Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy mi a hatástala...

Mi az oka, hogy mi a hatástalan Remdesivirt használjuk még mindig, miközben az MTA harcol a külföldön hatékonyan bevált Ivermectin ellen?

Figyelt kérdés

Mi Szlávik tanácsával az élen még gyártani is kezdtük azt a gyógyszert amin a világ már rég túllépett, mert az égvilágon semmi hatása sem volt covidra [link] Ma már láthatjuk, hogy teljesen hatástalan és még gyártani is kezdtük.


Eközben a világ számos országában a covidot megállították és már alig van megbetegedés. Az Ivermectin használatával sikeresen megbírkóztak a koronavírussal. Mi pedig még itt szenvedünk hatástalan gyógyszereinkkel. Nem értem miért nem javallják az embereknek hogy vegyenek a vény nélkül kapható gyógyszerből? Az egészségügy heteken belül eléri kapacitása maximumát. Emberek fognak meghalni emiatt is meg a korházban is sajnos. Miközben az a gyógyszer ami képes gyógyítani a covidot nagyon olcsó és vény nélkül lehet kapni. Mégis ellene kampányolnak itthon akadémikusok. Sarkadi Béla



2020. dec. 3. 15:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pusztai Erzsébetről és a pénzéhségről: [link]
2021. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11, ezek teljesen korrekt árak. Más híresség 5-szörösét kéri. Mit gondolsz, a tv nyilatkozatokból meg lehet élni?? :D


Amit meg előtte belinkeltél..biztosan vannak mellékhatásai, mint ahogyan minden gyógyszernek. De 40 éve használják, és a világ egyik legbiztonságosabb gyógyszerének bizonyult, ezért is kapott Nobel díjat 2015-ben.

Kevés ellenjavallata van. Ezért lenne jó, ha érdemben beszélhetnénk erről a kezelőorvosunkkal, aki megállapíthatná, beletartozol-e abba az elenyésző hányadba, és inkább a Covid rövid-és hosszútávú hatásait kell választanod.

2021. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 Valóban utánanéztél, vagy a médiából tájékozódsz? Nobel-díjas szer. Valóban. Rendes használati körében, és dózisában. Egyébként, ha valóban utána néztél volna a mellékhatásoknak, akkor nem lennél ennyire magabiztos.

Még egyszer: A covid-osztályon a megengedett, és eddig embereken alkalmazott dózisok sokszorosát adják be, de kizárólag súlyos állapotú betegeknek. Mert nem tudnak mást kitalálni, hogy valahogyan életben tartsák a beteget.

Az ilyen fórumos Ivermectines kérdések arra irányulnak, hogy laikusok majd az állatgyógyszertárban megveszik a féreghajtót, és ki tudja, milyen tanácsok alapján elkezdik marokszámra szedni. Ne tegyék!

Ha valakinek az élete múlik ezen, akkor bármi jó, ami egy perccel is meghosszabbítja az életét, de ez akkor sem arra való, amit itt a népek szeretnének. Semmilyen bizonyíték nincs ré, hogy lényegesen visszaszorítaná a szervezetben a vírus szaporodását. hol van egyetlen hiteles tanulmány erről? És milyen áron teszi ezt?

Nem kell protestálni gyógyszerek mellett, mert az orvosok felül fogják vizsgálni az aktuális helyzetet, és ők fognak szakmai alapon dönteni. Ha a nagy dózisú Ivermectin később májkárosodást okoz, vagy a dozírozás ilyen mértékű különbségéből adódó egyéb mellékhatása lesz (merthogy ilyen dózisokat senkin soha nem alkalmaztak eddig!), azt hogyan fogjátok kommentálni?

A kezelőorvosoddal nem fogsz tudni beszélni, amikor ez a szer egyáltalán szóba kerül, mert 40 fokos lázzal, fuldokolni fogsz a lélegeztető gépen. Légyszíves, hagyjátok, hogy ezeket a dolgokat az orvosok döntsék el! Az ő felelősségük. Hidd el, hogy minden eszközzel megpróbálják az embereket megmenteni.

2021. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Akkor rakjunk itt kicsit rendet.


Az orvosok szándékai felől nincs is kétségem, de Big Pharma és a kormányok harácsolása egy kicsit más tészta.


Én nem vagyok virológus, se orvos, de kb. augusztus óta rengeteget olvastam a témában, ill.(leginkább külföldi) a témában jártas kutatókat hallgattam...egyrészt januárban USA-ban a NIH-től az ivermectin ugyanolyan ajánlást kapott, mint a plazmaterápia.


DE pont az lenne a lényeg, hogy az Ivermectin nem a kései, kórházi fázisra való: kezdődő betegségben vagy megelőzésként az egyszeri "otthoni" adagolását ugyanannyinak ismerem, (direkt nem írok számokat), mint a standard javallat, és akár 4 napra is biztonságosnak mondják. Most tuti nem fogom megtalálni, de végeztek önkénteseken túladagolási kísérleteket, és ez még bőven benne van.

A covid osztályokon adott adagoknak nem néztem utána, mert számomra nem érdekesek, az általad említett okok miatt is. Az eddigi tapasztalatok alapján az ivermectin a kései fázisban korántsem olyan hatásos, nyilván azért adják az ultramagas dózisokat, amiről beszélsz. Picit árnyaljuk már a dolgokat.

Még egyszer: ha engedélyezve lenne a szer receptkötelesen, akkor pozitív teszt esetén akár a háziorvos vagy szakorvos javallatával/felügyeletével, biztonságosan lehetne használni, biztonságos gyógyszerekkel, biztonságos adagolásban, és főleg:időben.

Mindazonáltal az oltás lesz a megoldás, de addig is sok életet menthetne.

2021. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Jóvan(sic!). Legyen receptköteles. Ez már egy normálisabb hozzáállás. Azért akadtam ki, mert (bocs ismétlem magam) a fórumos kérdések nem erre irányultak.

Bár nem hinném, hogy sok orvos jó szívvel felírná ezt a szert, de ha ez megnyugtatja a kedélyeket, akkor legyen receptkötelesen engedélyezett.

2021. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy végül közös nevezőre jutottunk, szerintem ez ma csodaszámba megy :) Köszi az élményt :D
2021. febr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!