Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért megy ki ennyi fiatal...

Miért megy ki ennyi fiatal külföldre?

Figyelt kérdés

Sokan megélhetési szándékra hivatkozva mennek ki,viszont ott mivel élnek jobban?

1.Ha kimegy albérletben kell laknia,ahogyan itthon is,mert saját ingatlana ott is csak hitelből lehet

2.Milliós kocsit ugyanúgy hitelre vesz ott is mint itthon,használtat közlekedésre itthon is tud

3.Egy átlagos magyar keresetből is finanszírozhatóak bizonyos határokon belül minőségi ételek,és kijön belőle minőségi ruházat is,a rezsi és albérlet mellett(pláne ha ketten laknak) illetve egy évben egy-két nyaralási/wellnesezési lehetőség is,sőt akár hobbi is(nyilván nem autóversenyzés de mondjuk egy tenisz,kondi,úszás simán)

Akkor minek mennek ki?Az még oké hogy elmegy munkásszállóra meg lakókocsiba hogy megspóroljon x összeget és abból itthon vegyen egy hitelmentes lakást(főleg vidéken,mert pesten nagyon drága ahhoz a keresethez is) de az,hogy valaki életvitelszerűen örökre elmenjen annak mi értelme?Sokkal drágább az élet és egy mezei kétkezi vendégmunkásként az ottani árakhoz viszonyítva nem él jelentősen jobban,nem dolgozik kevesebbet,nem több a szabadsága,nem több a lehetősége,nem több a lehetősége...Tudom sablonos lenne aztmondani hogy "kalandvágyból" mennek ki,viszont én sem látok jobb magyarázatot...



2020. nov. 25. 13:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én egyetemistaként mentem ki melózni egy nyárra Londonba a nővéremhez 2018-ban. Mekiben helyezkedtem el, mert az lehetett leggyorsabban megkapni. Előtte itthon is dolgoztam. Azt hozzá kell tenni, hogy minimálbéren nem tudnék ott jól élni, mert London a világ egyik legdrágább városa, de nem kaptam volna kevesebbet, ha a kisvárosba megyek, ahol a lakhatás jóval olcsóbb. Egy nap alatt kerestem meg, azt amit itthon egy nap alatt, ehhez mérten az árak között nem volt ekkora különbség. A 8 órás munkaidőm tartalmazta a 45 perces ebédszünetet és egyetlen fontot sem kellett a kajára ráfizetni. Senki sem szólt rám, ha 8 óra végével óra 00-kor nem mentem és csekkoltam ki, hanem folytattam egy kicsit a munkát, simán kifizették nem kellett számolni, csúsztatni. Ezután Belgiumba csináltam szakmai gyakorlatot, ami nagyon hasonlít a jelenlegi munkámra. Azt kell mondanom, hogy ég és föld a kettő és nem Magyarország javára. Pont ezért is tervezem, hogy az egész után megyek ki vissza, mert sokkal jobb a munkakörnyezet.
2020. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

Dolgoztál te már valaha életedben külföldön?

Nyilván nem, különben tudnád, hogy ég és föld a különbség, nem csak fizetésben, de megbecsültségben, munkavállalói jogok tekintetében is.

Még úgy is, hogy csak egy migráns vagy ott igazából.


NERország meg a saját állampolgárait gyakorlatilag úgy kezeli, mint egy szaros seggű jobbágy csicskákat, rabszolgákat.


A fél ország mészárosé(igazából orbáné), a másik fele a multiké.

Nincsenek jogaid.

Nincs szakszervezet.

Nem juthatsz egyről a kettőre.

Úgy bánnak veled, mint egy kutyával.

Nem becsülnek meg.

Azt éreztetik veled, hogy könyöradomány még az is, hogy egyáltalán van munkád.

Ezért aztán eszedbe be se jusson ugrálni, hogy állandóan túlóráztatnak. Akkor se, ha nem fizetik ki.

Szépen fogd be a pofád és húzd az igát, ha mégis kinyitod, akkor egyetlen dolgot mondhatsz: hogy minden szép és jó, köszönjük mészáros és orbán uraságoknak, hogy gombokért dolgozhatunk.

Ha mást mondasz, repülsz.


Ez magyarország, ezzé tette a G-eci és bandája.


Ezért megy ki ennyi fiatal külföldre.

2020. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
85%
Szebb az élet, az emberek kedvesebbek
2020. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy 23 éves egyetemista vagyok, sajna később kezdtem de ha megvan a diploma remélem húzhatok is el innen! Ma 14:08 vagyok. Itt a gazdaság is fos, meg maga a rendszer is. Az a vicc, hogy a rendszer a rosszabb. Azaz a szomorú valóság.
2020. nov. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%
Ott hibádzik az elméleted kérdező, hogy nem csak a képzettséget nem igénylő munkákra mennek ki. És még az azért kapott fizetésből is sokat spórolnak, itthon ez minimálbérből nem kivitelezhető. Minimálbérből Budapesten egy szobában tengődsz. Pl. Németországban a képzettek a 4-5 ezer eurós fizetésekből nem lakókocsiparkban laknak, hanem magyar viszonyokhoz képest gyönyörű albérletekben. Jártál már külföldön, tisztában vagy a járműállomány átlagéletkorával? Kb. vonj ki egy 10-est a magyarból. Szerinted külföldön is a sorosozó agymosás dől a médiából? Ott is semmibe veszik az alkalmazottakat? Aztán megy a nagy csodálkozás fideszéknél hogy a magyar gyerekek hatoda-tizede külföldön születik. Úgy, hogy a magyarok 5%-a van csak külföldön. Majd biztos hazajönnek egyszer. Ja nem.
2020. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

15#

Mit értünk képzett alatt?Mondjuk egy orvost?Vagy milyen diplomát?Nyilván többet keres,de valahogy én itthon is minimum 5 éves mercivel furikázó dokikat látok...És alapvetően ha nem is képzetlen,de az esetek jelentős részében kétkezi munkásnak megy az ember,mert mégis mit kezd kint egy tanár,ügyvéd vagy rendészeti főiskolás?Mert az én olvasatomban ezek a klasszikus képzett értelmiségiek.

Amúgy a kérdésem kiírásának alapját személyes tapasztalat híjján ez a videó [link] ,és "kétkezi" ismerősök élménybeszámolója szolgálta.

2020. nov. 25. 19:07
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a kérdésem kiírásának alapját személyes tapasztalat híjján ez a videó [link] ,és "kétkezi" ismerősök élménybeszámolója szolgálta."


Na akkor szerintem itt van egy hatalmas különbség, hogy a magyarok többsége nem az Egyesült Államokba vándorol ki. Hatalmas eltérés van az USA és Nyugat-Európa között, de még Magyarországhoz képest is. Más oktatási rendszer, szociálisháló, lehetőségek, szükséges dolgok. Mondjuk én voltam az USA-ban és azt mondani, hogy nincsen különbség az árakban, mint itthon hát ahhoz kell bátorság. Már az nem mindegy, hogy melyik tagállamba vásárolsz.

2020. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az USA nagyon rossz példa.

Aki kicsit is tájékozott a világ dolgaiban, az tudja, hogy az USA nem egy jóléti állam.

Európai ésszel nehezen érthető meg az ország meg a mentalitás.

Hogy is mondjam, az egy telepes, vadnyugati, szerencsevadász népségből felépült ország, ezért a mentalitás is ennek megfelelő.

Az adók alacsonyak, a szabadság óriási, vállalkozni nagyon könnyű - ez az az ország, ahol mindenkinek van egy "dobása" úgymond, hogy megcsinálja a szerencséjét, és az állam nem is akadályoz ebben senkit, sőt, a fentiek miatt épphogy támogatja ezt.

Cserébe viszont csak magadra számíthatsz.

A jóságos állambácsi nem gondoskodik senkiről.

Úgyhogy ha lusta, buta, tanulatlan ember vagy, aki csak úgy ellébecolgatna alkalmazottként valahol, akkor a lehető legrosszabb választás USA.


Viszont ha szorgalmas, kitartó, értelmes, törekvő és kreatív vagy, akkor rövid idő alatt is sokkal többre fogod vinni az USA-ban, mint Magyarországon egy egész élet munkájával.

2020. nov. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
16: mi a feleségemmel mindketten diplomásak vagyunk és a szakmánkban dolgozunk kint: én programozó, ő óvonő.
2020. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

""kétkezi" ismerősök élménybeszámolója szolgálta"


Na akkor elárulom én úgy nőttem fel, hogy apám szakmunkás volt évtizedekig, majd lett szakoktató, cnc, esztergályos, marás, stb.


A testvére férje szintén. Annyi a különbség, hogy apám 2000 ezres években elment 40 évesen egyetemre, addig a nagybátyám(tudom, hogy nagynéném férje nem az, de így egyszerűbb) 1990 óta kétévente két évet kint dolgozott Németországba, majd amikor lehetett kiköltözött és azóta is dolgozik.


Hatalmas színvonal különbség volt az unokatesóim és köztünk a testvéremmel és nem a javunkra. Őszintén irigyeltem, hogy mindent megkapnak, számítógép, ps, xbox, wii, ha elhagyja a mobiltelefont semmi gond kap újat. Később nagynéném és az összes gyerek Németországba. Már csak a legkisebb él velük, de ő is dolgozik, mégis kettejük fizetése elmondottaik alapján eléggé szépen lefedezi a megélhetést, saját számításaink szerintem olyan 800-1000 eurónak kellene maradni havonta, ha megbeszélnék és tudatosan kezelnék a pénzt. Persze nem nagyvárosban élnek, hanem bajor kisfaluban, de jóval olcsóbb a lakhatás, mint Berlin vagy Münchenbe, cserébe viszont kell autó, mert nem olyan jó a tömegközlekedés.


Én ebben nőttem fel, szóval nem igazán tudom elhinni, hogy kétkezi munkások élete között sincsen semmilyen különbség a két országban.

2020. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!