Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nekem rossz, akkor mindenki...

Ha nekem rossz, akkor mindenkinek legyen az?

Figyelt kérdés

Meg vagyok elégedve a Fidesszel, a munkámmal, a béremmel. Nekem nem kell több ennyiből pontosan jól megélek. Még is akinek nem jól megy vagy nem elég a fizetése, az engem állandóan le szolgalelkű, fenéknyaló, fideszcsicskáz. Azért mert én nem akarok országos sztrájkot, nekem nem kell nagyobb fizetés mert ez nekem tökéletesen elég. És így vannak az országban az emberek is, ezért szavazzák meg újra és újra a Fideszt.


Akinek viszont ez nem tetszik, az akkor miért nem takarodik ki? Ha neki rossz akkor másnak is legyen az?



2019. máj. 19. 12:24
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim válasza:
10%
Pontosabban mivel is vagy megelégedve a Fidesznél?
2019. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Ahogy irányítják az országot. Nem olyan mint annak idején az MSZP.
2019. máj. 19. 12:32
 3/60 anonim ***** válasza:
30%

Akinek nem jól megy az ne a kormányt hibáztassa, hanem a saját életén változtasson.


Attól még, hogy más kormány jön attól nem lesz jobb az élete ha semmit nem változtat rajta. Nem a kormánytól kell várni a megváltást hanem saját maguktól.


Ennél jobb jelenleg nem is lehetne Magyarországon.


Folyamatos a bér és gazdasági növekedés, csökkennek a terhek, biztonságban vagyunk a nyugattal ellentétben.


Magyarország történelmének aranykorát éljük, ha még 20-30 évig marad a Fidesz akkor mi leszünk a "nyugat" és nem a migránsokkal elárasztott Németország.

2019. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
33%

"Attól még, hogy más kormány jön attól nem lesz jobb az élete ha semmit nem változtat rajta. Nem a kormánytól kell várni a megváltást hanem saját maguktól."


Ezzel egyetértek. Vastagon aláhúznám, ha tudnám.


A többivel nem. Most elég a fizetésed, de tudsz-e tartalékot képezni? Mi lesz, ha megváltozik a helyzet? Bármikor elapadhat a bevételi forrásod, mert nem te kontrollálod.

2019. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
57%
Ugyanúgy kvasokat kell dolgozni a megélhetésért, mint az MSZP alatt, szóval abszolút nem értem, hogy mitől vagytok úgy elolvadva a Fidesztől. Ráadásul folyamatosan költik a százmilliárdokat felesleges baromságokra, miközben az MSZP-t a 15 millió forintos, nokiás dobozért akartátok kivégezni.
2019. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
83%

Nem erről van szó. Szolgalelkű, fenéknyaló, fideszcsicskának nem azért neveznek, mert jobban élsz, hanem azért, mert nincsenek elveid.


Amit leírtál, az körülbelül azt jelenti, hogy meg vagy vásárolva, és ha neked elég jól megy a sorod, akkor letojod, hogy nem szabad az ország, hogy lábbal tiporják a demokratikus jogállamot, és hogy közben milliók éheznek.


Tudom, hogy furcsán hangzik, de voltak a történelmünkben olyan igazi magyar hazafiak, akiket a haza sorsa jobban érdekelt a saját boldogulásuknál.


Ilyen volt mondjuk Széchenyi István, aki hihetetlen jólétbe született, de saját vagyonát jelentős részben arra áldozta, hogy létrejöjjön a politikától független Magyar Tudományos Akadémia - amit most Orbán most szétver és a bolitika szolgálójává tesz, te pedig harminc ezüstpénzért szívesen tapsolsz neki és segíted a szavazatoddal.


Vagy ott volt az a báró Wesselényi Miklós, aki gazdagnak és nemesnek született, de felszabadította a saját jobbágyait, még mielőtt ez kötelező lett volna.


Mondhatta volna, amit te mondasz, ha ugyanolyan szolgalelkű lett volna, mint te: "Ha én jól élek, gazdag vagyok, nemes vagyok, akkor én miért ne támogassam a feudalizmust és az elnyomást?"


Nem így tett. Veled ellentétben, kedves kérdező, valóban nem volt szogalelkű, sem megvásárolható, ezért a saját kárára felszabadította jobbágyait.


Ez tehát a válasz a kérdésedre: akik elveket árulnak el haszonért, a júdáspénzen megvásárolható szolgalelkűek sosem tudnak tiszteletet kivívni maguknak, mert érdekemberek.


Tisztelet azt illeti, aki, bár eladhatná a lelkét, a SZABADSÁG fontosabb neki a gazdagságnál, az IGAZSÁG és az ELVEK pedig fontosabbak saját életszínvonalánál.


Te nagyon körülményesen, de végülis saját magad írtad le, szép szavakkal, hogy pénzért megvásárolható ember vagy. Ha te jobban élsz, támogatsz akármilyen rendszert, nem érdekel, mit művel másokkal és a szabadsággal.


Ez szerinted milyen tiszteletet érdemel?

2019. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondtam hogy megvagyok elégedve a Fidesszel, mivel sokkal jobb az életszínvonal és jobban megtudok élni. Igen megvehető vagyok, mert nem arra a pártra fogok szavazni ami tönkreteszi az irszágot. Nem minden a kormány hibája, ha nincs munkám, vagy nem kapok hozzám méltó fizetést, akkor nem kezdem a szomszédot hibáztatni hogy jobban él, vagy nem kezdem az aktuális hatalmat hibáztatni. Megpróbálom a saját kezembe venni az irányítást és orvosolni a problémáimat, nem pedig másoktól vagy egy új kormánytól várni a megoldást.
2019. máj. 19. 13:01
 8/60 anonim ***** válasza:
70%

"Igen megvehető vagyok, mert nem arra a pártra fogok szavazni ami tönkreteszi az irszágot."


De ha a fideszre szavazol, akkor pont azt teszed. Az meg, hogy neked épp jó a fizetésed, nem a fidesznek köszönhető. Mellesleg csak azért egy kormányra szavazni, mert neked jó, de többszázezer embernek nem, kimeríti a gerinctelen féregség kategóriát.

2019. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
A Fidesz nem tette tönkre az országot, sokkal jobb lett minden. Nézd csak meg mit tett az MSZP. Emlékezzünk vissza az Őszödi beszédre, meg hogy milyen állapotban volt az ország. És nézzük meg milyen állapotban van most.
2019. máj. 19. 13:09
 10/60 anonim ***** válasza:
70%

És mivel TE meg vagy elégedve, minden rendben van.

Értjük.


Következő!

2019. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!