Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 80-as években, ha egy...

A 80-as években, ha egy fiatalnak megvolt a Horst-Wessel Lied kazettán, és poénból bejátszotta elemes magnón a focipályán vagy a panel előtt, akkor megbűntette a rendőr, ha arra járt?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Az ilyenekért, mint általában ahogy a politikai viccekért is, nem büntetés járt hanem egy alapos verés.
2020. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Simán lehetett hallgatni olyan együttesek koncerten felvett kazettáit is mint a kontroll csoport, URH, Beatrice, Oi-kor, CPG.


A 80-as években Itt ott próbáltak keménykedni de a tűrés határ már egyre magasabbra került. A zenészek eseten Erdős Péter segedelmével nem kaptak lemezkiadás lehetőséget. Kivétel volt azért. A CPG együttest letöltendő szabadság-vesztésre ítéltek. Akik viszont hallgatták őket, azokkal nem foglalkoztak.

2020. okt. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2-nek:


Tévedsz. Azokat amiket te sorolsz, lehetett hallgatni.


Viszont egy nyíltan náci párthimnusz nyilvános helyen való játszásáért először is lerugdalták volna a veséjét, utána az örsön folytatták volna a verést.


Állam-ellenes izgatásért, közbotrány-okozásért felelt volna, meg amit még kitaláltak volna.


Nem állt volna meg 8-10 év alatt, amit kapott volna!

2020. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok:


A három T szabálya élt!


-Támogatott

-Tűrt

-Tiltott

2020. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as


Pedig abban az időben a náci szövegeket sokkal jobban tolerálták mint az antikommunista szövegeket.


Hallottál valamit az Oi-kor nevű 80-as évek közepén második felében meglévő bandáról? Ők voltak Magyarország első skinhead zenekara. Én kimondottan megvetettem őket de simán hallgatni lehetett a nem kicsit rasszista es náci szövegeiket. Jellemző volt arra a korra, hogy a CPG letöltendő szabadságvesztést kapott olyan szövegért amiben ez állt:

“Büdös kommunista banda miért nincsennek ezek felakasztva”


Addig az oi-kor csak felfüggesztett büntetést kapott.

“Lángszóró az egyetlen fegyverem

kiirtani minden ....... öreget és felnőttet kiírhatjuk a ház falakra ......mentes övezet”


Nem a kommunista szó volt a pontozott részben.

2020. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3, #5-nek:


És igazad van!


Én tévedtem kb 8-10 évet. És még emlékszem a kipontozott szövegrészre, valamint a CPG jelentésére is. :) Úgy emlékeztem hogy ők a 90-es évek elején zenéltek, de tévedtem.

2020. okt. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!