Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fizikai dolgozók, keveset...

A fizikai dolgozók, keveset keresnek mentalitás helyes életszemlélet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember elfogadja, hogy a fizikai munkás keressen keveset, így van rendjén. Legyünk őszintén ez elterjedt nézet. Most olvastam egy tanár vitában, hogy azzal érvelt az egyik, hogy "Egy gyári munkás azért gyári munkás, mert nem tud semmit. Nem is érdemel többet. " Valóban minden tanár ismerősöm amikor a fizetéséről van szó, azzal kezdi a sajnálkozást, hogy "nehogymár egy aldis eladó annyit keressen mint én". 14-es válaszban https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Valóban az értelmiségiek, amikor úgymond a régi baráti körben méregetik egymást mindig a fizikai munkáshoz viszonyítják maguk, úgy lebecsülendően, hogy még ők is megkeresnek ennyit meg annyit. Holott lehet soha nem csinálta azt a nehéz fizikai munkát.


Mennyire hiteles ez a mentalitás ?


PRO: -a fizikai dolgozó nem járt felsőoktatásba. Középiskolában nem szerzett jó jegyeket, nem írta meg a leckét, nem szenvedett az algebrával, nem felvételizett. Végülis mi akik többet tanultunk minden munkásnál keressünk többet, mert az eszünk használjuk. Ha nem tervezzük meg a gyárat ő nem tudja felépíteni



2020. nov. 19. 16:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó szakmunkás, pláne maszek azért jol kereshet.
2020. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
77%
Én is azon gondolkodom, hogy jövőre neki akarok fogni egy hiányszakma tanulásának. A diploma nem fizet jól, hacsak nem valami ipari vagy gépészeti területre szól.
2020. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Barney96 ***** válasza:
97%
Könyörgöm, a mérnöki és kétkezi munkás fizetések összehasonlításánál ne a vállalkozót hasonlítsuk az alkalmazottal. Egy magánvállalkozó mérnök kialakult ügyfélkörrel simán keres millió felett, míg egy alkalmazottként dolgozó kőműves vagy villanyszerelő nem keres 650 körül. Persze mindketten fontos munkát végeznek, de a műszaki diplomáknak hasonló körülmények között még mindig van többletértéke.
2020. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
79%
Komolyan azt szavaztátok, hogy a piac eldönti?Egy gyári munkás lehet nem azért gyári munkás mert nem tanult hanem mondjuk azért mert mindig is gyárban akart dolgozni.Minden munka ugyanannyit ér!Szerintem minden munka ugyanannyi fizetséget érdemelne.És igen szerintem egy orvos,tanár ugyanolyan fontos mint egy gyári munkás!Ez a baj ezzel a kapitalizmussal aki nem tanult ember annak esélye sincs megélni. A szocializmusban még a legtanulatlanabb ember is meg tudott élni volt háza,autója,családja....
2020. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
77%
#14 én is így gondolom, és ez Finnországban így is van.
2020. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
70%
#14 de ma magyar mazochista nép 😂 nagyon sokan mondják akik “alja” munkát végeznek és majd beleszakadnak, hogy természetes hogy szarul keresnek. Holott ha nincs a gyári melós, nem tud pénzt keresni az orvos sem. Minden munka egyformán értékes.
2020. dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%

Minden munka egyformán értékes, de nem mindegyik egyformán kedvelt. Ha a recepciós ugyanannyit keresne, mint az orvosok, akkor nem tanulnának elegen évtizedekig, hogy meg tudjanak minket gyógyítani. A szoftverfejlesztők többsége is lehet, hogy boltosnak állna, meg ki tudja, hogy mennyi matematikusunk és fizikusunk maradna.


Azért nézünk fel ezekre a szakmákra, mert sokkal több energiát tettek bele az emberek, hogy elérjék. Szerintem erre igenis büszkék lehetnek, hogy ennyi energiát fektettek valamibe, amit más nem talált akkor kifizetődőnek.

2020. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
#17 Szerintem ez nem pénz kérdése.Ha valaki orvos akar lenni az orvos is lesz mert nem a fizetség miatt választja ezt a szakmát, hanem azért mert embereken szeretne segíteni.De lehet,hogy én vagyok naiv de én ezt így gondolom.
2020. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem már a kérdés is hibás. Az helyes, hogy egy szellemi alkalmazott többet keressen, mint egy fizikai, okokat lásd #17 válaszoló kommentjében. Az viszont határozottan problémás, hogy keveset keresnek. Keressenek jól, amiből kényelmesen és tartalékokat felhalmozva meg tudnak élni és ehhez képest kapjon többet a szellemi állomány.
2020. dec. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
72%
#18 Szerintem a pénz számít. Pl. nézd meg a tanárokat, jóformán senki nem megy tanárnak. Vagy az orvos példával, ha egy nővér ugyanannyit kapna, mint egy orvos, akkor szerinted hányan döntenének úgy, hogy inkább korábban munkába állnak, egy rövidebb képzés után, minthogy azt reszkírozzák, hogy belebetegszenek a tanulmányaikba, a napi 10 óra tanulás mellett nem lesz idejük bulizni stb.
2020. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!