Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az este 8 és reggel 5 óráog...

Árokpart kérdése:

Az este 8 és reggel 5 óráog tartó kijárási tilalomnak mi az értelme a jelen helyzetben? Van itt szakember akár orvos, virológus aki érvekkel alá tudná támasztani?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a jelenlegi helyzetben annak tükrében, hogy : este 7 óra után semmilyen élelmiszer és egyéb üzlet nincsen nyitva, az éttermek, szórakozóhelyek, vendéglátóhelyek szintén nincsenek nyitva sőt ők egész nap, az egyetemisták, fősulisok otthon vannak a kollégiumok zárva, a középsulik szintén online, (mivel, hogy semmilyen szórakozóhely nincsen nyitva a fiatalok otthon vannak , az üzletek szintén 7-kor zárnak így utcai bandázástól sem kell tartani, a hideg miatt meg pláne nem) ha valaki egymagában sétálna vagy futna nem hinném, hogy jobban terjesztené a vírust mint nappal. Pl. falun ahol meg már este 6 óra után sincsen egy lélek és teszem azt bármi miatt egy borásznak este 8 óra után kell bármiért kimenni a pincéhez vagy éppen addig van munkája borfejtés stb. Az üres pusztában szintén senkit sem veszélyeztet. Akkor mégis mi akar ez lenni mi ez az estének a "misztikuma" bárhogyan keresek benne logikát akár rendvédelmi vagy egészségügyi szempontból egyszerűen nem találok rá magyarázatot. Az, hogy meg azért mert csak az meg nem igazán érv.
2020. nov. 17. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Nincs értelme
2020. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Úgy csinálsz mintha nem ismernéd a tizenéves fiatalokat. Nekik menni kell bandázni kell. Mindezt természetesen este mert a délután a dedósoknak való. Egy magára valamit is adó kiccsávó nem indul el koradélután haverozni hogy aztán nyolcra hazaérjen mert fütyül a pizsama.

Ők a tünetmentes szuperfertőzők. Ezeket az esti maszk nélküli bandázásokat lehet a korlátozással csökkenteni.

2020. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es. A tavasztól őszig tartó időszakokban nyílván. Ilyenkor télen sötétben, hidegben esetleg nyirkos időben, esőben? Jó fogadjuk el, hogy így van. Ehhez viszont nem kell kijárási tilalmat bevezetni elég lenne ha a rendőrség szétzavarná, felszámolná ha hasonló bandázást lát. Az autósforgalmat és egyéb a felnőtteknek való tevékenységek meg mehetnének a maguk útján. Akár munka vagy esti séta, sport stb.
2020. nov. 17. 21:27
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy kizárólag a közterületeken való csoportosulást, bandázást kellene büntetni. Lehetne ilyen rendelkezést is hozni.
2020. nov. 17. 21:29
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Talán eljut!... Nem is olyan túl régen volt még a Magyar Köztársaságban egy olyan intézményrendszer, amelynek a lényege az volt, reggel kilenc óra előtt (hivatalosan) nem szolgáltak ki senkit szeszes itallal. Nos, a leleményes magyar lakosság erre is megtalálta a megoldást. Az egyik az volt, hogy a világvége tábla mögött úton, útfélen fellelhető "kis koszosok" tulajai magasról és vastagon szartak ebbe az egészbe és a szerepét anno, egyszer már jól betöltő "feles" stampókat ismét rendszerbe állították. - Ezekben a stampókban a legborzasztóbb, pancsolt, gányolt kotyvalékokat sütötték el, mint "égetett szesz". A melósok a gyárkerületekben, - bár számos gyárat kinyírtak már ekkorra az "EU csatlakozási előkészületek", - egyszerűen bementek az ötkor nyitó putriba, megvették a kis stampójukat és a "közért" előtt lenyomták. Ha nem figyeltél a lábad elé, akkor már zöld hajnalban 10 méteres távokat lehetett a kis közértek körzeteiben görkorcsolyázni, ha ügyesen lépkedtél egyik üres stampós üvegről a másikra. A B változat az volt, hogy - nem aprózta már akkor sem a magyar, - megvette előző este a fél literes tömény szeszt és ha úgy alakult, akkor maradt belőle hajnalra is.

Ezzel csak azt akartam érzékeltetni veled, - ha még mindig nem esett volna le, - hogy a bandázás ettől még vígan menne úton, útfélen, mert a 19:00 óráig betárazott szeszből már lehet "alkotni", csak az alkalom és a helyszín kell hozzá, - amelyben ismét csak igen leleményes nemzet a magyar. Ez pedig ismét egy olyan feltételrendszer megteremtődésének irányába mutat, amellyel le lehet nullázni bármilyen eddig megtett intézkedést.

2020. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
A 19 órai zárásnak sincs értelme például élelmiszerboltok esetében. Ezek azok az üzletek ahova mindenki napi szinten jár, pont hogy nem korlátozni kéne a nyitvatartást, hanem elnyújtani amíg lehet. Jelenleg aki normálisan később vásárolt be az is kénytelen hét óra előtt bemenni a boltba amikor a legnagyobb tömeg van.
2020. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Fortissima Finguss ***** válasza:
57%

Szlovákiában/Felvidéken pedig egész nap kijárási tilalom van, csak hajnali 1h-tól reggel 5-ig lehet kimenni az utcára.

Vagy másik vírus van ott amelyik alternatív üzemmódban fertőz, vagy ez is bizonyítja a az ad hoc értelmetlen gyötréseket.

A kúrmányok háborút folytatnak saját lakosságuk ellen.

Ezt ma délelőtt szóvá tettem(hogy szlovákiában pont fordítva van) de a vörös-náci bértollnok brigád elintézte hogy töröljék a kérdést

2020. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
7. hát pont ez a lényeg. nap közben szlovákiában van, éjszaka meg átjön fertőzni ide.
2020. nov. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2/8


Kezicsókolom, most akkor szítsunk itt a generációk közötti vitát a "jajj ezek a mai fiatalok, bezzeg az énkoromban" felsóhajtással? Akkor én is panaszkodjak, hogy a magácska féle hiszékeny nyuggerek miatt tartunk ott, ahol? Arról tetszett hallani, hogy mennyire megbízhatóak a kormány tesztelési módszerei? Tessék, délutáni olvasgatnivaló:


[link]


[link]


[link]


De ezeket nyilván magácska is elengedi a füle mellett, ha egyáltalán feltűnik, mert hát használni is az eszünket, az fáradságos...

2020. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#4 Szerintem nem lenne elég. Rendezek egy házibulit, áthívok 9 főt magamhoz, hogy ne sértsünk szabályt, akik 11 és 3 óra között hazamennek. Most legfeljebb 2 embert tudok áthívni, mert nem tudnak többen nálam aludni.


Nekem nagyon szimpatikus a szabályozás, mert eddig minden héten le kellett mondanom legalább egy buli meghívást (covid előtt heti 2x jártam biztos jártam), összeülést, beülést egy kávézóba, volt, hogy heti 2-3 hasonló eset történt. Mióta bevezették a szabályt, össz-vissz egy darab meghívást kaptam egy sörözésre és a szervezőn kívül egy ember jelzett csak vissza pozitívan, de aztán rájöttek, hogy legalább 5-kor oda kéne menni, hogy haza tudjanak érni és végül nem találkoztak ők sem. Ha a fiatalok körében hasonlóan csökken a megrendezett bulik aránya, akkor szerintem ez rendben van (mi közel vagyunk a harminchoz).

2020. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!