Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a politika továbbra is...

Ha a politika továbbra is ebben az irányban halad, sosem lesz esélyem saját lakásra?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, most még egyetemre járok. Fél év múlva végzek tanítói szakon, de azzal csak 140-es fizetést kapok majd, így nehéz lenne saját albérletbe menni.


Most a szüleimmel és a húgommal (14 éves) élek, albérletben vagyunk mi is, mert mikor a devizahitelek bedőltek, a szüleim elveszetették a lakásunkat, ahol addig laktunk.


Nevetségesen kevés lesz a fizetésem, viszont nem akarok örökké a szüleim nyakán élni. De akárhogy nézem, most csak azokat segítik, akik majd gyereket vállalnak, aki nem alapít családot, az éhen is döglöhet :( ...ebben az a legrosszabb, hogy az orvosok szerint nem lehet gyerekem, mert olyan súlyos a pajzsmirigybetegségem.


Szóval valószínűleg képtelen leszek teherbe esni vagy szülni, így viszont 140 ezres fizetésből kell életem végéig albérletben tengődnöm...


Nem létezik valami olyan támogatás, ami a gyermektelen fiatalok életkezdését támogatja?



2020. dec. 22. 18:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%

Csak ugy arad a valaszokbol a gyonyoru magyar mentalitas. Lassan nem lesz aki oktassa a gyereketeket de aki megis erre vallalkozik az dogoljon meg a kisszobaban, minek lett tanar..


Szolidaritas -100000

2020. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%

"Lassan nem lesz aki oktassa a gyereketeket"


Épp ez a cél.Ha tényleg ez lesz, az a kormány, amelyik hatalmon lesz, belátja, hogy meg kellene becsülni a pedagógusokat.



A piac korrigálja mindig a béreket, csak az állami szektor lassabb.

2020. dec. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%
#22 Pontosan.
2020. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Magániskolába is lehet tanítani, ahol a fizetés 10x annyi.
2020. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező királylány.

Jó lenne ha visszatérnél a mesék világából a Földre, a valóságba. Kérdezd meg szüleidet és a rokonaidat, nekik hogyan lett lakásuk. A magyar lakások több, mint 90%-ban a saját lakóik tulajdonában vannak, nagyon kevés az amit kiadnak bérbe. Vagyis ha az összes létező lakást 90%-ban olyanok tudták megvenni akik benne laknak, nyilvánvaló hogy eddig sem volt lehetetlen a lakásvásárlás.

Akkor nézzük a másik oldalát, a pénzt! Soha még olyan egyszerű dolga nem volt egy fiatalnak, mint ma. 30 évvel ezelőtt a lakásépítkezések szinte megszűntek és a lakáshitelek kamata az égben volt. A kezdők fizetése éppen úgy rossz, volt, mint az idősebbeké és a magas inflációt nem követték a béremelések, reálbér csökkenés volt egy jó ideig. Mi 23 évvel ezelőtt próbáltunk először lakást venni, akkor a lakáshitel kamata 36% volt. Ma ez 4-10% között mozog hiteltől függően. A munkanélküliség jóval magasabb volt és a minimálbér meg sem közelítette a létminimumot. A tanárok fizetése akkor sokkal alacsonyabb volt, mint most.

Ezzel szemben ma egy fiatalnak már ott van egy rakás lehetőség, a sima lakáshiteltől a babavárón át a CSOK-ig. Nem kell attól félned, hoyg egyike leszel a sok ezer elbocsátott pedagógusnak, mint 15 évvel ezelőtt, ahoyg attól sem kell félned, hogy nem lesz munkád, mert nem csökken hanem végre nő a gyermekszületések száma.

Ne hisztizz, nem másnak kell neked lakást adnia, az a te dolgod! Felnőtt ember vagy, ne mástól várd el, hogy majd neked lakást fog adni.! Soha nem adtak és most sem fognak. Ezt fogod csinálni tanítóként is az iskolában? Milyen példát mutatsz a gyerekeknek? Majd ők is álljanak neki követelőzni, hogy valaki csinálja meg nekik a feladatukat, adjon nekik ezt meg azt?

[link]

2020. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Tanárként eleve könnyebb spórolni, mert sok vidéki helyen van szolgálati lakás, sőt a kollégiumokban is lakhatnak tanárok, ingyen.
2020. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
82%

"Kérdezd meg szüleidet és a rokonaidat, nekik hogyan lett lakásuk. "


Ingyen kapták. Na bumm. Akkor még oroszok itt voltak. Tatám rendőrségen dolgozott. Ingyen kaptak szolgálati házat, ami 10 év után az övéké lett vagy mennyi. Így.

2020. dec. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

#27 Miért beszélsz hülyeségeket?

Az én fiam is most 22 éves, azaz 23 évvel ezelőtt, az ő megszületése előtti helyzetet írtam le. Az oroszok már 30 éve nincsenek az országban, szolgálati lakásokat sem osztogattak már előtte jó ideig sem. Amiről te beszélsz az a nagyszülők generációjának egy kis százaléka volt csupán.

2020. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam már azon, hogy elmenjek egy gyárba, de nehezebb fizikai munkát nem végezhetek, sajnos nem vagyok teljesen egészséges (pajzsmirigy+cukros vagyok) és az ilyen munkák általában tovább rontanak az állapotomon - ezt tapasztalatból mondom, mert diákmunkázni szoktam.


Tudom, hogy a legtöbben a házasságot mondják, de nehéz úgy hosszútávra partnert találni, hogy nem vagyok képes gyermeket szülni neki :( Annyira igazságtalan, hogy egy olyan dolog miatt vagyok büntetve, amit nem én akartam.

2020. dec. 22. 22:21
 30/35 A kérdező kommentje:

"Kérdezd meg szüleidet és a rokonaidat, nekik hogyan lett lakásuk."


Hitelre vették. Majd belebuktak a hitelbe, most ismét albérletben vagyunk ingatlan nélkül.

2020. dec. 22. 22:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!