőségem átvenni a díjat, hogy én szólnék előre, hogy nem szeretnék kezet fogni a köztársasági elnökkel?



2020. okt. 17. 12:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
49%

hát talán vedd át és kerüld el a kézfogást, de ebböl valszeg botrány lesz és mindenesetre ekerülsz a sajtóba ;D


én nem tudom hogy ott helyben mégsem adják-e oda, ha nem fogsz kezet, elméletileg meg kellene kapjad, de nem tudom


talán más művészektől, Kossuth díjasoktól kérdezd meg, hogy ők mit gondolnak, vagy talán ismernek-e valakit, aki nem akart kezet fogni az átadásnál


(4es voltam, tegnapi 14:08)

2020. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!