Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a gondolkodá...

Sulek Péter kérdése:

Mi a véleményetek a gondolkodásomról ? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én szeretném leváltani az Orbán Gyurcsány rendszert.

Fideszre nem szavazok ne legyen 2/3-uk. Ellenzékre nem szavazok,mert le kell váltani ezt az ellenzéket is. MKKp-re szavaznék az szerintetek jó döntés ? viccpárt,de szerintem komolyabban vehetőek,mint 1-2,aki normálisnak tartja magát :)



2020. okt. 25. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Évek óta rájuk szavazok. 2018-ban volt néhány felháborodott cikk hogy vannak emberek akik nem veszik komolyan a választás méltóságát.

Én meg úgy gondolom hogy a kormánypárti és az ellenzéki politikusok a méltatlanok arra, hogy belépjenek a parlament épületébe.

Olyan emberek ne képviseljenek engem akik között ki lehetne osztani 10 ezer év börtönt és több ezer milliárd forint vagyonelkobzást pártállástól függetlenül.

2020. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Molyember ***** válasza:
83%
Jelenleg úgy néz ki, hogy lesz összefogás. Vagy a Fideszre szavazol, vagy az ellenzéki összefogásra. Mivel a Fidesz tábora fix, ezért az összefogásnak kell elérnie ennyi embert, így ha nem az összefogásra szavazol, akkor lényegében a Fideszre szavazol. De igazából azt csinálsz, amit akarsz, de talán jobb, ha ezt tudod.
2020. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat :)
2020. okt. 25. 20:06
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

#2

Mit érek vele ha az összefogásra szavazok és esetleg leváltják a fideszt ? A mögöttük álló oligarchák, sógor koma jóbarát, kiéhezett sáskahadként fog lecsapni a közpénzekre. Még több lesz a gazemberség és még kevesebb jut majd az embereknek. Kösz nem.

Többek között Budapest és Tatabánya az önkormányzati választások után bemutatta, hogy mi történne országos szinten.

Nagyon szeretném ha másik kormánya lenne az országnak de ez ne az összefogás legyen.

2020. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Molyember ***** válasza:
0%

Hanem mi? Ha nem egy mezei Fidesz-troll vagy, akkor biztosan van egy konkrét elképzelésed, hogy miként lehetne leváltani a Fideszt. Te mit javasolnál? Csak egy ellenzéki párt legyen, a többi ne induljon? Melyik, és miért pont az? Esetleg valami teljesen új? Arra nincs idő.

Ha az összefogás le tudná váltani a Fideszt, az azt jelentené, hogy a demokrácia és a tisztesség képes volt legyőzni a mindent átható gyűlöletet, félelemkeltést, korrupciót és szellemi sötétséget. Pont olyan büszke lennék az országomra, mint amennyire most szégyellem a külföldiek előtt. Egyeseket zavar, hogy a Jobbik képes összeállni a DK-val? Ennél szebb bizonyítéka nincs és nem is lehet a demokráciának. A Fidesz után lehet beszélgetni ideológiákról, elképzelésekről, de addig, amíg ezek uralkodnak, itt nincs más, csak kussolás és beletörődés.

2020. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

El kell hogy szomorítsalak.


Én a 18-as választások előtt beszélgettem a Gergővel, és elméleti síkon felvetettem neki a kérdést, hogy mi lenne ha minden várakozás ellenére nyernének?


Tudod mit válaszolt elfehéredve az ötlettől?


Qrva nagy xarban lennénk!


Nem veszik komolyan magukat.

2020. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Molyember ***** válasza:

Én is beszélgettem Gergővel és nekem azt mondta, hogy elszámoltatnák a Fideszt, és minden ellopot forintot visszavennének tőlük.

Ilyeneket én is tudok írni. Egyébként nem válaszoltál: neked mi lenne az elképzelésed, miként váltanád le a Fideszt?

2020. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A fidesz matematikailag simán leváltható, hiszen a szavazásra jogosultak kb. 35 százaléka szavaz rájuk. A másik 35 százalék szétaprózódik az ellenzéki pártok között 30 százalék nem megy el szavazni.

A kormányváltó erőnek először is egy olyan hiteles jövőképet kell bemutatnia a választóknak amely mozgósítani tudja a távol maradó 30 százalék egy részét. A fidesz leváltása nem cél hanem eszköz egy tisztességesen működő demokratikus ország megteremtéséhez.

A jelenlegi ellenzéki politikai elit célként jelöli meg a fidesz leváltását, de nem tudja bemutatani az áltagember számára azt az alternetiv jövőképet amiért a választás másnapjától dolgozni szeretnének.

Az összefogás pártjai tele vannak olyan politikusokkal akiknek vastagon sáros a keze az előző MSZP kormányzás időszakából. Nem hitelesek.

Az összefogás pártjainak sok olyan programpontja van amivel egy átlagos életszínvonalon élő szavazó nem tud azonosulni. Pl. a sávos SZJA. Ha ők ezt értik a fizessenek a gazdagok szlogen mögött akkor nagyon nagy a baj.


Ezért mondják sokan köztük én is, hogy a kormányváltáshoz először az ellenzéket kell elzavarni és megértetni velük nincs szükség egy fidesz II. rablóbandára.

2020. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#6 azaz DK-s, Molyember-nek:


Nem emlékszem hogy kérdezte volna valaki is, hogy hogyan lehetne leváltani a fideszt? Tehát egy fel sem tett kérdésre evidens, hogy nem válaszoltam.


A kérdés az volt, hogy mi a véleményem a kérdezőnek a kutyapártra való szavazási hajlandóságáról?


Ha jól sejtem akkor a TE kérdésedet pedig a bemutatkozásommal már meg is válaszoltam. XD

2020. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Mit érek vele ha az összefogásra szavazok és esetleg leváltják a fideszt ?"

Elérnéd, hogy politikusok azt lássák, hogy ha szarul dolgoznak, akkor leváltásra kerülnek. Ha mostantól kezdve következménye van annak, hogy egy politikus lop, csal, hazudik, akkor szépen lassan elkezd kitermelődni egy olyan politikai réteg, ami ezt nem teszi vagy legalábbis nem annyira teszi.

A fidesz azért tudott ide jutni, mert semmilyen ellensúly nem volt. A parlamentben 2/3-a van, a médiát felvásárolta, a hatalma ágakat maga alá gyűrte.


Vagyis az ellenzéki pártokkal már elérnénk azt, hogy ne lopjanak olyan látványos és megpróbáljanak érdemi munkát végezni.


"Még több lesz a gazemberség és még kevesebb jut majd az embereknek."

Mellesleg ez valóságot tekintve pont fordítva volt igaz, mármint hogy a fidesz többet lopott, mint a korábbi mszp kormány.


"Többek között Budapest és Tatabánya az önkormányzati választások után bemutatta, hogy mi történne országos szinten."

Bocs, nem igazán lehet komolyan venni olyan "példákat", ahol a fidesz elvont kb. mindent pénzt és teljesen kiszolgáltatta őket.

Nyilván nem fogják egyik napról a másikra megváltania világot, ha nem lesz költségvetésük. Bp. már Tarlós utolsó éveiben is feleannyi pénzt kapott, mint 2010-ben, és Tarlósnál rosszabb állapotban még nem volt Bp.

2020. okt. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!