Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ünnepek idején lesz szerintete...

Ünnepek idején lesz szerintetek valamilyen enyhítés a külföldön dolgozókra nézve?

Figyelt kérdés
Pl. elég lesz egy teszt, amit kint is meg lehet csinálni, felmentés a karanténkötelezettség alól. Ti hogy tervezitek a hazautazást?

2020. nov. 28. 23:46
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
71%

hát csehország kicsit gáz... én kibuliznám azért a főnöknél, hogy írasson nekem egy munkavállalóit. ha csúcsidőben kocsival jössz át a határon, az a tapasztalat, hogy nem tökölnek a papírjaiddal, csak bólogatnak hogy jól van húzzál innen, ne tartsd fel a kocsisort... persze ehhez még azt is ki kell várni, hogy a köztes országokkal mi lesz, az osztrák egészségminisztert tegnap láttam depirohamot kapni, hogy lassan csökkennek az esetszámok. de ha oda átjutsz, a kishatárokon már valszeg átengednek (a hegyeshalmi nagyon ne gyere, ott nem tudsz visszafordulni ha karanténozni támad kedvük). de szerintem ausztrián át egy bármilyen pecsétes ingázópapírral megúszhatod.

(28 vagyok és nem értem a lepontozást, igenis lényeges lett ebben a barom hisztiben, hogy onnan utazna hová)

2020. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

Azt en se ertem.. Csak egy kerdest tettel fel. Az tuti h hazajovok, ha kell teszttel, ha nem anelkul.aki retteg egy ismeretlentol aki feltesz egy kerdest a portalon, az gondolom mindenkitol tart 😂

Ma olvastam h Szlovakian at at lehet jonni, ha nem allok ott meg. Teszt csak akkor kell ha ki is szallnek a buszbol. Vagy busszal vagy vonattal jonnek, nincs kocsim.

2020. nov. 29. 19:44
 33/53 anonim ***** válasza:
0%

28 vagyok = 28 éves vagyok

28-as vagyok = én írtam a 28-ast

2020. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
0%

"aki retteg egy ismeretlentol aki feltesz egy kerdest"

A pontozás nem arról szól, hogy ki retteg meg ki nem, hanem arról, hogy hasznosnak találják-e a választ a többiek. Pl. én nem találom hasznosnak az olyan választ, amelyik arról szól, hogy hogyan játsszuk ki a szabályokat, miközben ott tartunk, hogy egyre több a halott, és egyre többen kerülnek kórházba, ami miatt sokan az alapellátást sem kaphatják meg, vagy csak késve.

2020. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
11%

"Szerintem te kb évente ha 2-szer megmozdulsz, és egész nep mereszted a sgged alig dolgozol, azért csodálkozol miért este érne rá valaki nyugodtan mozogni."


Szerintem meg többet sportoltam, sportolok, mint te. Mellette kutyát is szoktam naponta sétáltatni. Mindezt rendes munka mellett.


Mondjuk a nagybani piacon nézelődés, mint magánszemély, nem értem, hogy mióta sport vagy miért kell kint csinálni a kardiót, de biztos bennem van a hiba.

2020. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
89%
A nagybani piacon nézelődés az nem érdekes számomra, az nem hiányzik egyáltalán :) 5 év nagybani piacán nézelődést odaadok cserébe egy futóknak, sétálóknak tett engedményért :) Boltba se megyek, rendelek, csak élhessünk már egészségesen, munka után.
2020. nov. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
62%
Igen, benned van a hiba hogy nem érted miért kell kint csinálni a kardiot. Sajnos ez így van. Nem mindenkinek kell kint csinálni, de kint fényévekkel egyszerűbb és jobb hatású egy alapból jó levegőjű városban, mint bent túlfűteni és szellőztetni ezerrel este, a másik hogy a huzatban bent pont jól meg lehet fázni. Kint pedig ha rétegesen öltözik az ember, esélytelen a megfázás.
2020. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem miért kell bántani azokat akik kiszeretnék élvezni az ünnepi időszakot.


Karácsony csak egyszer van egy évben, hálásnak kell lenni, hogy ott vannak a szeretteid mert ők az igazi ajándékok és bizony fontos, hogy együtt töltsük el azt az időt mert nem tudhatod, hogy következő karácsonykor hányan lesztek a fa körül sajnos...


(És nem azért mert megfertőzöd mielőtt valaki jönne a hülyeségével...)


Legalább a karácsony ne a koronavírusról és az ebből fakadó utálkozásról szóljon már.

2020. nov. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
Koszi a velemenyeket, hat sokkal nem lettem elorebb. XD En tovabbra is tartom a velemenyem, hogy kulfold nem fertozobb, mint otthon, ahogy nem minden kulfoldon dolgozo hozza haza automatikusan a virust. Itt Csehorszagban csak papiron a lakossag 5%-a mar atesett. Ez siman lehet akar 30-40% is. Ma is jo volt lstni, hogy megtelt a foter a karacsknyfa körül. En ugy gondolom, hogy aki kicsit is tekintettel van a masikra, es erzi magarol hogy beteg, az alapbol otthon marad. Kicsit tulzasnak erzek 1-2 szigoritast.
2020. nov. 30. 00:41
 40/53 anonim ***** válasza:
Határ menti bejegyzett lakhely kell és lehet nyugodtan átjárni, sokan használják ezt a kiskaput.
2020. nov. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!