Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-szavazókat miért nem...

A Fidesz-szavazókat miért nem zavarja, hogy a kormány évszázados nyugati alapelveket rúg fel?

Figyelt kérdés

Egy komoly, őszinte választ várok erre a kérdésre már régóta, ami nem személyeskedés, vagdalózás, és viszonylag higgadt, érzelmi túlfűtöttségtől mentes.

Hogy az aktualitásokra térjünk, ilyen alapelv az egyetemek autonómiája, melyet csorbítanak a kormány egyes intézkedései. A nyugati társadalom egyik alapelve, akármilyen hihetetlenül is hangzik ez, hogy az Állam feltétel nélkül gondoskodik az egyetemek fenntartásáról, és cserébe nem szól bele a működésükbe. Főleg abba nem, hogy ott mit taníthatnak! Ez egyedül az ottani oktatók felelőssége, akik maguk közül demokratikus szavazással választhatnak egyetemi vezetőket, és ezeknek a vezetőknek van döntési jogkörük.

A pénzügyekbe sem szabadna az Államnak beleszólnia, már a kancellárok kinevezése is megsértette ezt az alapelvet.

Valójában a szakok állami szerv általi akkreditációja is necces, bár ez nem a FIDESZ hibája, hanem kádári örökség. És ez egyes nyugati országokban (Franciaország, Németország) is így van sajnos, mégha nem is olyan szigorúan mint nálunk. Az angolszász országokban ez sincs, ott az egyetem maga dönt arról, hogy milyen szakokat indít, milyen tantervvel és majd a piac értékeli azt, hogy mennyire életképes egy diploma. Az viszont minden nyugati országban közös, hogy az egyetemek szerzett jogait nem csorbítják.

Ha ott éjjel-nappal a kormányt szídják a tanárok, a kormány akkor sem csinálhat semmit, nem rúghatja ki őket, nem vonhatja meg a forrásokat.

Franciaországban kevés kivételtől eltekintve még a rendőröket is kitiltották az egyetemekről.


Mielőtt azzal jöttök, hogy "de a mi pénzünkből...", gondoljatok bele abba, hogy az adófizetők pénzében a baloldaliak pénze is benne van. A kormányra csak a választáson megjelentek 50 %-a szavazott, szóval képviselniük kellene a maradék 50 % érdekeit is!

A "Gyurcsány idejében" (és azóta is folyamatosan) egyes papok és lelkészek nyíltan szólították fel az embereket, hogy szavazzanak a FIDESZ-re, ezzel mégsem volt baja a FIDESZ szavazóinak. Mit szóltatok volna hozzá, hogyha cserébe az akkori kormány megvonta volna a fidesz-közeli papok fizetését, vagy "alapítványi működésbe" vonta volna a templomokat?



2020. nov. 14. 17:46
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

#29: " fizetésüket adó, iskolájukat fenntartó állam"

Nem az Állam adja a fizetésüket.

2020. nov. 14. 20:30
 32/50 A kérdező kommentje:

#29: Sajnos a hozzászólásodnak minden mondata ferdítés. A diákok nem fizetést kapnak, hanem ösztöndíjat, ami bőven nem elég a megélhetésre. És azt is csak akkor, ha jól tanulnak. Az ösztöndíjat NEM az Állam adja, hanem ez az adófizetők pénze, aminek odaítéléséről az egyetem dönt.

Tüntetni mindenkinek joga van, a legapróbb hülyeség miatt is (pl. legyen adómentes a cigi!). Nem élnék olyan országban, ahol ez a jog korlátozva van.

A pénzt persze, hogy kapják továbbra is, jogszabály alapján. De csak az, aki tanul rendesen, ez eddig is így volt. Szép világ az lenne, ha a hatóságok politikai nézetek, tüntetésen való részvétel miatt vonnák meg ezt valakitől.

"Takarodjanak dolgozni, tegyék hasznossá magukat."

Ez a legnagyobb ferdítés, több szempontból is. Az emberek pont azért járnak egyetemre, hogy jobb munkahelyük legyen! Tudod, aki elvégez egy jó egyetemen egy jó szakot, viszonylag jó eredményekkel, annak sokkal könnyebb lesz az élet, mint aki ezt az 5 évet nem tanulással töltötte, hanem elment dolgozni 18 évesen vagy elment egyetemre, de végigkamuzta.

Ja és a többség dolgozik egyetem mellett is, 10-20 óráznak a McDonald's-ban vagy a Tescóban, hogy tudjanak rendes kaját enni és el tudjanak menni időnként szórakozni.

2020. nov. 14. 20:45
 33/50 anonim ***** válasza:
37%
Az szfe nem rendes egyetem, ahol magolnak reggeltől estig, pont most voltca Tv-ben. Kimennek művészfilmeket forgatni terepre. Hetekig ott vannak. A mi időnkben nem kaptak ösztöndíjat. Ha anyuci gazdag volt, akkor ment~l egyetemre, ha nem, akkor nem.
2020. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
42%
Ha valami régi azon nem lehet változtatni?
2020. nov. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
64%

"Az szfe nem rendes egyetem, ahol magolnak reggeltől estig"

Kedves Válaszadó!

Én ugyan nem vettem részt a tüntetésekben, de az SZFE-n végeztem. Első 2 évben mindennap reggel 9-től este 7-ig bent ültünk az egyetemen és elméletet tanultunk. Ezen felül minden hétvégén kötelezően gyakorlatot teljesítettünk. Magánéletem, szabadidőm 0 volt. A Táncművészeti vagy a Zeneművészeti Egyetem sem a magolásról szól, hanem a tehetség kibontásáról gyakorlati feladatok útján. Nálunk 20-22 éves gyerekek töltöttek hetekett periférián élő emberekkel hidegben, távol minden kényelemtől és ALKOTTAK róluk/velük, művészi eszközökkel, gondolkodással.

Kikérem magamnak, amiket írsz. Orvos, tanár, mérnök barátaim/ismerőseim tisztelik a munkámat és eszük ágában sincs degradálni. Megnyugtatlak: sem én, sem jópár társam nem származik tehetős családból, mégis Kossuth-díjas művészek választottak be minket annak idején egy végeláthatatlan felvételi procedúra során. Nem torzítottak semmit a személyiségünkön, mint ahogy azt manapság oly' előszeretettel hangoztatják inkompetens emberek, ellenben mai napig végigkísérik a munkánkat.

Szomorú, hogy emberek ennyire szűklátókörűen és bután gondolkodnak dolgokról, amikről halvány fogalmuk sincs. És szomorú, hogy régen még tisztelték azokat, akikbe valamiféle tehetség szorult, manapság pedig szégyellni kell azt is, amit az ember saját kútfűből, kemény munka árán elért.

Üdv,

Egy rendes egyetemet végzett alkotó, fiatal kutató.

2020. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

#34: Nagyon óvatosan, nagyon lassan, a szereplőkkel egyeztetve lehetne változtatni, de ilyen durva eszközökkel, tisztán politikai alapon nem. Tévút ez a "szabadságharc", amin a magyar és lengyel kormánypártok járnak. Azok az értékek, amelyeket Orbán támad, azok nem "brüsszeli értékek", hanem azok az egyes európai országok belső értékei, amelyek a 2. világháború után szilárdultak meg és amelyeket az ottani állampolgárok nagy része magáénak vall.

Nyugat-Európa is tanul a hibáiból egyébként, csak lassan és nehézkesen (ugye "Vén Európa, az öreg hölgy..."). De ez az erdogani típusú felborítom az asztalt mentalitás nem visz sehova.

2020. nov. 17. 04:19
 37/50 anonim ***** válasza:
0%

Fú, hát félve nyitottam meg ezt a kérdést, és a félelmem nem volt alaptalan sajnos

Döbbenetes, hogy a regnáló hatalomnak milyen dezinformációs-cunamival sikerült felhergelni a társadalom egy részét a színházak, egyetemek, gimnáziumok, stb. felé

El kell hogy keserítsek sokakat, az értelmiségiek, egyetemisták, művészek túlnyomó többsége nektek mindig a büdőslibsik kasztjába fog tartozni, mert a tanultság, felvilágosultság társul némi empátiával, szabadelvűséggel és érzelmi intelligenciával, és ezen semmilyen 20. századi rezsim cenzúrája és bezáratasai nem fognak változtatni

Nem mellesleg mai hír, hogy az EU 27 tagállama közül 25 elfogadta a jogállamisági kritériumokat a 7 éves költségvetésben, tehát nem a brüsszeli bürokraták, meg Soros, hanem rajtunk és a lengyel haverjainkon kívül Portugáliától Bulgáriáig, Észtországtól Máltáig mindenki

Ez önmagában egy beismerő vallomás

2020. nov. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
43%

#37 Persze-persze blablabla. Milyen színházak, milyen egyetemek, milyen gimnáziumok, milyen stb. ellen hergelt a kormány? A kormány egy közintézmény ellen sem hergelt, talán a bíróság, de az a szomorú, hogy a bíróság ellen még csak hergelni sem kell az embereket, elintézik, hogy az emberek utálják őket a nevetséges ítéleteikkel. Egy kis pöttöm egyetemről van szó, csak a BME-n húszezren tanulnak, ellenük hogyan, vagy a többi oktatási intézmény ellen hogyan hergelt a kormány. A kormány még az SZFE ügyében sem reagált túl sokat.

Vicces ez az önjelölt értelmiségi, művészi szembenállás a 20. századi rezsimek ellen, amikor pont ezek a melldöngető "értelmiségiek" az esetek 95 százalékában csontig benyaltak a 20. századi rezsimeknek, legyen az a horthyzmus vagy a kommunizmus. Majdnem az összes szocializmusban kikerült ilyen művész, "szuperértelmiségi" stb. kő kommunista volt, csak a rendszerváltás után átálltak a másik fazékhoz meg beadták hogy ők "belülről bomlasztották az elnyomó rendszert" lásd Heller Ágnes, aki már Leninnel és Sztálinnal strázsál az égi gulágban. Most is csak azért hisztiznek, mert meg van nekik engedve ebben a fene nagy diktatúrában, és mert divat.

Jogállamisági kritérium pedig soha nem is volt, csak egy konkrétumok nélküli valami, amivel tökéletesen lehet a politikai zsarolásokat, támadásokat a gazdaság frontjára vinni.

2020. nov. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
0%

"Persze-persze blablabla. Milyen színházak, milyen egyetemek, milyen gimnáziumok, milyen stb. ellen hergelt a kormány? "


Már bocs, de a kormány már egy évtizede hergeli az embereket az oktatás szereplői ellen. 2012-ben az egyetemisták ellen hergelt, akkor még nem nagy bravúrral. Utána a Tanítanék mozgalom tanárai és diákjai ellen hergelt, mondván mind le vannak fizetve, baloldali áltüntetésről van szó, a diákok meg vannak vezetve. Igazgatók, tanárok és diákok lettek háborgatva.


Az egyedüli különbség most az, hogy nem az egész oktatási rendszert érintő változásról van szó, hanem csak néhány egyetemet érintőről, köztük az SZFE-ről. De alapból láthattuk már a hazugságcunamit a CEU kapcsán is, meg az MTA kapcsán is, ami ugyan nem egy egyetem, de szintén akademikus intézmény.


Az, hogy te az EU és NATO szívében a Sztrálini idők diktatúrájának az összehasonlításában próbálod degradálni a mostani jogállami leépülést pedig egyszerűen nem valid.


" A kormány még az SZFE ügyében sem reagált túl sokat."


Erre pedig csak annyit, hogy a Kancellária a kormányhoz tartozik és az új kancellár az oktatók fizetésmegvonását helyezte kilátásba, infrastruktúrálisan akadályozta az oktatást és fenntartást, a MÚLT félévük tanulmányai, vagy szociális helyzetük után járó ösztöndíjakat visszatartotta stb. stb. A kormány főbb politikusai látványosan kihátráltak a dologból, hogy ne ők legyenek frontvonalban, de a kormányzat mint intézményrendszer nagyon is, hogy támogatja az SZFE elleni törekvéseket, ahol LEGALÁBB békéltetőként fel kellene lépnie a felek között.

2020. nov. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

#39 A kormány nem hergel az oktatás szereplői ellen. Az átpolitizált mozgalmakat igyekezett retorikában elválasztani a többitől, és támadta, ahogy a többi politikai ellenfelét, ahogy "őt" támadták. De ne akarjuk már azt mondani, hogy azok a mozgalmak, szervezetek az oktatás többségét lefedik. A CEU-t anno a csehek simán kirakták, most mi azzal a gond, hogy ugyanezt csinálja a magyar kormány? A régió legfontosabb városa egyébként is Bécs, Budapest soha nem fogja ezt elvenni tőle, talán csak ha atombomba robban ott. Az igaz, hogy az MTA ellen volt hergelés, de én azt a folyamatot nem követtem.

Az ország nincs se az EU, se a NATO szívében, hanem periféria. Az összehasonlítás igenis "valid", ugyanis a szocializmus legnagyobb része Kádár alatt volt, ami bizony messze áll a sztálinizmustól, senkinek sem kellett vérkommunistának lennie, mégis tömegesen termelte ki az ilyeneket a rendszer, de sokan még azelőtt "megtértek". És ezek, meg a gyerekeik, unokáik "értelmiségieznek" itt, meg nézik le a "mezei" embert, közben ők legalább annyira gerinctelenek, ugyanúgy meg lehet őket venni, mint akiket lenéznek, csak nem krumplival, meg gulyáslevessel. A végén pedig annyira bemesélik maguknak, hogy el is hiszik az "igazságot".

A kormány reagálását pedig szóban étettem, a Kormány, és a Kancellária kezében van a legitimitás, a másik oldal illegitim. Megszakították az oktatást, az ösztöndíjak, stb. gondolom meg csak aktív félévben járnak.

2020. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!