Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyha Magyarország ujrakezdhe...

Hogyha Magyarország ujrakezdhetne mindent, Nagy-Magyarországostól együtt, akkor hogyan képzelnéd el a legjobb politikai/kormányzati modellt?

Figyelt kérdés

Szerintem egy korporatív társadalmi és gazdasági alapú föderáció lenne a legjobb, aminek nem feltétlenül Magyarország, hanem Kárpágmedence-szövetség, vagy valami ilyesmi lenne a neve.

Kettő párt szerintem elég lenne (ugy mint pl. USA-ban)


1.:Regionális gondolkozású, gloabista-ellenes. A föderáció államainak a lakóit helyi alapon különböztetné meg, és egy-egy tagállamban az ott élő népcsoportokat összefogásra bírná.


2.:Nemzetekben gondolkozó, szintén globalista-ellenes. A tagállamok lakosságában nem abban tartana hitet hogy melyik vidéken él, hanem hogy melyik nemzethez tartozik.


Vélemény???!!!


2010. aug. 9. 21:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Budaházy ötletében elég sok ostobaság van! Akire haragszom,attól megvonom a szavazati jogot,akit szeretek,annak adok pluszba. A forrófejű,tapasztalatlan fiatal szavazzon,de a tapasztalt,megfontolt idősebb ne.

Ki lenne az,aki így megtudná állapítani,ki szavazhat és ki nem? Ilyen ötlet csak Budaházitól telik ki.

2010. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

Amiről te beszélsz az a hungarizmus végső célja.De ez hülyeség mivel ilyen nemzet mint mi ne alacsonyodjon le olyanok szintjére mint a románok,szerbek,szlovákok.Ezt a négy népet nem tekinthetjük egyenrangúnak mert a magyarság kultúrájában,történelmében fölöttük áll.Vissza kell foglalni a Trianon előtti Magyarországot.

A ruszinoknak,vendeknek,horvátoknak autonómiát adni.A többieket ki lehet telepíteni.


Mondjuk a szlovákokat nem nagyon lehet mert ha visszafoglaljuk a Felvidéket akkor nincs hova max. kivándorolnak de szerintem szét kell szórni őket az országban.

Mint már említettem ne alacsonyodjunk le az ő szintjükre ezért nem kell kiirtani senkit sem.De a magyarelleneseket felelősségre kell vonni.

2010. aug. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
52%: óriás-gettókhoz mit szólsz, vagy munkatáborokhoz mit szolsz?
2010. aug. 9. 23:18
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem kell mint mondtam ne alacsonyodjunk le az ő szintjükre.
2010. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

(hogy ne az idősek döntsenek a fiatalok jövőjéről).


Ez meg milyen elmebeteg elképzelés?

2010. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A legjobb politikai-kormányzati modell a római modell. Évszázadokig fenn tudott maradni bődületesen nagy területeken, ergo egy roppant időtálló társadalmi modell.


Anno Rómában ha egy uralkodó nem úgy uralkodott, ahogy a népnek tetszett, nem volt ám mentelmi jog, meg lacafaca meg választás meg kiskutyafsza karikára vágva...fogták és ott helyben megölték, adott esetben a saját testőrgárdája tette el láb alól a rossz uralkodót. Az utódja pedig - okulva elődje csúfos balvégzetén - igyekezett sokkal bölcsebben és hatékonyabban uralkodni. Ha neki sem jött össze, őt is megölték és jöhetett a következő, satöbbi satöbbi.

A tizedik felkoncolt politikus után szerintem a felsővezetőink rohadtul meghúznák magukat. Én ezt tartom elképzelhető modellnek.

2012. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A svájci modell :-).
2012. nov. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!