Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora az esély rá, hogy a...

Mekkora az esély rá, hogy a következő félévben az egyetemeken jelenléti oktatás lesz?

Figyelt kérdés

2020. dec. 24. 12:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#4, szerény (29 év) tapasztalatom a szerint az oktató és a hallgató között nem hierarchiának kell lenni, hanem bizalomnak.

De öreg emberként azt se szégyenlem kimondani, hogy szeretetnek.

Ez még nyilván egyszerűbben alakul face to face. (#1)


Én még semmit nem kaptam a tavaszi félévről, csak a kurzusok listáját.

2020. dec. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11-es köszönöm a válaszát. Egyetértek a véleményével és örülök, hogy vannak még ilyen gondolkodású oktatók.


Viszont gondoljon bele: jelenléti oktatásnál nem igazán készülhet felvétel az oktató tevékenységéről, így az mondhat bármit. Rengeteg nem a közegbe illő, gyűlölködő, politikai szöveg szokott elhangzani olyan kurzusokon, amelyek semmi köze (én már találkoztam migránsozással, Orbánozással, Gyurcsányozással).

Távoktatásban viszont kb. mindenről készül felvétel, így ha ott mond valaki valamit, az biztos, hogy megmarad örökre. Ennek megfelelően visszafogják magukat.

A vizsgáknál is sokkal másabb hangnemet engednek meg maguknak, nem akarják égetni magukat az oktatók a tiszteletlen viselkedéssel a hallgatók irányába, mert valahol tudják, hogy az rájuk nézve kínos.

Na persze nem akarom azt az oktatót megsérteni akire nem vonatkozik, tudja... akinek nem inge... csak azt akarom mondani, hogy vannak ilyen oktatók is, akikre jó hatással van az online közeg, a jobbik énjüket hozza elő...

És ezzel még számos oktató is egyetért. Amikor az oktatók egymás között folytatnak megbeszéléseket, ez akkor is igaz...

Mondhatnám azt is, hogy az online oktatás a transzparenciát erősíti...

2020. dec. 25. 09:17
 13/17 anonim ***** válasza:

#12, hát az gáz, szégyen, meg persze tilos is.

De én is tudom, hogy sok a hittérítő ketrec harcos.


Nekem is vannak üresjaratok, vagy, hogy kicsit elsodródok a témától, de kifejezetten büszke vagyok arra, amikor direktben megkérdik, hogy akkor én hogy gondolom a politikát?


Nem is gondoltam az on-line mód ezen előnyére.

Bár nem tudom, bárki felveheti-e, nemcsak én?

2020. dec. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%

Én azt remélem, hogy bármi is lesz, úgy is csináljuk végig. Ha online akkor online, de ne rángassanak be minket 2 hét erejéig, hogy aztán a többi otthon legyen...

Levelezőn nekünk nagyon nem mindegy, hogy bele kell-e kalkulálni több órás utazást majdnem minden héten többször, vagy sem.

2020. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
14-es Szerintem sokunk szurkol ezért és így lenne a normális, bár a patk**y kormány simán megteszi, hogy a félév közepén füttyent egyet a csuti Mihály és menni kell kell vissza...
2020. dec. 25. 20:15
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább csak szeretném remélni, hogy hibrid formában kezdünk és rektori engedéllyel maradhatunk majd a koliban (ahogy eddig). Zeneművészetin lehetetlen megoldani az online oktatást, főleg végzősként. Kórus, zenekar meg nagyobb létszámú előadások nyilván ne legyenek jelenlétiben.
2020. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Se az előző tavaszi, se a mostani őszi félévben nem örültek sokan az online oktatásnak az évfolyamomon, mert nagyon sok volt a szakmai tárgy, amit így alacsonyabb színvonalon adtak le. Mostmár viszont csak 1-2 szakmai tárgy maradt a harmadév második félévére, a többi bullshit, szóval jó lenne, ha nem kéne Jogi ismeretek előadásra bejárnunk, csak levizsgázunk aztán helló :D


Egyébként szerintem a félév eleje biztos online lesz.

2021. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!