Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-szavazókat miért nem...

A Fidesz-szavazókat miért nem zavarja, hogy a kormány évszázados nyugati alapelveket rúg fel?

Figyelt kérdés

Egy komoly, őszinte választ várok erre a kérdésre már régóta, ami nem személyeskedés, vagdalózás, és viszonylag higgadt, érzelmi túlfűtöttségtől mentes.

Hogy az aktualitásokra térjünk, ilyen alapelv az egyetemek autonómiája, melyet csorbítanak a kormány egyes intézkedései. A nyugati társadalom egyik alapelve, akármilyen hihetetlenül is hangzik ez, hogy az Állam feltétel nélkül gondoskodik az egyetemek fenntartásáról, és cserébe nem szól bele a működésükbe. Főleg abba nem, hogy ott mit taníthatnak! Ez egyedül az ottani oktatók felelőssége, akik maguk közül demokratikus szavazással választhatnak egyetemi vezetőket, és ezeknek a vezetőknek van döntési jogkörük.

A pénzügyekbe sem szabadna az Államnak beleszólnia, már a kancellárok kinevezése is megsértette ezt az alapelvet.

Valójában a szakok állami szerv általi akkreditációja is necces, bár ez nem a FIDESZ hibája, hanem kádári örökség. És ez egyes nyugati országokban (Franciaország, Németország) is így van sajnos, mégha nem is olyan szigorúan mint nálunk. Az angolszász országokban ez sincs, ott az egyetem maga dönt arról, hogy milyen szakokat indít, milyen tantervvel és majd a piac értékeli azt, hogy mennyire életképes egy diploma. Az viszont minden nyugati országban közös, hogy az egyetemek szerzett jogait nem csorbítják.

Ha ott éjjel-nappal a kormányt szídják a tanárok, a kormány akkor sem csinálhat semmit, nem rúghatja ki őket, nem vonhatja meg a forrásokat.

Franciaországban kevés kivételtől eltekintve még a rendőröket is kitiltották az egyetemekről.


Mielőtt azzal jöttök, hogy "de a mi pénzünkből...", gondoljatok bele abba, hogy az adófizetők pénzében a baloldaliak pénze is benne van. A kormányra csak a választáson megjelentek 50 %-a szavazott, szóval képviselniük kellene a maradék 50 % érdekeit is!

A "Gyurcsány idejében" (és azóta is folyamatosan) egyes papok és lelkészek nyíltan szólították fel az embereket, hogy szavazzanak a FIDESZ-re, ezzel mégsem volt baja a FIDESZ szavazóinak. Mit szóltatok volna hozzá, hogyha cserébe az akkori kormány megvonta volna a fidesz-közeli papok fizetését, vagy "alapítványi működésbe" vonta volna a templomokat?



2020. nov. 14. 17:46
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

#13: "Nem a magyarok nézik le a nyugatiakat, nem a nyugatiak minket."

De miért néznek le minket? Ennek oka egyrészt gazdasági. A szegényebbeket hajlamos az ember lenézni. Nem helyes dolog ez a részükről, de ők is csak emberek. Mi is lenézzük a románokat, szerbeket, pedig sajnos közelebb állunk hozzájuk, mint a Nyugathoz.

Másrészt Nyugatra nagy tömegben nem a legképzettebb munkaerő megy ki dolgozni. A mindennapos tapasztalatuk a közép-kelet-európai munkavállalókról nem pozitív. Nem beszélnek nyelveket, és nem is igyekeznek. Dugókat okoznak az autópályákon, amikor hazamennek az ünnepekre. Többet szemetelnek az utcán stb.

Harmadrészt, ami mostanában jött be, az a politika. Az itteni politikai irányvonal nagyon eltér a nyugatitól, ami ott kiveri a biztosítékot.


"Akkor ebből a logikából kifolyólag aki gazdag az emberileg és mindenhogy jobb nálad, ugye? Mert a pénz a minden..."

Nem, írtam is, hogy nem így gondolom.


"Bécs gyakorlatilag a kiegyezés előtt gyarmatként kezelte az országot, ott volt a török kor ahol pusztított itt a török, osztrák, eközben a nyugatiak békében gyarmatosítottak, gyarapodtak."

Ez igaz, de ez nem indok a lemaradásra. Többszáz évvel ezelőtti eseményeknek már nem nagyon van hatásuk a mai gazdasági helyzetre. Írország 100 éve szintén gyarmat volt, függetlenségekor Európa egyik legszegényebb országa, most meg Luxemburg és Norvégia után a 3. leggazdagabb. Finnország dettó, 1917-ig orosz gyarmat volt.

2020. nov. 14. 19:00
 22/50 A kérdező kommentje:

A #17-es miért lett 0 %-osra lepontozva, talán nem igaz, amit írt? A Fidesz-szavazókat érdeklik a független civil szervezetek?

Legalább vállalják fel őszintén, amit képviselnek. Ha az lenne a kommunikáció, hogy nekünk igenis másodlagos az egyetemi autonómia a konzervatív értékrend képviselete mellett, az legalább őszinte lenne. Ehhez képest az a hivatalos kommunikáció, hogy az egyetemi autonómia nem is sérül, mert az Alapítvány független. De azért az SZFE-seknek kuss legyen. Önellentmondó nyilatkozatok vannak. A FIDESZ nem vállalja fel őszintén a saját értékrendjét, csak hallgatólagos összekacsintás van.

2020. nov. 14. 19:10
 23/50 anonim ***** válasza:
88%

#21 Ez nem igaz, Nyugatra pont, hogy a társadalom krémje megy el, orvosok, mérnökök, meg a legszorgalmasabbak, ezért is fáj annyira a kivándorlásuk. Persze vannak aljanépek is közöttük, de ha a cigányok vándorolnának ki, akkor az emberek inkább pezsgőt bontanának.

Attól még, hogy felhozol néhány kivételt, még a több száz évvel ezelőtti eseményeknek igenis nagy hatásuk van a mai gazdasági helyzetre. Afrika, Dél-Amerika, Ázsia. Magyarország meg '89-ig orosz gyarmat volt, szóval még annyira régre sem kell visszamenni.

2020. nov. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
40%
#22 A valódi civil szervezetek érdeklik, az ügynökségek nem.
2020. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

#15: "Gyurcsány pancser módon kezelte az egyházak, és a határon túli magyarok kérdését, a nyílt ellenszenv azóta van, de az egyházak már előtte is a konzervatív pártokkal voltak jobb viszonyban, ezen lett volna esélye változtatni az MSZP-nek, de inkább hadakoztak az egyházakkal."

Gyurcsány rengeteg politikai hibát elkövetett, komoly károkat okozott. Például nem jött rá, hogy az embereknek nagyobb annál az önérzete, hogy egyetlen célunk a Nyugat utólérése legyen. Rendszerváltáskor még lehetett ezzel a szlogennel összefogni az embereket, de az emberek rájöttek, hogy az ő életükben ez nem fog megvalósulni.

2020. nov. 14. 19:19
 26/50 A kérdező kommentje:

#24: Ki dönti el, hogy mi a valódi civil szervezet? Ha a Máltai

Szeretetszolgálat holnap kimegy menekülteket gyógyítani a határra (merthogy számunkra minden ember élete egyformán fontos), akkor ők is ellenség lesznek a kormány szemében?

2020. nov. 14. 19:21
 27/50 A kérdező kommentje:
Ha a Soros (aki egy magánszemély, csak megjegyzem) támogat egy civil szervezetet, akkor az már "ügynökség" lesz? Mert Soros, mint milliárdos bárkit támogathat, akit csak akar, és ha utal valakinek pénzt, azt a kormány máris külföldi befolyásnak veszi.
2020. nov. 14. 19:23
 28/50 anonim ***** válasza:
59%

"#18 Ez nem igaz, az SZFE-n van szóbeli meghallgatás, és híres arról, hogy a plafont verő pontszámokkal rendelkezőket nagyon gyakran nem veszik fel, míg bizonyos alacsony pontszámúakat felvesznek..."


Bocsánat, nem tudtam, hogy célzottan az SZFE-re írtad. Szerintem megérne egy misét az, hogy valaki kandi kamerával lefülelje az ideológiai felvételt, egészen addig viszont azzal a feltételezéssel kell élnem, hogy nem azért szórnak, mert ne lenne elég liberális, hanem mert a felvételiztetők nem láttak benne tehetséget/potenciált.


Mert bármennyire is akarom tiszteletben tartani a véleményedet, az a rossz tapasztalatom, hogy a legtöbben itt úgy mondanak véleményt, hogy nemhogy az SZFE-ről, de egyáltalán a felsőoktatásról nincs gőzük. Pl. nézd meg itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


És nem olyan nagy a politika rovat, még kevesebben vannak, akik aktív válaszolók. Lemerném, hogy nagy részük most is itt van és úgy szólnak hozzá, hogy fingjuk sincs semmiről, csak az indulat és a pártjukhoz való idomulás szólal meg belőlük.

2020. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
37%
Szép világ ez. A diákok rendes fizetést kapnak, mert járnak iskolába. És amikor a fizetésüket adó, iskolájukat fenntartó állam embere szólni mer valamiért, még nekik áll feljebb. Sőt tüntikéznek is. De persze a pénz azt utalják nekik továbbra is. Takarodjanak dolgozni, tegyék hasznossá magukat.
2020. nov. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

#10: " csak most nem a b u z i k ról lesz szó,"

OFF Annak, aki azt gondolja, hogy túl van tolva a homoszexualitás. Hány férfi párt látsz az utcán kézen fogva sétálni? Egyet sem, vagy évente egyet-kettőt? A legtöbben a saját családjuk, munkahelyük, sőt barátaik előtt sem merik felvállalni.

Itt Gyakorin tette fel valaki a kérdést, hogy hogyan tudná kitenni a szülői házból és kitagadni a 16 éves gyerekét, miután az kijelentette, hogy a saját neméhez vonzódik. Többen tanácsot adtak neki, és a többség helyeselte a döntést, hogy ők sem tűrnének meg a családjukban ilyet. Amíg ez a sötétség uralkodik a fejekben, itt nem lesz nagy változás.

Én nem tudom, hogy hol van ez a rengeteg ember, a mi családunkra és ismerettségi körünkre ez sosem volt jellemző, felnőttként csodálkoztam rá, hogy mennyi szűklátókörű emberrel élek egy országban.

2020. nov. 14. 20:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!