Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orvosoknak hány millió...

Az orvosoknak hány millió forint lenne elég havonta hogy abbahagyják a sírást a kevés fizetés miatt?

Figyelt kérdés
Isten pénze nem elég, általában állami kórházat használnak magánrendelőként, 1 utcányi ingatlanjuk van Budapesten, 100 milliós autók de kevés a pénz. Betegenként legalább 100 ezer hálapénz.

2020. dec. 12. 17:54
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Megkell szüntetni ezt a feudális rendszert milliárdokat loptok meg kaptok, a nemesek is visitottak anno az elöjogaikért
2020. dec. 13. 14:35
 22/45 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező a képzés továbbra is 12 millió, ennyibe kerül az államnak nem pedig 100 millió. És nem kívánok neked olyat, hogy román vagy ukrán orvos lásson el, de megsúgom, hogy Romániában magasabbak az orvosi fizetések, tehát nem fognak ide jönni.


De jópofa ez a beszélgetés, remélem hogy csak trollkodsz. :-D

2020. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
85%
A kérdező nagyon el van tévedve, nem minden orvos fürdik a pénzben.
2020. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
45%
22: de ha itt vagy, akkor kérdeznék valami szakmait: szerinted lesz probléma abból, hogy az új munkafeltételekkel kell aláírni jövőre? Tudom, téged nem érint, de az orvosok/személyzet többségét esetleg igen? Lehet abból probléma, ha sokan nem írnak majd alá?
2020. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
79%

És soha nem loptam semmit. Megjegyzem példálózol itt a nemesekkel, de pont a szegényeket zárnád ki az orvosképzésből. :-D


Egyébként te miért is nem lettél orvos?

2020. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Amilyen orvosokat én ismerek vagy hallok fürdenek a pénzben pl a féreg éppen árulja a 4.ik lakását mert nagyobbra cserélné a kölykei 200-at kapnak heti zsebpénznek
2020. dec. 13. 14:39
 27/45 anonim ***** válasza:
61%
Tudtommal nem kell azonnal aláírniuk. Egyébként szerintem nem lesz probléma. A probléma nem a szándék hanem az, hogy a Fidesz szokás szerint egy jó ötletet balfékül akar kivitelezni. Ha normálisan kidolgozzák a MOK-kal egyeztetve akkor akár még jó is lehet a dolog.
2020. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
45%

És ezzel mi a baj kérdező? A pénz pénzt szül. Ha valakinek van 3 lakása az kapásból nettó minimum 300 ezer bevétel havonta, ha kiadja. Továbbá a kolléga gondolom megdolgozott ezért.


Attól, hogy te csóró vagy más még élhet jól. És harmadszor írom le, nyugodtan el lehet végezni az egyetemet.

2020. dec. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul nem értem ezt a hisztit, hiszen ahhoz, hogy valaki orvos legyen tényleg gyakorlatilag agy kell, semmi más. Kismillió lehetőség van ugyanis az egyetemi évek megfinanszírozására.
2020. dec. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
#22 én egyenlőre még félve tekintek erre az egészre, nem kizárt, hogy vissza kell majd fizetnem a felvett ösztöndíjat. De hogy miből, az jó kérdés. Mindenképp itthon szerettem volna maradni, magyar embereket gyógyítani (még akkor is ha a kérdezőhöz hasonlóak), de ha katonát csinálnak belőlem és a hiányszakmát is vissza kell fizetnem, akkor külföld lesz. 27 éves nő vagyok, a párommal (aki szintén orvos) nemrég gondolkoztunk el a gyermekvállaláson. Ha őt 2 évre kirendelik Nyiregyházára, engem meg Sopronba, akkor abból aligha lesz gyerek... De bízom benne, hogy a MOK-kal közösen egy élhető rendszert dolgoznak ki, mert nem érdekük, hogy még tobben lelepjenek. Most a járvány idején mutatkozott meg igazán, hogy milyen munkaerő hiány van mind orvos, mind ápolói fronton.
2020. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!