Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar fiataljaink ezért...

Magyar fiataljaink ezért akarnak külföldre menni dolgozni, mert a média átmosta az agyukat, hogy kinn milliomosok lehetnek pár hónap alatt?

Figyelt kérdés

Egész nap nézi a youtube-n, mtv-n ezeket a klippeket, azt hiszik kimegy és pár hónap alatt ilyen élete lesz mint a videóban.

Miért ilyen naívak?

Miért nem akarják tovább építeni ezt a szép országot?

Nem gazdagnak kell lenni, hanem verejtékkel dolgozni azért hogy épüljön az ország és fejlődjön, mert az átlagnak csak így lesz jobb hosszútávon.

miért nem látják ezt be?

Mit akarnak menő kocsikat meg luxuslakásokat, mikor elindulnak külföldre akkor meg egy panel szobában nézik az ilyen videókat, ami kb 5-6 négyzetméter.


2020. dec. 19. 14:46
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
2020. dec. 19. 14:47
 2/27 anonim ***** válasza:
35%
Ezt a legkönnyebb, lelépni, mástól várni a megoldást.
2020. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
18%

Sajnos a "hangulat" miatt mennek ki, mert hogy szerintük ott jó a hangulat, a miliő, itthon meg rossz.


A Tumblr meg a reddit.com/r/europe kimosta az agyukat, hogy itthon mindenki rasszista, szexista, keleties, vallásos homofób, és Németországban, Hollandiában, Angliában akár furry-nek öltözve is lehet menni dolgozni, állami ateizmus van, semennyi rasszizmus nincs, és a főnök fizeti a transzi műtétedet.

2020. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Tévedés, erősen túlzol.

A magyarországi munkaerőpiac nagyon szűk és gyengék a fizetések.Alig vannak szellemi munkák, azok is többnyire Budapesten vannak.


Én mérnöki diplomával jöttem ki Ausztriába,természetesen megfelelő nyelvtudással, tapasztalattal.

Itt egy Debrecennél kicsit nagyobb városban élek és tudok bérelni egy 50 négyzetméteres lakást egyedülállóként és telik egy jobb autóra (BMW) is.Plusz tudok utazni külföldre is, rendszeresen.


Magyarországon mindez nem menne Budapesten élve albérletben.Vagy az utazásokról kellene lemondani, vagy az autót egy alacsonyabb igényűre cserélni.



Engem nem érdekel,hogy Orbán vagy Gyurcsány mit csinál, csak legyen Magyarországon is normális életszínvonal.

2020. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak a jobb fizetés miatt. Nyugaton egyszerűen jobb az élet, kedvesebbek, empatikusabbak az emberek, itthon meg ember embernek farkasa, nem lehet megbízni senkiben.

Ha itthon lenne olyan életszínvonal, akkor is kimennék. Egyszerűen nem jön be ez a konzervatív, magyaros, gyűlülködős mentalitás.

2020. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Lehet vannak ilyenek is, akik azt hiszik, hogy ott minden tökéletes, de az átlagos fiatal nem emiatt megy ki. Amennyivel drágább kint az élet, még úgy is arányaiban sokkal jobb életet lehet élni, mint itthon, nem beszélve arról, hogy ott, ha elveszíted a munkádat, akkor nem belerúgnak az árokba, hanem támogatnak. Meg a munkavállalói jogok is jobbak fényévekkel, nem hagyják magukat az emberek úgy kihasználni semmi pénzért, mint itthon.
2020. dec. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem, azért mert nyugaton a minimálbér, az Magyarországon a társadalom nagy részének elérhetetlen álomfizetés. Nyilván ez bármilyen más képzettséget igénylő munkahely fizetéséhez is kb így aránylik.
2020. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Talán azért, mert az itthoni hivatalos média nem mosta át kellőképpen az agyukat és még mindig jobban hisznek a saját szemüknek és tapasztalatuknak,mint másnak.
2020. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert nem akarnak egy ilyen élhetetlen országban élni, ahol saját lakásra se tudják megkeresni a pénzt, nemhogy gyereket vállalni. Míg itthon 140 ezer a garantált berminimumm, addig kulfoldon ez 300 ezer forint felett van. Csak a minimálbér. Ha más körben dolgozol mégtöbb. Egy sima hegesztői szakmával ha még az alpin vizsgát leteszed kereshetsz 3-5 ezer eurot. Itthon meg 200 ezret. Grrr
2020. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

-A magyar mentalitás túl cigányos az én gondolkodásomhóz.

-Nyugodtabb kiszámithatóbb az élet.

-Lényegesen jobb életszinvonal. Jobb infrastuktura.


Én ezek miatt költöztem ki. Ha az az álmod hogy épitsd az országot akkor hajrá. Én nem fogom fölöslegesen megneheziteni az életem.

2020. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!