Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a politika továbbra is...

Ha a politika továbbra is ebben az irányban halad, sosem lesz esélyem saját lakásra?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, most még egyetemre járok. Fél év múlva végzek tanítói szakon, de azzal csak 140-es fizetést kapok majd, így nehéz lenne saját albérletbe menni.


Most a szüleimmel és a húgommal (14 éves) élek, albérletben vagyunk mi is, mert mikor a devizahitelek bedőltek, a szüleim elveszetették a lakásunkat, ahol addig laktunk.


Nevetségesen kevés lesz a fizetésem, viszont nem akarok örökké a szüleim nyakán élni. De akárhogy nézem, most csak azokat segítik, akik majd gyereket vállalnak, aki nem alapít családot, az éhen is döglöhet :( ...ebben az a legrosszabb, hogy az orvosok szerint nem lehet gyerekem, mert olyan súlyos a pajzsmirigybetegségem.


Szóval valószínűleg képtelen leszek teherbe esni vagy szülni, így viszont 140 ezres fizetésből kell életem végéig albérletben tengődnöm...


Nem létezik valami olyan támogatás, ami a gyermektelen fiatalok életkezdését támogatja?



2020. dec. 22. 18:42
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Lehet csak sok sok sporolás és idö sajna, ez iylen, vagy ki kell menni pár évre külföldre.
2020. dec. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Megertelek. En is voltam tanari szakon egy tanevet, tobbek kozott emiatt is hagytam ott,amiket te fent emlitettel. Aztan eljottem parommal Bp-re (szerencsere o alapbol idevalosi, szoval lakhatas ingyen volt) es egy allami intezmenyben kezdtem el,mint asszisztens dolgozni egy erettsegivel, kb ugyan annyiert,mint tanarkent 6 ev egyetem utan kaptam volna. Sajnalni sajnalom,hogy ezaltal kb sose lesz diplomam,hisz babat varunk,es mellette munka+egyetem kilove,csak az egyik johet szoba,esetleg kesobb johet szoba valami levelezo. Parom informatikus,ezzel szinten szerencsesek vagyunk,atlag folott keres boven. Mivel mar utban van a baba, babavaro hitelt felvettuk, tehat az mar megerte nekunk,hisz 1 baba mar "teljesitve" van. Igy 10 milliora csupan 10,6 milliot kell visszafizetnunk. Amugy hozzateszem en ir+pcos vagyok,totalisan kezeletlenul (ertsd sosem dietaztam,gyogyszert sem szedtem,mutetem sem volt,semmi) lettem terhes,es egyelore egeszsegesnek tunik a babo,igy 39.hetben is. Szoval nem biztos az,hogy nem lehet babad.

Viszont a te helyzeted nem ismerem, nem tudom varosban,faluban laksz, mennyire lenne modod magansuliban tanitani, mennyire lenne lehetoseged magantanulokat vallalni,vagy maganorakat adni... Sajnos tenyleg olyan szakmat valasztottal,amivel naggyon nehez egyrol a kettore jutni anyagi segitseg nelkul. Viszont van,akiknek igenis el kell vegezni azt a munkat,illetve nem mindenkit a penz motival... Lehet hiaba keresne egy masik szakmaval 3x annyit,ha totalisan utalna, vagy stresszelne rajta.

2020. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
53%
Tovább kell tanulni. Msc-re menni, utána Phd-ra közben Egyetemen maradsz tanítani a leendő tanítókat. ;)
2020. dec. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
83%
Lakással rendelkező fiút kellene találnod. Ő megoldja a gondot, ami most nagynak tűnik.
2020. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Gyere le Békés megyében itt már gazdagnak számítasz ennyi pénzből, 5 millióért jó állapotú házat kapsz.
2021. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!