Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fizikai dolgozók, keveset...

A fizikai dolgozók, keveset keresnek mentalitás helyes életszemlélet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember elfogadja, hogy a fizikai munkás keressen keveset, így van rendjén. Legyünk őszintén ez elterjedt nézet. Most olvastam egy tanár vitában, hogy azzal érvelt az egyik, hogy "Egy gyári munkás azért gyári munkás, mert nem tud semmit. Nem is érdemel többet. " Valóban minden tanár ismerősöm amikor a fizetéséről van szó, azzal kezdi a sajnálkozást, hogy "nehogymár egy aldis eladó annyit keressen mint én". 14-es válaszban https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Valóban az értelmiségiek, amikor úgymond a régi baráti körben méregetik egymást mindig a fizikai munkáshoz viszonyítják maguk, úgy lebecsülendően, hogy még ők is megkeresnek ennyit meg annyit. Holott lehet soha nem csinálta azt a nehéz fizikai munkát.


Mennyire hiteles ez a mentalitás ?


PRO: -a fizikai dolgozó nem járt felsőoktatásba. Középiskolában nem szerzett jó jegyeket, nem írta meg a leckét, nem szenvedett az algebrával, nem felvételizett. Végülis mi akik többet tanultunk minden munkásnál keressünk többet, mert az eszünk használjuk. Ha nem tervezzük meg a gyárat ő nem tudja felépíteni



2020. nov. 19. 16:36
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
94%

Mindegyik multi jobban fizet a minimálbérnél.

Amúgy dolgozik ott vagy tizenener tanult ember is, 500 feletti bérrel.

2022. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha nem lennének fizikai dolgozók az országban. Mert akkor szerintem összeomlana a rendszer. Ha pedig ez a helyzet akkor ki lehet jelenteni, hogy elengedhetetlenül létfontosságú munkát végeznek. Ha pedig így van, akkor szerintem, ugyanúgy megérdemlik a jó fizetést mint bármelyik más elengedhetetlenül létfontosságú munkát végző emberek, mint pl. az orvok (ha már velük volt példálózva).
2023. ápr. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!