Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kötött le a kormány 12...

Miért kötött le a kormány 12 millió adag vakcinát ? Kötelező oltás lesz mindenkinek?

Figyelt kérdés
Megdöbbenve látom a képernyőn (tv) hogy 10 millió lakosra 12 millió vakcinát kötöttünk le. Gondolom ez elővásárlásnak számít. Mindenkit kötelezően beoltanak csecsemőtől nyugdíjasig? Van kapacitás az összes embert leoltani? Mind beleegyezünk majd? 😦

2020. nov. 19. 18:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%
Nem lesz kotelezo, de mit csinalsz ha a munkaltato azt mondja, akkor alkalmaz csak ha be vagy oltva?
2020. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell beleegyezni, jogszabály szerint 1998 óta törvényileg kötelezhetnek.
2020. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
79%
9! "Sírva röhögnék az idiótákon, ha az én pénzemet sz@rnák el az összes húzásukkal." Most hogyan is röhögsz?
2020. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
61%

Oltásellenes logika


A betegség, amire kapom 0.1%-ban halálos, 10%-ban súlyos szövődményeket csinál - Nem baj túlélem


Oltás ellene 0.0001 okoz gyerekekben életveszélyes mellékhatást, annál is kevesebbszer halálos - ÉN EZT BENEM ADOM, MÉG A VÉGÉN BAJOM LESZ


fckyeah

2020. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Haverokon keresztül beszerezzuk, és elosztogatjuk Nigériában
2020. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert jó reklám a korménynak.
2020. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
89%

Az orosz oltásból 2x kell adni 28 nap eltéréssel. Ez máris felezi a számot. Illetve még nem lehet tudni, hogy mennyi ideig ad védettséget az oltás. Lehet csak pár hónap, de lehet egy év is. Megeshet, hogy félévente kell majd oltani ugyanazt a személyt. Ebben az esetben megint feleződik a szám és máris már csak 3 millió személynek elegendő oltás van egy évre.


#14 szerintem az a problémájuk, hogy nem hagynak elég időt a készített oltások vizsgálatára (tök mindegy, hogy melyik) és joggal merülhet fel az emberekben a félelem. Az ideális az volna ha több állam is saját maga végezne 3. fázisú kísérletet az engedélyezni kívánt oltásból és nem csak a gyártó által végezettre hagyatkozni.


Az orosz vakcinával (Szputynik V) kapcsolatban láttam, hogy Dél-Korea engedélyezte náluk a használatát és ottani tömeggyártásra is készülnek, ami valamilyen szinten bíztató. Illetve Japán is érdeklődik. Ha még lenne egy harmadik komoly ország mondjuk Európából (értsd nyugat és nem Magyarország) aki azt mondaná, hogy nem rossz a vakcinájuk akkor szerintem sokkal jobb lenne a közhangulat

2020. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítok saját magamon, az orosz vakcinából elég egy adag, viszont a Pfizer és a Moderna-éból kettő kell.
2020. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
49%

17


Sokan tévhitben élnek azzal kapcsolatban, hogy mennyi idő egy vakcina tesztelés.


Normál esetben több év megszerezni az anyagi forrásokat, kevesebb szakember foglalkozik vele, és önkénteseket találni is nehéz.


Most van pénz, a fél világ ezen dolgozik, és önkéntes is van szép számmal.


Ezen felül a kockázat nyeresége arány olyan jó, hogy csak azok nem hajlandóak ezt vállalni, akik pókerben dobnak egy AA-t flop előtt.


Ezek az emberek nem is tudom miképp éltek eddig túl, sanszos, hogy nem túl okosak.

2020. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
84%

#19 munkámból adódóan fontos a transzparencia, hogy mindenki tudja mit miért csinálunk és milyen célt kell elérjünk.


Nálam az orosz és kínai vakcináknál hiányzik a transzparencia minden téren. Na és persze az önkéntesek mesélhetnének mennyire mentek "önként".


Az USA-ban pl mindig is kemény pénzt fizettek a gyógyszertesztelő önkénteseknek, magyarán ez nem érv.


Nem kell messzi menni a nagy autógyárak mennyi pénzt ölnek bele a fejlesztésekbe aztán meg tervezési hibákkal teli életveszélyes autókat adnak el. Lásd korai Ford Ecoboost motor. Vagy a szintén kigyulladó BMW-k. Vagy a most visszahívott, ugyancsak a Fordtól, a tűzveszélyes aksis Kuga-juk.


Sajnos az utóbbi időben mindennel előfordul ez. Autókkal, elektronikai eszközökkel, főleg okostelefonokkal, stb. Én pl sose veszem meg azonnal a legújabbat, megvárom míg egy kevés ember tapasztalatokat szerez vele.


Ugyanez érvényes a vakcinára is nálam. Ha itthon sikeresen beoltottak legalább 10 ezer embert komoly mellékhatások nélkül és hatásos is, akkor én is be fogom adatni magamnak, hogy minél hamarabb véget érjen ez a cirkusz

2020. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!