Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Na mit szóltok maszk tagadók? :)

Na mit szóltok maszk tagadók? :)

Figyelt kérdés

[link]


Több kommentben is olvasható itt gyakorin, hogy jajj káros a maszk azért nem hordom, meg nem kapok benne levegőt meg miegymás ... Na most meg lettetek cáfolva. Akkor tessék hordani.


2020. nov. 19. 11:15
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
"Amúgy, ha az emberek betartották volna a legenyhébb intézkedéseket, hogy boltba helyesen hordják a maszkot és tartsák a távolságot, kerüljék a tömeget, és ne menjenek zsúfolt helyekre, akkor nem lennének szigorúbb döntések és sokkal kevesebb beteg lenne. De amíg vannak járványtagadók, maszk tagadók addig nincs mit tenni." Mindenhol ezt írjátok, de tapasztalatom szerint az érvényben lévő rendelkezéseket az emberek 99%-a betartotta. Én is, pedig "maszktagadó" vagyok.
2020. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

"Mindenhol ezt írjátok, de tapasztalatom szerint az érvényben lévő rendelkezéseket az emberek 99%-a betartotta. Én is, pedig "maszktagadó" vagyok."


Ha lehúzod az orrodra nem ér semmit, ha felse veszed nem ér semmit. Az nem betartás, hogy bementél a boltba felvetted a maszkot, majd amikor a biztonsági őrön átmentél, levetted. Vagy lehúztad, mert "nem kapok levegőt öcskös,azért húzom le".


Foci meccsek -> Tömegek.

Bulik -> Tömegek.

A tilalom bevezetését megelőz este is "készletkisöprő parti" videó is volt fent erről. Hány emberen láttál helyes maszkhasználatot? Ja, mert isznak buliznak akkor nem kell? Az iskolába hordták a tanárok? Dehogy hordták, mert "úgy nem lehet tanítani", a diákok hordták? Dehogy hordták. Mindenáron azon voltak, hogy levegyél. Olyan trükköket alkalmaztak, hogy ugyebár, ha iszol eszel nem kell felvenned és mindig a kezükben volt valami innivaló vagy kaja, órán meg nem köteleztek senkit rá "pedig már kötelező volt". A buszokon se igen tartották be, sokszor a sőförön sem volt. A rendőrség büntetett? Szólt az emberekre? Dehogy szólt. Most se teszik. Ha nem veszed fel a maszkot simán elmennek melletted. A a kormány azt mondta volna, hogy rendben van. 100 ezertől 1 millió forintig terjedő bírságot lehet kiszabni és a rendőrők igenis ellenőríztek volna megfelelően akkor hidd el mindenki helyesen hordta volna. Az a 99% inkább 9%. Én köszönöm azoknak, akik be tudják tartani tényleg normálisan és a közösségben élni, de akik képtelenek azok költözzenek lakatlan szigetre, ott nincsennek szabályok.

2020. nov. 19. 17:20
 43/53 anonim ***** válasza:
0%

37


Mert velük osztoztok épp egy gondolatot, ami eleve elég szégyenletes.


És igen, őket is kinevettem. Mi már akkor vitatkoztunk a Szkeptikus Társasággal, bár nagyon jól tudtuk mi a cél, megakadályozni azt, hogy felvásárolják a barmok a hiányos készleteket, feltúrva a piaci árát, mégnagyobb hiányt okozva. Ezenkívül a konszenzus sem alakult ki, márpedig a tudomány erre is épít.


Persze nyugodtan kapaszkodhatsz abba, de pontosan ezért vagy laposföldes. Ők is a múltra hivatkoznak...

2020. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
32%

41


Nem tartotta be a 99%.


Például tüntikéztek Gődény felhívásra, maszk nélkül. Egész végig voltak a buszokon maszk nélküli emberek, boltban is voltak, buliztak is nélküle, ésatöbbi.


Tipikusan az érv volt ez tőled, amikor a valóságot csavarjátok úgy, bármi áron, hogy titeket igazoljon. Persze mindenki látja, hogy nem igaz, de te jobban alszol, vagy ami ennél is valószínűbb, te sem hiszed el valójában.

2020. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Nem kell Pesten élni aztán nem kell mindenhol mqszkot hordanod

Ennyi

2020. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
80%
1001 tanulmányt írhatnak arról, hogy milyen szipi szupi a maszk, nekem attól nem lesz kényelmes viselet, és az érzéseim sem változnak meg. Nagyon idegesít, ha az arcomon van valami, mindegy mi, de te kérdező hordjad otthon és alvásnál is, ha szerinted olyan jó dolog.
2020. nov. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
87%
Jókat szoktam derülni azokon a marhákon akik az utcán sétálva, (amelyik konkrét településen egyébként nem is kötelező) is maszkot hordanak. Azért nem kéne átesni a ló túloldalára. Szerintem ez a beteges nem a vírus. magukban egyedül sétáló emberek maszkot hordanak.
2020. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
0%

47


Ha őket nem zavarja, akkor csak kevesebb szennyező anyag jut a tüdőbe.


Te sem vagy a legélesebb kés a fiókban fiam

2020. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
95%

47-es:

Én azon szoktam derülni, mikor azt látom, hogy az emberek maszkban ülnek egyedül az autójukban:D

2020. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

#49 Ez megtévesztő dolog!

A páromnál is a CÉG KÖTELEZI RÁ, hogy az autójában maszkban üljön, ha én beülök mellé akkor nekem is abban kell utaznom, ahogy bárkinek aki abban az autóban ül. Azért mert az a cég autója és többen is vezethetik - elvileg - a cég dolgozói közül.

Hiába a párom saját használatában van, a szabályzat egységes minden céges autóra és KÖTELES maszkban vezetni. Pedig egyáltalán nem maszkmániás, ráadásul nagy valószínűséggel amikor a gyerekünk pozitív covid-tesztje miatt karanténban voltunk, akkor mi már át is estünk a járványon mindannyian. Tehát annyira félnivalója sincsen már a fertőzéstől.

Szóval bármennyire is vicces - tényleg az - hidd el, hogy akit kocsiban maszkban látsz vezetni, azok jó része nem saját ötletéből viseli azt!

2020. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!