Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit számít, hogy titkosszolg.i...

Mit számít, hogy titkosszolg.i eszközökkel leplezték le Szájert, hiszen a bűn attól még bűn?

Figyelt kérdés

Nézegetem a napokban a hirtv-ét, érdekel hogyan kommunikálják le ezt a failt. Még ki is írják a képernyőre, hogy titkosszolgálati módszerekkel kapták el Szájert. De könyőrgöm, ha én zaklatom a diákjaimat, akkor az bűn, még akkor is ha nem kapnak el.


Most úgy szól a magyarázat, hogy Soros azt mondta. Vissza kell vonni a magyaroknak a vétót. Mivel fogjuk meg őket? Mit tudunk róluk? Uram az ügynökeink jelentik, hogy az EU vezetőjük rendszeresen partízik a Gergőéknél. Soros: No akkor üssünk rajtuk.


És attól még a bűn az bűn marad!


2020. dec. 4. 18:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%

"Az eu legfőbb döntéshozó szerve NEM az uniós parlament, hanem az Európai Tanács, a tagországok vezetői."


Az EU-nak nincs legfőbb döntéshozó szerve, csak funkcionális részei. Az általad idézett cikkben is benne van, hogy "A végső megállapodásba bekerült ugyan a jogállamisági feltétel, de hogy mennyire lesz alkalmazható, az majd a konkrét EU-s jogszabály elfogadásakor fog kiderülni, ami a minisztereket tömörítő Tanács és az Európai Parlament dolga."


Tehát eddig stim, hogy jogállami feltételek mindenképp lesznek a végső tervezetben, azt pedig későbbre halasztották, hogy ez pontosan hogyan fog kinézni. Jelenleg keresem, hogy a megállapodásnak melyik része az, ami objektíven ellentmond a mostani irányokkal. Mert az, hogy ki szerint mit jelent a "lazább" és "szigorúbb" feltétel, abszolút nem mérvadó.

2020. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#21 Szerintem nézz utána annak, hogy melyik szervezetnek mi a feladata az unióban!

Egyérteműen le van írva, hogy az Európai Tanács és az Európai Parlament közösen, egyetértéssel hozhat létre jogszabályokat, döntéseket.

Ahogyan az is ki van jelölve, hogy mi a Tanács feladata, milyen az unión belüli helyzete.

"Az Európai Tanács keretében az uniós országok vezetői üléseznek, hogy meghatározzák az EU politikai programját. Az Európai Tanács valósítja meg legmagasabb szinten az uniós országok közötti politikai együttműködést."

[link]

[link]

2020. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
30%

"Egyérteműen le van írva, hogy az Európai Tanács és az Európai Parlament közösen, egyetértéssel hozhat létre jogszabályokat, döntéseket."


Tisztában vagyok vele, de értelmezésemben nincs "legfőbb" szerv az Unióban, mert teoretikusan szólva, ha te uralod az Európai Tanácsot, de enyém az összes többi szerv, akkor egy csomó mindenben patthelyzetben találnánk egymást és fordítva. Mintha arról menne a vita, hogy az USA-ban a Kongresszusnak, vagy a Szenátusnak van valódi hatalma. A válasz az, hogy attól függ.


De ez csak egy kis kitérés volt a személyes véleményemmel. Egyelőre arra keresem a választ, hogy pontosan hol van a megállapodás felrúgása, mert eddig senki sem tudott rábökni, hogy "ez, a megállapodás ennek a sorát nem tartották be".

2020. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

#23 Az hogy mi a te értelmezésed az is egy dolog, meg az is hogy mi az unió értelmezése. Azt pedig te is olvashatod az eu oldalán, ezt másoltam be neked is.

Ha annyira kíváncsi vagy, akkor keresd meg a szövegét az akkori megállapodásuknak és hasonlítsd össze azzal ami most van az EP előtt! Te vagy rá kíváncsi, keresd meg te!

2020. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
44%

"Te vagy rá kíváncsi, keresd meg te!"


Én vagyok rá kíváncsi, de ti állítotok olyasmit, amit nem tudtak épkézláb alátámasztani, csak Orbán szavát ismételni. Vagy bökj rá a lényegre, vagy tűrd el, hogy nem szavazunk hitelt a szavadnak, ez ilyen egyszerű.

2020. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is tudtak róla, csak most látták jónak leleplezni.
2020. dec. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!