Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-szavazókat miért nem...

A Fidesz-szavazókat miért nem zavarja, hogy a kormány évszázados nyugati alapelveket rúg fel?

Figyelt kérdés

Egy komoly, őszinte választ várok erre a kérdésre már régóta, ami nem személyeskedés, vagdalózás, és viszonylag higgadt, érzelmi túlfűtöttségtől mentes.

Hogy az aktualitásokra térjünk, ilyen alapelv az egyetemek autonómiája, melyet csorbítanak a kormány egyes intézkedései. A nyugati társadalom egyik alapelve, akármilyen hihetetlenül is hangzik ez, hogy az Állam feltétel nélkül gondoskodik az egyetemek fenntartásáról, és cserébe nem szól bele a működésükbe. Főleg abba nem, hogy ott mit taníthatnak! Ez egyedül az ottani oktatók felelőssége, akik maguk közül demokratikus szavazással választhatnak egyetemi vezetőket, és ezeknek a vezetőknek van döntési jogkörük.

A pénzügyekbe sem szabadna az Államnak beleszólnia, már a kancellárok kinevezése is megsértette ezt az alapelvet.

Valójában a szakok állami szerv általi akkreditációja is necces, bár ez nem a FIDESZ hibája, hanem kádári örökség. És ez egyes nyugati országokban (Franciaország, Németország) is így van sajnos, mégha nem is olyan szigorúan mint nálunk. Az angolszász országokban ez sincs, ott az egyetem maga dönt arról, hogy milyen szakokat indít, milyen tantervvel és majd a piac értékeli azt, hogy mennyire életképes egy diploma. Az viszont minden nyugati országban közös, hogy az egyetemek szerzett jogait nem csorbítják.

Ha ott éjjel-nappal a kormányt szídják a tanárok, a kormány akkor sem csinálhat semmit, nem rúghatja ki őket, nem vonhatja meg a forrásokat.

Franciaországban kevés kivételtől eltekintve még a rendőröket is kitiltották az egyetemekről.


Mielőtt azzal jöttök, hogy "de a mi pénzünkből...", gondoljatok bele abba, hogy az adófizetők pénzében a baloldaliak pénze is benne van. A kormányra csak a választáson megjelentek 50 %-a szavazott, szóval képviselniük kellene a maradék 50 % érdekeit is!

A "Gyurcsány idejében" (és azóta is folyamatosan) egyes papok és lelkészek nyíltan szólították fel az embereket, hogy szavazzanak a FIDESZ-re, ezzel mégsem volt baja a FIDESZ szavazóinak. Mit szóltatok volna hozzá, hogyha cserébe az akkori kormány megvonta volna a fidesz-közeli papok fizetését, vagy "alapítványi működésbe" vonta volna a templomokat?



2020. nov. 14. 17:46
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

#40: " Kormány, és a Kancellária kezében van a legitimitás"


Persze, mert hoztak olyan törvényt maguknak. Mindenféle előzetes egyeztetés nélkül elvették a legitimitást azoktól, addig eddig gyakorolták, és magukhoz vették. Ilyenek miatt mindenhol tüntetnek.

2020. nov. 17. 16:30
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
#41 Azért tudtak hozni olyan törvényt maguknak, mert elég nagy rá a demokratikus felhatalmazás. És most jöhetsz itt akármivel, a választásokat minden külföldi ország, a törvényekkel együtt elismerte, tehát megvan az Orbán-kormánynak a felhatalmazása és a legitimitása mindehhez.
2020. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

#40: "A CEU-t anno a csehek simán kirakták, most mi azzal a gond, hogy ugyanezt csinálja a magyar kormány?"

Ez egy állandóan megjelenő és iszonyúan idegesítő érvelés. "Ha Gyurcsánynak lehetett, akkor nekünk miért nem?" Persze, hivatkozzunk folyton az elődeink bűneire és akkor mi is nyugodtan bűnözhetünk. Ezzel aztán előrehalad a világ! A válasz az, hogy nem, az sem volt normális, amit a csehek csináltak. Václav Klaus is megéri a pénzét. Csak azért volt kisebb visszhangja, mert akkor még nem volt EU/NATO-tag, illetve nem akarta a Nyugat rögtön elidegeníteni az újdonsült közép-kelet-európai demokráciákat. (Még az oroszokkal is kezesbárányok voltak akkoriban.)


" És ezek, meg a gyerekeik, unokáik "értelmiségieznek" itt, meg nézik le a "mezei" embert, közben ők legalább annyira gerinctelenek, ugyanúgy meg lehet őket venni, mint akiket lenéznek, csak nem krumplival, meg gulyáslevessel. "

A FIDESZ is teli van ilyen emberekkel, mint ahogy az összes többi párt. Ld. Szita Károly, III/II-es ügynök. És úgy tűnik, hogy a szavazóik megbocsátottak nekik ezért. Ráadásul a FIDESZ is évek óta akadályozza az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát (vajon miért?). Szóval ezt érvként felhozni elég meredek.

Mellesleg nem a "mezei embert" nézik le az értelmiségiek, hanem a kormány jelenlegi politikáját.


"Az átpolitizált mozgalmakat igyekezett retorikában elválasztani a többitől, és támadta, ahogy a többi politikai ellenfelét, ahogy "őt" támadták."

Ezt már ezerszer leírtam itt a Gyakorin meg más fórumokon is. Egy magánszemély, egy civil szervezet vagy egy intézmény nem egyenrangú felek az Állammal! Az Állam egy jóval erősebb, az előzőek felett hatalommal bíró szereplő, ezért nem ugyanaz a két szituáció. Nekik alkotmányos joguk kritizálni a kormányt, sőt bizonyos értelmeben állampolgári kötelességük is körmére nézni a hatalom képviselőinek! És ezért jogállamban semmilyen retorzió nem érheti őket. Fordítva viszont, amikor az Állam támad be egy kis civil szervezetet a teljes gépezetével, az minimum ijesztő.

2020. nov. 17. 17:12
 44/50 A kérdező kommentje:

#42: A jog nem minden. Jogilag a jelenlegi kormánynak lehetősége lenne teljesen átszabni az Alaptörvényt. Akár a tüntetéseket is betilthatnánk. Átrajzolhatnák a választási körzetek határait úgy, hogy lehetetlen legyen rajtuk kívül bárkinek választást nyernie. Törökországhoz hasonlóan törvényt hozhatnának arról, hogy a közjogi méltóságok sértegetése bűncselekmény. És mindez törvényes is lenne.

Nagy fejtörést is okoz a Nyugatnak, hogy hogyan találjanak fogást Magyarországon, ha papíron minden jogszerű.

Az igazság az, hogy azzal, hogy az EU tagjai lettünk, bizonyos alapelveket is elfogadtunk. Ez azt is jelenti, hogy nem lehet korlátlanul törvénykezni. Az EU tagság viszont senkinek sem kötelező...

2020. nov. 17. 17:27
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

#43 44 Szóval amit nekik szabad, azt nekünk nem? Én a kettős mércét utálom.

Én soha életemben nem szavaztam még a Fideszre, jól tudom, hogy ők is tele vannak velük. Heller Ágnest azért emeltem ki, mert ő jutott az először az eszembe, egyébként nem tettem különbséget a között, hogy melyik fazékhoz is álltak. Vagy most írjam le neked ide, hogy szerintem az összes magas szintű komcsit és utódját el kellene tiltani hetedízig mindenféle politikai szerepvállalástól?

A civil szervezetek nagy része egyszerű politikai ügynökség. Másrészt ezek a civil szervezetek nem szakmailag ellenőrizték, hanem politikailag betámadták a kormányt. Erre a kormány nem igazán tud mit válaszolni.

Már ne is haragudj, de az EU és az ország közötti viszony jogi szabályozás alatt áll, tehát ha jogilag minden rendben van, akkor minden rendben van. A kocsmai szintű "alapelv-bekiabálások" a kutyát nem érdekelnek.

2020. nov. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

"2020 októberében az Európai Unió Bírósága a kötelezettségszegési eljárásban döntött arról a 2017-es törvénymódosításról (lex CEU, a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény módosítása), amely miatt az egyetemnek Bécsbe kellett költöznie. A bíróság szerint az a követelmény, hogy a származási állammal nemzetközi szerződésre van szükség, és hogy az intézmények az anyaországukban is nyújtani kell képzést, sérti az EU Alapjogi Chartáját, mert ezek aránytalanul korlátozzák az oktatási intézmények alapítására/működtetésére vonatkozó, valamint a tudomány szabadságjogait. Sérti továbbá a Kereskedelmi Világszervezet szolgáltatások kereskedelméről szóló általános egyezményét (GATS, General Agreement on Trade in Services), mert a belföldi és külföldi szolgáltatók között különbséget tesz, nem egyenlő módon bánik velük. A döntés értelmében a magyar kormánynak vissza kell vonnia a törvény ezen részeit.[16]"

[link]

2020. nov. 17. 18:11
 47/50 A kérdező kommentje:

Egy valamit nem értek. Sosem volt Magyarországon igazi nyugati típusú liberális demokrácia és piacgazdaság. Ennek ellenére mégis óriási az ellenállás vele szemben.

Ha legalább kipróbáltuk volna, hogy milyen abban élni, akkor más lenne a szitu.

2020. nov. 17. 18:48
 48/50 anonim ***** válasza:
56%

"A kormány nem hergel az oktatás szereplői ellen. Az átpolitizált mozgalmakat igyekezett retorikában elválasztani a többitől, és támadta, ahogy a többi politikai ellenfelét, ahogy "őt" támadták. De ne akarjuk már azt mondani, hogy azok a mozgalmak, szervezetek az oktatás többségét lefedik. "


Kifejezetten a Tanítanék mozgalom kapcsán tudom neked azt mondani, hogy AD1, a petíciót és a kiállást ezres nagyságrendben támogatták a középiskolák, az oktatási tan-, és szakszervezetek és civil szervezetek. Ez egy nagyon is szignifikáns mennyiség volt. AD2, én részese voltam ennek, saját pénzből segítettem a szervezést, nagyon ügyeltünk arra, hogy ne forduljon át pártpolitikába a dolog. Az más kérdés, hogy nyílt tüntetésről nem lehet elzavarni "mocskos fidesz" óbégatókat. Ennek ellenére Soros bérencnek lettem elkönyvelve. Sajnálom, de nem fogod tudni megváltoztatni a saját, érintettségem okán keletkezett tapasztalatokat. Támadva voltak a tanárok, az igazgatók pláne és az őket támogató diákság is le lett hordva egy verbális szinten.


"A CEU-t anno a csehek simán kirakták, most mi azzal a gond, hogy ugyanezt csinálja a magyar kormány?"


Ha el is tekintek néhány egyszerű akademikus értéktől, akkor is ott tartunk, hogy a kormány nem merte felvállalni, hogy "Így döntöttünk, mennetek kell.". Közel egyéves működtetési zavarban és veszélyben tartotta az adott intézményt, miközben folyamatosan hazudtak is a szituációról. Ohh és ez volt asszem az az időszak, mikor valamelyik újságuk elkezdte listázni a liberális tanárokat és professzorokat.


Ha az MTA esetét nem követted, akkor abba nem is mennék bele, eléggé egyoldalú lenne a dolog.


A szocialista összehasonlításról újra átolvastam a hozzászólásaidat és végsősoron egyet is tudok érteni vele az SZFE esetében. Annyit viszont nagyon tisztázni kellene, hogy ezek a mai srácok, 18-21 éves korosztály aligha érintettek ebben a Kádári örökségben. És nem igazán érzem reálisnak a tanárokra való mutogatást sem, hogy ők bolygatták meg a hallgatók indulatait. Egyrészt fiatalemberek, nem gyerekek, mostanra van épp elég önálló akaratuk és véleményük. Másrészt pedig ahol 70 napig kitartanat egy blokádot, az aligha néhány tanár feltüzeléséből származó energia és elhivatottság. És miután sorra érték őket az atrocitások a Kancellária részéről, nem is kéne meglepődnie senkinek, hogy egyre indokoltabbnak érezték a kiállást.


"A kormány reagálását pedig szóban étettem, a Kormány, és a Kancellária kezében van a legitimitás, a másik oldal illegitim. Megszakították az oktatást, az ösztöndíjak, stb. gondolom meg csak aktív félévben járnak."


A bíróság elfogadta a sztrájbizottság felállítását. A hallgatók pedig a HÖK képében nem lenne szabad, hogy illegitimek legyenek, max. jogszabályi szempontok változtatnak ezen. De szerintem nem ez az éle a vitának, amire ki akartam lyukadni, hogy a kormány, ha most szóban nem is, de aktívan asszisztál ezen állapotokhoz. Az ösztöndíjak esetében pedig ne bocsátkozzuk feltételezésekbe, a múlt félév tanulmányi eredményének a díjazása nem áll kapcsolatban a jelenlegi félévvel, az időbeli csúszásnak adminisztratív okai vannak.

2020. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az Európai Unió Bíróságának nincs egyértelmű felsőbbsége az EU-s jogértelmezésben. A német alkotmánybíróság nem is olyan rég gyakorlatilag felülbírálta egy ítéletüket. Csak elviekben "megegyezés" alapján van, meg macerás a kötelezettségszegési eljárás.

A rendszerváltás után volt, kiderült, hogy sz@r.

2020. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
43%

Na.

Az egyetemekbe miért szól bele ?

1. Az egyetemek főleg a színművészeti tele van liberális tanárokkal.

2. Ha bele szól, ha nem, ugyan olyan leszel, ugyan azzal a tudással fogsz rendelkezni, mint a többi ember aki abban a szakmában végzet.

Mivel az országunk nem liberális, hanem kereszténykonzervatív (elvileg) Hiszen Fidesz-kdmp - demokratikus keresztények. A baloldaliaknak, a a bal-liberálisoknak a kereszténység szinte semmit nem jelent. És Magyarország keresztény ország.


Franciaországgal és Németországgal példálóztál, ebben a két országban tombol a Nyugati, büszke liberalizmus. És szinte össze is vannak roppanva. Nézd meg mi van Franciáknál, A Németekről csak azért nem beszélnek mert gyakorlatilag ők uralkodnak az Eu-ban, de vannak németek akik konkrétan Németországból Magyarországra menekülnek. A liberalista ideológiák hazug ideológiák, ez ellen küzd a Fidesz, azzal hogy beleszól az Egyetemek életébe. De még így sem tudja, ki tisztinai azt 100%ig Amit tehet hogy küzd a liberalizmus ellen és nem követi a nyugati liberalistákat.


Sajnos Gyurcsány az aki olyan károkat okozott az országban, hogy a Fidesz talán a mainapig takarít utána. De az a helyzet hogy Gyurcsány ideológiája megfelelne a mai EU-nak. Az más téma, hogy olyan lennénk mint Franciaország, Németország vagy bármely más omladozó állam. Ezek közül Németország és Ausztria tartja magát talán a legjobban.


Az Angolok meg a brexitre hivatkozva menekültek el az Eu-ból.

Ennyit a Nagy nyugatról és a liberalizmusról. Ez nem más mint egy téveszme mely beette magát a színművésztbe, a politikába és a tudományokba. Ezért nem lehet kisöpörni, meg persze vannak jó tulajdonságai, persze egyenlőség tényleg korekt. Csak az a baj hogy a melegek nem egyenlőek akarnak lenni. A nők sem egyenlőek akarnak lenni..... minden ami a liberalista egyenlőséget hirdeti az nem egyenlőbb hanem felsőbb rendű akar lenni. Csak meg kell nézni hogy miket csinálnak az egyenlőség nevében és rá lehet jönni.

2020. nov. 18. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!