Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szüleim és párom szülei...

Szüleim és párom szülei eltérő politikai véleményen vannak, ebből szerintetek adódhatnak később bajok?

Figyelt kérdés

Az én szüleim azt gondolják régen sokkal rosszabb volt és hogy a mostani jó.

A párom szülei pedig a régit szeretnék vissza.


Azt érzem, hogy kezd elegem lenni ebből. Ha náluk vagyok és megy a híradó akkor párom apját hallgatom, hogy fúj, mondjon le Orbán, meg stb.


Ha meg itthon akkor meg apám hallgatom, ha valaki felszólal a kormány ellen, hogy ez hogy mer ilyet mondani, mikor régen sokkal rosszabb volt.



Tudjátok én pártatlan vagyok és az is akarok maradni.


Apukám mondta ma ezt, hogy tudom, hogy barátom szülei ellenzik a kormányt.... o.o


Barátom meg az a baj, hogy mivel állandóan politikát hall otthon ezért már ő is mindig csak szidja ezt a rendszert.



És tudjátok nekem ebből elegem van kicsit.


Nem adok senkinek se igazat és kizárom az életemből amennyire csak tudom. Meg van a saját kis célom. Tanulok az egyetemen szorgalmasan, várom, hogy dolgozhassak a hivatásomban majd és tudom nem fogok sokat keresni, de nagyon lelkes és motivált vagyok.


De ez a sok negativitás, ami korulvesz kicsit felidegesít.



Legnagyobb félelmem, hogy szüleink kezdik majd el egyszer szidni egymást. Isten mentsen attól... -.-



2021. jan. 6. 19:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan gaz.


Mi harman vagyunk tesok, fiatal felnottek, liberalisok. A szuleink meg fidesz szavazok. Szerinted itt mi van? :DD

2021. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Nem szükségszerű, hogy kettőtök szülei összejárjanak. Még ha összeházasodtok, gyereketek lesz, akkor sem. Ha van köztük szimpátia, jól megértik egymást, akkor ők maguk úgyis keresik majd egymás társaságát. Ha egy-kétszer kiderül, hogy pl. politikában nagyon belelovalják magukat az ellentétes nézetekbe, és csúnyán összevitatkoznak, akkor nem nagyon akarnak majd úgysem találkozni.

Ami viszont fontos: kettőtöknek (pároddal) legyen meg a közös nevezőtök. Ez nem kell, hogy azonos vélemény legyen, csak annyi, hogy elfogadjátok párotok tiétektől különböző véleményét.

2021. jan. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Addig maradsz pártatlan,amíg anyuapu tart el .

Az tök jó,ha motivált vagy,aztán majd ha gombokért kell dolgozni mert a fizetésed ~50 százalékát lesarcolják rólad ,és a szemedet is kilopják mellé ,akkor majd nem beszélsz ilyen hülyeségeket ,hogy neked nincs véleményed .

2021. jan. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Elég skoan válaszoltak itt, illene reagálni valamit, kérdező.
2021. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én mindkettőjüknek igazat adok. Szüleimnek is és párom szüleinek, páromnak is.


Szüleimnek azért, mert tudom, hogy régen nagyon szegények voltunk, alig tudtunk mit enni, semmi pénzünk nem volt szinte, mellette hitelünk volt, nem nagyon voltak támogatások, apukám külföldre ment és így sikerült felzárkóznunk.

Azt mondja ma már sokkal jobb lehetőségek vannak. Pl. csok, babavàró, amikről ők csak almodni se tudtak. Valamint ma már azért azáltal, hogy van internet több lehetőség van, hiszen milyen sokan árulnak neten keresztül, óriási reklám felület.

Régen a ruhák hasonló árban vagy még drágábbak voltak. Szüleim szegény családból származtak, de attól tisztában voltak az árakkal. Elmondásuk szerint régen nem volt ilyen, hogy 1500ft-ért farmer. Vagy 500Ft-ért blúz leértékelve.

Biztosan voltak turik meg minden akkortájt is, de nekünk ruha boltunk volt. Mikor én születtem. Meg vannak a cimkéink, mert ránk maradtak ruhák. A blúzok már akkor is 4-5000Ft-ok voltak, a nadrágok meg akkor is 5000-7000Ft körül. Az áraink ugyanannyik voltak mint a többi üzletben. Csak aztán jött a válság és nyitott egy nagy kínai, az emberek elkezdtek ott vásárolni és szüleim bezártak, így lettünk nagy minuszba, szegények voltak, hitelünk volt.

De a lényeg, hogy akkor is drágaság volt. A fizetés pedig még kevesebb, mint most. Ma azért egy bolti eladó, alkalmszott megkapja a bérminimumot 140, 150 körül keresnek. Akkortájt az alkalmazottak 30 ezer forintot kerestek! A kaja se volt sokkal olcsóbb, mégha drágultak is.


Megértem a párom és a szülei véleményét, hogy nem élünk rosszul, de élhetnénk jobban is. Felvehetnénk azt a szintet is, amit a nyugat európában képesek adni. És megértem azt is, hogy szidják a kormányt, amiért mindent felvásárolnak, sokat csalnak. A sok pénzüket jobban szétoszthatnák. Az utakat, az egészségügyet sokkal jobban fejleszthetnék, mert meg van rá a keretük.



Csak tudjátok én nem vagyok abban biztos, hogy ha más kormány lenne. Ők is esetleg ne halmoznák a saját tőkéjüket. Nem vagyok benne biztos, hogy van olyan jelentkező, aki biztosan több fizetést szánna nekünk, dolgozóknak.


Ami viszont idegesít.

Párom szülei és párom is úgy véli, jó időzítés lenne még 2022-ben megházasodnunk, hogy még a babavárót feltudjuk venni és még a csokot igénybe tudjuk venni. Párom szülei tervezik a házfelújítós projektet is. Ez mind szép és jó, de utána természetesen másra fognak szavazni és szidják a kormányt.

Nem azt mondom, hogy ne vegyék igénybe a lehetőségeket, amiket az állam ad, hisz ez mindenkinek jár, annak is aki szidja a kormányt és mast akar és annak is, aki nem szidja, hanem azt gondolja bár az ők idejükbe is lettek volna ilyen lehetőségek.


Nem tudom néha elbizonytalanodim kinek van igaza!


Azért nem válaszoltam mindidáig, mert gondolkoztam leírjam -e az én véleményemet erről. Csak tudjátok az ember már sokszor nem mer véleményt nyilvánítani, mert az eltérő véleményen lévőkkel nem lehet megértetni, hogy én máshogy gondolkozom.


Mindenki más életutat járt be. Akiknek nagyon nehéz volt valószínűleg azoknak jobb most, elégedettebbek most. Szüleim például örülnek, ha felvesszük a babavárót és lesz 10 milliónk, már nekik is jobban van pénzük azt mondták tudnak adni 2 milliót, párom szülei is azt mondták adnak szívesenn2 milliót és mire összeházasodunk párommal lesz 5 milliónk, mert ő már dolgozik és nekem is van félretett pénzem. Így tudunk majd valószínűleg egy jó házat. Szüleim örülnek ennek.


Páromék mindig is egy viszonylag jó élet színvonalon éltek. Ami alatt azt értem, hogy mindig is olyan 400-500 ezer körül volt az össz. bevételük. Jó munkájuk volt, amiért tanultak és megérdemelték. Nagyszüleik is jómódúak voltak.

Ők most is nagyon jól megélnek, nincsenek kiadásaik, de azért nagyon szidják a rendszert és kívánják, hogy jobb legyen!

Megértem, ők az okosabbak, biztosan úgy van ahogy ők mondják. Elhiszem, hogy lehetne jobb, de én még nem találkoztam olyan vezetővel, aki ígérte volna, hogy mindneki fizetese a ny-európai árakéval megegyező lesz. Aki vállalta, hogy mo. Összes rossz útját kijavítják. Aki az összes kórházat renoválja és új, korszerű gépeket tesznek be.


Elhiszem, hogy van ilyen, csak nem találkoztam még ilyennel. Vagy ha eddig jelentkezett ilyen, akkor kérlek szóljatok és rá fogok szavazni, amennyiben tényleg kongurens.



Az államnak mivel rengeteget adózunk és nagyon sok minden válik állami kézbe sok pénze van. Elhiszem párom szüleinek, hogy ezt mind megtudna teremtenni ebből a pénzből.


Kérlek szóljatok, ha lesz ilyen hiteles, következetes elnök, akit meg lehet választani, mert akkor én is ott leszek.

2021. jan. 7. 13:30
 16/27 anonim ***** válasza:

És a barátod milyen Politika beállítotságú , ha nem 1 a szüleivel, akkor működhet. De ha eltér, talán jól kijöttök hosszú távon vagy egy idő után szétmentek. De te NE váltosztasd meg a nézeted miattuk!


Egyébb ként célszerűbb a te és családod politikai nézeteteken belűl keresni valakit, aki ugyan olyan nézetű.


F

2021. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azonban azt gondolom, hogy attól, hogy párommal másképp vélekedünk, tehát ő nagyon szidja a rendszert, attól nagyon szeretem, nagyon jól megvagyunk, mi ketten, hiszen politikáról keveset beszélünk, ha igen, akkor is elmondjuk a határozott véleményünk és elfogadjuk, hogy más a véleményünk. Azt gondolom, hogy attól, hogy neki ez a rendszer nem tetszik, csodálatos férj és apuka lenne belőle és én pedig szerető felesége és jó anyuka lehetnék mellette. :) Tehát ezzel nincs is baj. Inkább a szülőkkel, akik napmintnap felhozzák ezt a témát, mintha másról már nem is lehetne beszélni és félek, hogy ez konfliktus szül.
2021. jan. 7. 16:13
 18/27 anonim ***** válasza:

Én most vagyok fiatal pályakezdő tanár. Nettó 154 ezer a fizetésem. Egy garzonlakás bérleti díja 100-nál kezdődik (ez még a lepusztult kis lyuk kategória) + rezsi és el is fogyott a fizetésem.

Az élelmiszerek ára pedig rohamosan emelkedik, 6 évvel ezelőtt mikor az egyetemet kezdtem, 3000 Ft-ból egy hétig megéltem. Most a duplája kell a túléléshez is.

Nyilván ott a CSOK, annak, aki megteheti, de én pl. meddő vagyok szóval gyermektelenként nemhogy támogatást nem kapok ettől a kormánytól, de még tisztességes munkával is majdnem éhen halok...


Ha mondjuk véletlen kiderülne majd, hogy nem lehet gyereketek, meglátod majd a fidesz igazi arcát. :/

2021. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. Sajnálom, de bízok benne, hogy van csoda és hogy egyszer neked is lehet majd gyermeked.

Óvónőnek tanulok, nekem 130-135 ezer körül lesz a kezdő fizetésem.

Sajnos tudtam amikor már jelentkeztem, hogy ennyi lesz és tudtam jól, hogy vannak olyan szakok vagy akár olyan szakmák is, amikkel sokkal többet lehet keresni. De én ezt szeretném még ha nem látom esélyét a fizetés emelésnek sem. Párom, ha legalább ugyanennyit keres majd azt gondolom meg fogunk tudni élni akkor is, ha nem lenne esetleg csok.

Ketten együtt is tudnánk esetleg falun 10 millióért számunkra tökéletes házat venni kerttel, kb. olyan 3 év múlva a mostani pénzünkkel együtt. Mert folyamatosan dolgozunk és félre teszünk. Az igaz, hogy nekem a sulit támogatják szüleim. Így az ösztöndíjat es a diákmunkas pénzt eltehetem. Párom meg levelezős és dolgozik mindennap.


Tudom a kormány nem gondolt azokra akik egyedül szeretnének élni, mert természetesnek veszi, hogy az ember társas lény és nem akarja egyedül leélni az életét. Tehát, ha nem is akar párkapcsolatot, akkor esetleg a szüleivel marad.



Én is albérletben élek. 23 ezer forint Debrecenben, mert négyen élünk egy lakásban és nekem 4 ezer forint az étkezésem és egyéb kölcségem hetente, plusz 2 ezer az úti költségem.

2021. jan. 7. 17:47
 20/27 A kérdező kommentje:
Illetve akkor is ketten megtudnánk élni, ha nem lenne babaváró*
2021. jan. 7. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!