Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ilyen szélsőjobbos politiku...

Az ilyen szélsőjobbos politikusnők miért nem a férjezett nevükön politizálnak?

Figyelt kérdés

Dúró Dóra, Budaházy Edda, Novák Katalin... Nem úgy mutatnák a legjobb, leghitelesebb példát a szavazóiknak, ha legalább valami “Novák Elődné” vagy ilyesmi néven politizálnának a lánykori helyett, mikor a házasságot szorgalmazzák? Vagy legalább B. Eddának is 3+ gyereke lenne? Sosem értettem, az ilyenek miért értelmiségi háttérrel, 2+ diplomával és több beszélt nyelvvel a hátuk mögött (itt Novák Katalinra gondolok) politizálnak, miért nem gyesen otthon ülő háziasszonyok?

Vagy ha ennyire fontosak a magyar közéletben, akkor miért Sarka Katára, Rogán Cecire vannak elköltve a magyar adóforintok? Budaházy Eddából pl. miért nem csinálnak jó nőt?



2021. jan. 7. 21:14
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Már miért lennék az, te csodálatos felhasználó.
2021. jan. 7. 22:16
 12/24 anonim ***** válasza:
28%

És hogy függ össze a kettő?


"miért nem gyesen otthon ülő háziasszonyok?"


Képzeld el a GYES 2 év egy ember életében (az USAban pár hónap) abból a 40-45 évből amikor dolgozik.

De persze nem kell kitölteni a 2 év GYES-t, de három gyerekkel az akkor is csak 6 év.


6 év olyan nevetségesen kevés, hogy egyesek egy alapképzésen képesek ennyit elvesztegetni egy büfészakon.

Akkor most pont az katasztrófa, ha valaki vállal 3 gyereket?

2021. jan. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nem érted. Nem az a problémám, hogy kinek mennyi alapvetően. Hanem hogy ha itt cirkuszolnak, hogy “fogy a magyar”, “haldoklik a magyarság szívverése”, mint abban a jó kis országimázs Mi Hazánkos videóban, akkor miért nem 3+ gyerek a minimum a családjukban?

Ledorgálják a magyar nőket (meg mindenki mást is), hogy milyen önzőség még 1/2 gyereket is vállalni. Az ember azt várná, vagy egy szakajtó pulyával a háta mögött mondaná ezt, hogy jó példát mutasson, meg hogy rajtuk ne múljon a magyarság kihalása.

2021. jan. 8. 09:12
 14/24 anonim ***** válasza:
30%

#13 Az a baj, hogy te nem érted. Nem csak nem érted, direkt próbálsz belenyomni valami olyan baromságot, ami csak a te elmédben férhet bele.

#12-es már próbálta magyarázni, nem is akartad megérteni. Akkor most fordítok kicsit. A kedvenceid nyomják az lmbtqxyz narratívát meg a meleglobbi szövegeit és állandóan "harcolnak" a melegek jogaiért stb. Most akkor a te gondolatmeneted szerint nekik mindnek kötelező lenne homoszexuálisnak lenni vagy transzként viselkedni, egyiknek sem lehetne gyereke stb. stb. Hiszen ha már ezeket a csoportokat támogatják, az ilyen elveket népszerűsítik akkor ők is miért nem pontosan és teljesen olyanok?

És nem, ÉN nem gondolom hogy így kellene hogy legyen, ez a te kifacsart érvelésedből következne csak.

Ők politikusok, KÉPVISELŐK vagy éppen egy értékrend népszerűsítői. Az a dolguk, hogy képviseljenek másokat és azokat az elveket amikben ők vagy hisznek vagy szimplán csak fontosnak tartják hogy valaki kiálljon érte.

Az meg hogy te olyan hülyeségekkel jössz, hogy "miért nem a férjezett nevükön politizálnak" meg "miért nem gyesen otthon ülő háziasszonyok" megmutatja, hogy mennyire lenézed a nőket. TE és nem ők avgy akik velük egy oldalon vannak. Meg azt mutatja mennyire fogalmad sincsen a valóságról.

Konzervatív vagyok, fidesz szavazó több, mint 20 éve. Emellett diplomás nő, iparban is dolgoztam, 3 gyerekem is van, és sok éven keresztül őket nevelve voltam itthon. Soha az életben nem volt más nevem mint amivel születtem, sem nekem, sem a férjemnek nem volt soha fontos hogy az én nevem megváltozzon. Mert nem kell. Szabad döntése egy nőnek 50 éve, hogy az esküvőjét követően mi lesz az asszonyneve, ahogyan egy férjnek is. Simán felveheti a férj is a felesége nevét ha úgy akarják és megtehetik, hogy onnantól kettős nevük van. Mindenki maga dönti el. Ahogyan az, hogy én a gyerekeimmel foglalkoztam és nem a munkahelyemre jártam be, egy pillanatig sem korlátozott abban, hogy gondolkodjak, olvassak, beszéljek. Lehet hogy neked ez nem menne egyszerre de a nők többségének nem probléma.

A gyermekvállalás és nevelés az élet egy nagyon rövid de talán a legnagyobb jelentőségű szakasza. Viszont egy gyereknek alapvetően az alsó tagozatig van arra szüksége, hogy a szülei szinte a kezét fogva vezessék, onnantól önjáró lesz és akár már 1-2 éves korától is lehet gyermek mellett dolgozni rendesen. Ahogyan attól mert valakinek még nincsen gyermeke vagy csak 1 van, még képviselheti azokat akik szeretnék ha több gyerekük lehetne. A lényeg az, hogy a nők (párok) maguk dönthessenek és most megtehetik. Dönthet a nő éppen úgy arról hogy sok gyermeke legyen és azokkal otthon maradhasson, mert kap ehhez segítséget a társadalomtól, meg arról is, hogy nem is lesz gyereke vagy csak 1 lesz.

2021. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

De nem vagyok meleg!!!! :D

Meg LMBTQ-aktivista sem. :DD

Azért van különbség aközött, aki elfogadásra ösztönzi a választóit, vagy gyűlöletpolitikára épít. Félreértés ne essék, nem áll közel egyik párt sem a szívemhez, mert nem tudok azonosulni velük, de ha már kizárólagos dolgokat jegyzünk fel az Alaptörvénybe is, akkor elvárható lenne valahol, hogy az alkotók ne annyi férfival homogangbang-eljenek, ami egy hetero nőnek is bőven elég lenne egy életre, nem? :D

Ha már más pártokat is felhozunk.

2021. jan. 8. 10:28
 16/24 anonim ***** válasza:
34%

#15 Mi a franc abban gyűlöletpolitika ha valaki a több gyermek vállalása mellett áll ki???

Miben változtat az a tény, hogy az az apa férfi az anya meg nő, azon hogy kinek kivel van joga, lehetősége vagy kedve ágyba bújni?

Miért kell mindig hülyeségeket leírni?

2021. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A Pride-os Mi Hazánkos zavarkeltés, a kormányközeli médiumok cikkei, Bayer Zsolt teljes munkássága, a nem házas örökbefogadók ellehetetlenítése szerintem kimeríti a gyűlöletpolitika fogalmát. Ha te ezt nem veszed észre, akkor nem velem van a baj.

Egyébként felesleges volt ez a módosítás. Azt is beleírhatták volna akkor, hogy “ a levegő 27%-ban oxigén”.

2021. jan. 8. 11:39
 18/24 anonim ***** válasza:
23%

#17 Nem, nem meríti ki. Csak neked nem tetszik amit mondanak csinálnak és ezért hisztizel.

Ha majd nekiálltok követelni hogy a gyerekeknek az óvodában hagy lehessen már azt tanítani hogy a szén-monoxid milyen frankó dolog vagy hogy a levegőben legyen dinitrogén-oxid mert attól milyen vicces kedvű lesz mindenki, netán hogy az is levegőnek számít amiben csak 2%-nyi oxigén van - akkor lehet hogy majd ezt is bele kell írni az alaptörvénybe.

Ha nem kezditek el az egyértelmű fogalmakat támadni és megváltoztatni, akkor nem is kell őket alaptörvénybe foglalni. Ez nem akció, hanem reakció volt a ti baromságaitokra.

2021. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Látom, nehézséget okozott mindhárom kommentem tartalmának érdemi felfogása, hogy sem más pártokkal nem szimpatizálok, sem genderista nem vagyok.
2021. jan. 8. 11:51
 20/24 anonim ***** válasza:
23%
#19 Attól mert ezt írod le, még látszik hogy nem igaz.
2021. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!