Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A népesség 17 százalékának...

A népesség 17 százalékának beoltása már tömeges oltás ak számít?

Figyelt kérdés

[link]

Eszerint a cikk szerint 17 százalék oltaná be biztosan magát, további 36 százalék még gondolkodik. Ez valljuk be nem sok. De még ha abból indulunk ki hogy a nem tudtommal válaszolók 50-50 százaléka fogja (vagy nem fogja) beoltani magát az még úgy is csak 35 százalék.


Vagy 35% már végképp tömeges oltásnak számít?

És főleg ha csak 17 % oltat?



(Arról ne is beszéljünk hogy a Magyarország által rendelt és gyorsan megérkező orosz vakcinát csak 7 százalék adatná be.)



2020. nov. 18. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván szkeptikus még mindenki, én is akkor adatom/adatnám be ha már látnám, hogy mennyire biztonságos.


Amúgy meg azok akik beoltatják magukat és ha működik akkor mit érdekli őket azok akik nem adják be? Ő túléli másik meg meghal, ennyi.


Pár év távlatában már más lesz erről a vélemény, így vagy úgy.

2020. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Leszedték a hírt 10 perc alatt
2020. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, én vakcina párti vagyok, de több dolog miatt sem tolongok majd az első sorban, amikor meg jön majd a vakcinák első szállítmánya.

1, nagy eséllyel túl estem a koronavíruson és van valamekkora védettségem(volt a családban beteg, egy hétre rá nálam is voltak enyhe tünetek, de nem teszteltek)

2, egészséges fiatal vagyok, nem veszem el mások elől a kezdetekben nyilván korlátozott számban elérhető vakcinát

3, ha nem rendesen letesztelt orosz vagy kínai vakcina lesz első körben, akkor kivárok, míg be nem bizonyosodik, hogy jó vagy nem érkezik olyan, amin "én is értem a betűket"

Egyébként, ha az időseket, krónikus betegeket, EÜ dolgozókat sikerül beoltatni, akkor akkor is normalizálódhat az EÜ ellátás és úgy általánosságban az élet, ha a vírus teljesen nem tűnik el, mert nincs nyáj immunitás. Egyébként személyes véleményem, hogy az oltás elleni ellenállás addig tart majd, amíg nyáron a horvátok/görögök/olaszok stb azt nem mondják, hogy 2 db 19500 ft-os teszt fejenként, vagy az ingyenes oltásról szóló igazolás, hogy mehess hozzájuk nyaralni.

2020. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as,

Nem hinném, hogy az általad felsorolt országok nyáron abban a helyzetben lesznek, hogy ezt megengedhessék maguknak, ugyanis ha most nyáron sem mennek a megszokottat megközelítő mértékben a turisták, akkor kvázi éhen halnak.

2020. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én 1essel értek egyet. Én azért nem adatnám be mert számomra ez a (főleg ha teszteletlen) vakcina inkább csak kockázatot jelent mert nem vagyok sem kronikusan öreg meg beteg.


Elég ha a veszélyeztetett egyéneket beoltják +aki nagyon retteg és akarja. A többinek meg oly mindegy, az ő felelőssége.


Amúgy nem értem miért szedték le, tök normális hangvételű cikk volt és nem tűnt úgy mintha be akarnának csapni vele ellentétben mondjuk a 888 vagy 444 cikkektől.

2020. nov. 18. 19:19
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]

Akkor akit érdekel a legfelső euronews cikk kell legyen.


Vagy az aminek valami olyasmi a címe hogy : a magyarok többsége nem oltatnám be magát a koronavirus oltással.

2020. nov. 18. 19:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Pontosabban ez: amagyarok nem kérnek a koronavirus elleni védőoltásból.
2020. nov. 18. 19:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyitókérdésre a válasz:

Ha az oltás 90% eséllyel véd meg a fertőzéstől (és kb. minden vakcina ezt tudja), akkor a lakosság 50%-ának oltása után várható, hogy a vírus terjedése magától megáll (mert elegendően ritkán találkozik a vírus olyan emberrel, akit meg tud fertőzni).

2020. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De pont ez a lényeg hogy 50 százalék beoltása lehetetlen mert 47%eleve elutasitja a vakcinát tehát ha minden dönrésképtelen is elmegy az 53% csakhogy ilyen nincs max matematikailag lehetséges.
2020. nov. 18. 20:07
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy mostani közvélemény-kutatás.

Meg első körben úgyse lesz itt ötmillió embernek elegendő vakcina.

Ha meg itt lesz, akkor kampányolni is lehet a vakcina mellett, ha akarják.

Gondolj bele, hányan szavaznának most a Fideszre. Az ő döntő többségüket simán meg tudná győzni Orbán Viktor, hogy oltassák be magukat. De addig, amíg nincs elegendő oltás itt, addig nyilván nincs értelme nekiállni a lakosság győzködésének - ezt nagyon helyesen látja Orbán Viktor.

Ha pedig lesz egy rakás ember, aki be lesz oltva, és kutyabaja sem lett tőle, akkor máris gyengülni fognak a félelmek, ellenérzések.

2020. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!