Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a politika továbbra is...

Ha a politika továbbra is ebben az irányban halad, sosem lesz esélyem saját lakásra?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, most még egyetemre járok. Fél év múlva végzek tanítói szakon, de azzal csak 140-es fizetést kapok majd, így nehéz lenne saját albérletbe menni.


Most a szüleimmel és a húgommal (14 éves) élek, albérletben vagyunk mi is, mert mikor a devizahitelek bedőltek, a szüleim elveszetették a lakásunkat, ahol addig laktunk.


Nevetségesen kevés lesz a fizetésem, viszont nem akarok örökké a szüleim nyakán élni. De akárhogy nézem, most csak azokat segítik, akik majd gyereket vállalnak, aki nem alapít családot, az éhen is döglöhet :( ...ebben az a legrosszabb, hogy az orvosok szerint nem lehet gyerekem, mert olyan súlyos a pajzsmirigybetegségem.


Szóval valószínűleg képtelen leszek teherbe esni vagy szülni, így viszont 140 ezres fizetésből kell életem végéig albérletben tengődnöm...


Nem létezik valami olyan támogatás, ami a gyermektelen fiatalok életkezdését támogatja?



2020. dec. 22. 18:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
65%
Ne várd a sültgalambot ,ha saját lakást akarsz neked kell tenni érte.
2020. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%
Tanulj nyelvet aztán kint lehetsz tanító vagy óvodapedagógus. Amúgy lesz egy párod is. Lehet, ő meg programozó és 1.5 milliót keres.
2020. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos pont az ilyen embereket, mint Te vagy Én - nem támogatják. A hatalmat nem érdekli a helyzetünk.
2020. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%

"Ne várd a sültgalambot ,ha saját lakást akarsz neked kell tenni érte."


A pénzügyi javaslatokat várjuk, hogy a jelenlegi fizetésből, hogy juthatsz lakáshoz, amikor egy albérlet is 100 ezer vagy több (városfüggő).

2020. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Mikor egyetemre jelentkeztél ezzel már tisztában lehettél, sőt most is tisztában vagy vele.


Ha saját lakást szeretnél meg nagyobb fizetést akkor talán olyan pályára kellett volna menni ami jól fizet.

2020. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
30%

Egy átlagos lakás ma már olyan 10 millió. (Panel) másfél szobás. 3. emeleti ..


Ha a szüleivel él egy jó ideig, mert ugyebár hol máshol éljen? És mondjuk beszáll a rezsibe és mondjuk a fizetéséből elrak 100-ezret havonta akkor is: 8,3 évig kell 100 ezer forintot elraknia, hogy utána vegyen egy lakást. 8 év alatt még drágábbak lesznek a lakásárak, mert infláció..., tehát legyen 10 év spórolás -> De ezt csak akkor, hogyha tényleg 100 ezret félrerak és minden hónapba marad neki 40 ezre.


Nagyszerű élet lenne.

2020. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
94%
Én például a szüleimnél laktam jó darabig , összegyüjtöttem egy kis pénzt ,megházasodtam , vettünk fel kölcsönt,ennyi.
2020. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
15%
7: Kölcsönt felvenni 140 ezres fizetés mellé? Eszednél vagy? Kölcsönt akkor kell felvenni, hogyha keresel is annyit... :)
2020. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
23%

1.: Sosem értem a fiatalokat, minek mennek olyan szakra, ami xarul fizet? Ja, mert gondolom büdös a munka, és nem akarnak szakmát tanulni.

2.: Ahogy írták, képezd magad!

3.: Jól menj férjhez!

4.: Tanári diplomával és angollal menj külföldre, bébisintérnek!

5.: Sereg/rendőrség. Ott a dipoma előny, és kapsz lakást/lakhatási támogatást.

(6.: Mindjárt jön pár troll, akik leírják, hogy ők tanári diplomával lettek vezérigazgatók, havi 98,5M-ért, "némethbe".)

2020. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
44%

Azt tudom mondani, amit 1.


Az alacsony pedagógusi bérek ellen úgy lehet tiltakozni, ha senki sem megy pedagógusnak, majd csak rájönnek a kormányok,hogy a tanári bértáblát igazítani kellene, nem csak orvosit.

2020. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!