Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért megy ki ennyi fiatal...

Miért megy ki ennyi fiatal külföldre?

Figyelt kérdés

Sokan megélhetési szándékra hivatkozva mennek ki,viszont ott mivel élnek jobban?

1.Ha kimegy albérletben kell laknia,ahogyan itthon is,mert saját ingatlana ott is csak hitelből lehet

2.Milliós kocsit ugyanúgy hitelre vesz ott is mint itthon,használtat közlekedésre itthon is tud

3.Egy átlagos magyar keresetből is finanszírozhatóak bizonyos határokon belül minőségi ételek,és kijön belőle minőségi ruházat is,a rezsi és albérlet mellett(pláne ha ketten laknak) illetve egy évben egy-két nyaralási/wellnesezési lehetőség is,sőt akár hobbi is(nyilván nem autóversenyzés de mondjuk egy tenisz,kondi,úszás simán)

Akkor minek mennek ki?Az még oké hogy elmegy munkásszállóra meg lakókocsiba hogy megspóroljon x összeget és abból itthon vegyen egy hitelmentes lakást(főleg vidéken,mert pesten nagyon drága ahhoz a keresethez is) de az,hogy valaki életvitelszerűen örökre elmenjen annak mi értelme?Sokkal drágább az élet és egy mezei kétkezi vendégmunkásként az ottani árakhoz viszonyítva nem él jelentősen jobban,nem dolgozik kevesebbet,nem több a szabadsága,nem több a lehetősége,nem több a lehetősége...Tudom sablonos lenne aztmondani hogy "kalandvágyból" mennek ki,viszont én sem látok jobb magyarázatot...



2020. nov. 25. 13:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
92%

20

"Én ebben nőttem fel, szóval nem igazán tudom elhinni, hogy kétkezi munkások élete között sincsen semmilyen különbség a két országban."


Ne is hidd el, mert óriási különbség van.

Egyik jó barátom ~6 éve költözött ki Németországba, építőipari melós.

Itthon gyakorlatilag semmije sem volt, albérletbe nem tudott elköltözni a szülei lakásából, ami pénzt megkeresett, az elment a kajára, rezsire, mert hetente egyszer el tudott menni pár sört meginni a kocsmába.

És ennyi. Majdnemhogy állati szinten vegetálás.


Németországban viszont ma már lakása van, meg két BMW a családban.

6!! év!! alatt.


Itthon még 60 éves is korában is csak ott tartott volna, hogy 90 éves szülei mellett lakik.


Ezt csak a hülye kormány meg a kretén fideszesek mondogatják, hogy külföldön se jobb.


Dehogynem, sokkal, sokkal jobb, minden szempontból.


Magyarországon manapság csak annak a fiatalnak vannak lehetőségei, aki ner-közeli családba született, vagy egyéb módon nem kerül be fideszes körökbe.


Tehát aki nem ilyen szerencsés NER kivételezett, és nem is egy teljesen reménytelen balfék, az húzzon el az országból, sokkal jobban jár.

2020. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 DominikX ***** válasza:
88%
Mélységesen szomorú, hogy itt tart Magyaroszag.
2020. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok. Képzetlen alatt a mosogatást és társait értem, illetve vannak betanított munkák, amiket magasabb szinten is lehetne űzni. Például ismerek betanított ápolót, kb. segédápoló, aki mondjuk nem szúr branült: 2200-2400 euró. De van képzettebb: CNC-s 3 műszakban: ő 2500 felett keres. Ha nem Berlint vagy hasonló drága helyet választ, akkor nem viszi el a lakhatás a fizetése felét. 1000 euróért 3-4 szobás lakást is kaphatsz.

A tanár taníthat is, de legalább bébiszittelhet. A jogász vállalta, hogy röghöz köti a jog, de lehet hogy dolgozhat Magyarországon befektető cégnek. A rendőr szintén, belőle kint leginkább biztonsági őr lehet. Az álláshirdetések alapján én sem panaszkodnék a mérnöki diplomámmal meg programozási tudásommal kint, ezek min. 4000 eurótól indulnak. Az adó meg hasonlóan magas a magyarhoz, csak ott kapsz érte valamit. Normális orvosi ellátást, meg fél-egy év munkanélküli segélyt, ha kirúgnak...

A Lidlben és Aldiban meg hasonlóak az árak, a szolgáltatásokért kell többet fizetned. De hát ha a fizetés meg a szolgáltatások háromszoros árúak, de a kaja ugyanolyan, a lakás meg csak 2x drágább, akkor komoly bajok vannak annál, aki nem tud spórolni.

2020. nov. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt sajnálom, hogy 25 helyett miért nem már 25 körül jöttem ki. Azt az 5 évet is sajnálom, mert ég és föld.
2020. nov. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!