Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ünnepek idején lesz szerintete...

Ünnepek idején lesz szerintetek valamilyen enyhítés a külföldön dolgozókra nézve?

Figyelt kérdés
Pl. elég lesz egy teszt, amit kint is meg lehet csinálni, felmentés a karanténkötelezettség alól. Ti hogy tervezitek a hazautazást?

2020. nov. 28. 23:46
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
54%

"En ugy gondolom, hogy aki kicsit is tekintettel van a masikra, es erzi magarol hogy beteg, az alapbol otthon marad."

Csakhogy sokan nem ilyenek. Nézz körül itt, a gyk-n: egészségügyi dolgozó is simán bejar dolgozni betegen! Szégyen!

2020. nov. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
Mondjuk abban van annyi igazsag-sajnos-hogy véges szamu egeszsegugyi dolgozo van. Igy az egy dolog, hogy jarvanyhelyzetben fel sem mondhatnak, de sokuknak még betegen is be kell járniuk, mert nincsenek elegen. Ezek után érthető, hogy sokakat le se tesztelnek, nehogy kiderüljön, hogy Covidjuk van.
2020. nov. 30. 09:23
 43/53 anonim ***** válasza:
43%

"sokuknak még betegen is be kell járniuk, mert nincsenek elegen"

Nem "kell" bejárniuk, nem mondja nekik senki felettesük, ők döntenek úgy önhatalmúlag, hogy végigfertőznek mindenkit a buszon-villamoson munkába menet, vásárláskor, meg akárhol - azok meg majd viszik haza a vírust a rizikócsoportba tartozó hozzátartozóiknak.

Többek között azért nincsenek elegen, mert ők maguk is gyártják az egyre több fertőzöttet, ahelyett, hogy példát mutatnának, és legalább ők komolyan vennék, hogy ha tüneteik vannak, akkor maradjanak otthon, pont azért, hogy utána minél előbb valóban erősen, egészségesen munkába állhassanak. Ehelyett inkább fél gőzzel tolják most, amikor még relatíve bírja a rendszer, játsszák a munka hősét, fertőzik a népet kórházon kívül és belül is (!), aztán majd pont akkorra dőlnek ki, amikor tényleg a legnagyobb szükség lenne rájuk, hiszen még mindig nem értük el a tetőzést.

2020. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Látni a színezett térképeken is hogy tényleg már Csehországban jobb a helyzet mint itthon. Pl időkép koronavírus térkép
2020. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:
Csehkrszagban 4x annyi volt az eset 5 hete mint itthon. Jott az esti curfew, szolgaltato ipar bezart, csak nehany bolt maradhatott nyitva. Persze a csehek se szentek. Tegnap tele volt Praga fotere emberrel. Kicsit se veszik komolyabban az intezkedeseket mint nalunk
2020. nov. 30. 14:43
 46/53 anonim ***** válasza:
56%
Jó nektek mert csak 9-kor zártatok be. Mi 8-tól szívunk.
2020. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:
Most mar egy ideje 11,de csutortokon azt is eltorlik. Hat kivancsi vagyok miesz utana. Ez a 8 oras zaras nevetseges
2020. nov. 30. 15:22
 48/53 anonim ***** válasza:
75%
Nem lesznek enyhítések szerintem, sajnos. Igen, sajnos. Mert ez azokkal nagy kiszúrás akik kb már egy éve nem látták a családjukat. Mint ahogy én sem. Tavaly februárban voltam Magyarországon utoljára, mikor a vírus még csak felbukkanóban volt. Tavasszal akartam hazautazni, lemondtam. A nyárit, őszit szintén. Most karácsonyra szerettem volna, de valószínűleg az sem jön össze. A család se tud kijönni hozzám. Szóval, én megértem hogy szükségesek ezek az intézkedések, egyet is értek velük, csak azért nagyon elkeserít, hogy ki tudja mikor láthatom a családomat újra. Idén két közeli rokonom is meghalt, egyik a nagymamám volt és nem tudtam hazamenni a temetésére sem. Nagyon megvisel ez az egész. Örülnék némi enyhítésnek, legalább karácsonyra.
2020. dec. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 A kérdező kommentje:
Részvétem! Nekem a keresztanyam halt meg, nem covidban. Sajnos a temetesen en se tudtam reszt venni.
2020. dec. 1. 08:21
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megtiltva, hogy bejöjjetek az országba. Csak vállalni kell a karantént. Ha tényleg fontos a család, ez nem lehet gond, így vagy úgy meg lehet oldani.
2020. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!