Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2021 is megy a kukába?

2021 is megy a kukába?

Figyelt kérdés

Rá kellett ébrednem, hogy tőlünk északra és nyugatra drámaivá vált a vírushelyzet, és csak hetek kérdése, hogy nálunk is bedurranjon a 3. hullám. Nem lesz itt lazítás február elsején, még a végén egész napos kijárási tilalom jön hónapokig. Az impotens magyar kormány akadályozza a széleskörű oltakozást a rendes tájékoztatás hiányával és az egymásnak naponta ellentmondó hivatalos információkkal, az impotens ellenzék meg rémhírekkel paráztat, de érdemi javaslattal nem tudnak előrukkolni. Ehhez még Brüsszel töketlensége is hozzájárul, hogy szinte mindenhonnan késnek a vakcinaszállítmányok, akadozik az uniós bürokrácia, az új variáns meg már ott van Ausztriában, Szlovákiában és Romániában is. Most úgy szívesen hibernálnám magam úgy júliusig....


Lekopogom, nekem biztos munkám van, de már nagyon nyomaszt ez... Alig várom, hogy egy Bagossy Brothers koncerten sörrel a kezemben énekeljek, egy tankcsapda koncerten pogózzak, beüljünk egy kocsmába a haverokkal, randizzak egy lánnyal pl. egy cukrászdában, meccsre tudja menni, stb.


Szilveszterkor szüleimmel nem is koccintottunk, üvegből húztuk meg a pezsgőt (persze mindenki a sajátját).



2021. jan. 9. 21:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
59%

Biztosat senki nem tud mondani a jövőről.

Saccolni annyit lehet, hogy a tél és a tavasz még a védekezésről szól, de a nyár szerintem már rendben lesz. (Kb. mint tavaly - tömegrendezvények ugyan nem voltak, de belföldi nyaralás meg táborok belefértek.) Az ősz meg jó eséllyel attól függ, hogy addig mekkora átoltottságot lehet majd elérni.

2021. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
59%

#10-es, kérlek mesélj, hogy egy "kamuvírus" hogy tudta elvinni 3 ismerősömet. 3 másik ismerősöm - a fertőzés előtt full egészségesek voltak - pedig 6-8 hete nem tudja kiheverni a tüneteket.


Nem kívánok Neked rosszat, de kicsit nézz körül úgy, hogy nem álszakemberek véleményére alapozol. Kérdezd meg az ismerősi körödet, hogy miképp estek át rajta.


Ha mégis fenntartod, hogy "kamuvírus", akkor irány önkénteskedni egy covid osztályra. Hisz Rád nem lesz veszélyes.....

2021. jan. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 everlight ***** válasza:
61%
Nem értek az egészségügyhöz így nem is mehetnék covid osztályra.Nekem pedig sok rokonomat vitte el a rák,ameddig a rák ellen nincs hatásos gyógymód addig engem sem érdekel hányan halnak meg covidban,mindenkinek el kell fogadni a saját halandóságát.
2021. jan. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
78%
Influenza miatt voltak betegek, mivel hasonló tüneteket produkál coviddal.. Csak gazdagsági összeomlás a céljuk meg h egymásnak essenek az emberek..
2021. jan. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
77%

#13-as, #12-es vagyok. Ez a különbség köztünk - én azzal is együtt érzek, akinek daganat vagy egyéb betegség miatt ment el a családtagja, barátja És most azokkal is, akiknek covid miatt.


A daganat valóban nem lebecsülendő, ilyet nem is mondtam, szomorú, hogy mennyien elhunynak benne. És ők duplán kiettek a helyzetnek: ha elkapják a covidot, rosszabb esélyekkel indulnak, illetve pont a sok covidos kórházban ápolt miatt ők ellátatlanok maradnak. Ez a gáz a covidban, hogyha túl sokan kerülnek vele kórházba, dönteni kell, h a fuldokló covidost mentsék-e meg a fertőző osztályon vagy akár egy daganatoson a belgyógyászaton. Mert totálban az orvosi szakszemélyzet száma nem nőtt, tehát az eddigi létszámmal kell ellátni az eddig ismert betegségeket + most még egy nem kicsi problémát.


#14-es, ez a legszánalmasabb hsz, amit elképzelni tudok. Még egyszer leírom: 3 ismerősöm meghalt covidban. NEM INFLUENZÁBAN. Mit nem lehet ezen megérteni? Hidd el, bennem is volt némi szkepticizmus, h ez mennyire súlyos, de ez a 3 eset sajnos keserű módon rávilágított a helyzetre. Valóban jó a covid arra, h összerúgják a port, de lássuk be: hogy ne húzzuk fel magunkat, ha leírjuk a színtiszta igazságot 3 halálesetről, majd megkérdőjelezik és felvetik, hogy influenza volt. Elképzeltem, hogy hasonló gondolkodású lennék, odamennék a az elhunytak családjához és mondanám, hogy részvétem, de influenza miatt mentek el és h egy összeesküvés áldozatai vagytok. Akkora pofont kevernének le nekem és soha többé nem állnának szóba velem - meg is érdemelném.

2021. jan. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 everlight ***** válasza:
78%
Akkor is fontosabb az emberek megélhetése,a 98 százalék túléli a 2 százalék meg úgy is meghalna,nem lehetne a 2 százalék miatt kicseszni a 98 százalékkal.A jövőben kitalálják 100 . hullámot,örökké húzzák,menjen le inkább hamar,akinek meg kell halni haljon meg.
2021. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
62%

#16-os, Everlight, most látom a Nevedet, így szólítanálak.


Az emberek megélhetése valóban nagyon fontos, de ezt sajnos úgy lehetne a legjobban biztosítani, ha vagy nem lenne vírus, vagy ha nem okozna jelentős problémákat az egészségügyben, tehát intézkedések és korlátozások sem lennének. Sajnos egyik alapfeltétel sem teljesül, így az intézkedések és korlátozások is elkerülhetetlenné váltak.


Ha elengednénk a vírust (azaz nem lenne semmi intézkedés, még maszkhordás sem), akkor odajutnánk rövid időn belül, hogy százezrek, de inkább milliók lebetegednének, a kórházakban nem tudnák ellátni a fertőzöttek, illetve a nem covidosok jó részét - azaz összeomlana az egészségügy. (Igazából össze is van némileg omolva, csak nem szeretik bevallani, sajnos ez bennfentes infó). Csak azért élnek túl mégis valamennyire az egészségügyi rendszerek, mert lelassítják az országok a vírus terjedését ilyen-olyan intézkedésekkel.


Ha nem beszélne a média a vírusról és nem lennének intézkedések, mindenki megérezné oly módon, hogy az iskolákban és munkahelyeken nagyon sokan lebetegednének "rejtélyes módon" (Wuhanban és Észak-Olaszországban igazából ezt történt a nagy realizálás előtt, előbbinél még titkolóztak is rendesen), ezért sokan el sem tudnák látni a munkájukat, illetve komplett osztályok betegednének le és nem lehetne tanítani. Nem mellesleg, feltűnő lenne, hogy a tanárok és munkavállalók közül is sokan elhunynának, így is bőven van 20-50 közötti korosztályban halott és jó néhány esetben csak kamu alapbetegségeket tüntetett fel a drágalátos Operatív Törzs, néhány esetben magának a covidnak a szövődményeit. Tehát még az alapbetegségesdi szöveg is csak egy kamu és csak a vírusszkeptikusoknak egy álmentőöv, hogy a közösségi felelősséget ki tudják kerülni.


De hogy egy konkrét példát mondjak a vírus "elengedésére" - nálunk egy ilyen "kis helyi járvány" miatt (amit színtisztán az intézkedések be nem tartása okozott, nem hordtak maszkot egyszerűen az auditos kollégáink és valaki betegen bement) jó néhányan egyszerre estek ki a munkából és alig tudták a munkájukat ellátni. A nagy számok törvénye meg azt diktálja, hogyha ez még nagyobb kört érintett volna, akkor az összes üzletágunk hetekre akadozott volna. Ez egy valódi életszerű és nálunk megtörtént példa van arra, hogy mit okoz csak egy pici járvány egy cégnél. Na, itt ugyanúgy visszajutunk az emberek megélhetésére, azaz a gazdaság ugyanúgy negatív behatásokat szenvedne el, hogyha a vírus végigmenne az embereken intézkedések/korlátozások nélkül. Ráadásul még nagyon komoly emberi áldozattal jár.


Mindennek a tetejébe azt se felejtsd el, hogy az egy tényező, hogy a fertőzöttek 2%-a elhunyt. De sokan a "felgyógyultak" közül is hosszútávú tüneteket tapasztalnak, illetve jó néhányan rehabilitációra szorulnak. Minél többen lesznek betegek, az egészségügyi rendszereknek annál több ilyen rehabilitációra szorult emberrel kell foglalkozniuk a későbbiekben. Ahogy korábban írtam (12-es hsz), van más 3 ismerősöm (ők nem a kollégáim, ők szerencsére már jól vannak), aki 2 hónapja ki sem tud gyógyulni (visszatérő láz, nehézlégzés, erős szívdobogás, visszatérő fáradtság a jellemzők). Tehát jelenleg leromlott az életminőségük, remélem, hogy hamarosan mindenki jobban lesz, megérdemelnék.


Mindezeket figyelembe véve, az az út, hogy kész, engedjük el a dolgot, mégis a gazdaság és az általános egészségügyi helyzet romlásához vezetne. Emiatt szomorú kijelenteni, de kb. tényleg nem maradt más megoldás, mint az oltás (legalábbis itt Európában, elnézve az emberek együttműködési készségét), mert akkor lehet az Általad egyébként jogosan bosszantónak tartott korlátozásoktól eltekinteni.


Picit az az érzésem, Everlight, hogy nagyon feketén-fehéren, talán kevés tapasztalattal mondod azt, amit mondasz. Az, hogy a covid-dal kapcsolatosan nincs közeli tapasztalatod, az egyáltalán nem baj, maradjon is ez így. De ha valaki ebben meghal vagy utána maradandó egészségkárosodást szenved, az sajnos nem vicc és komolyan veendő. Kérlek, hogy ezeket is gondold át és ne csak egy oldalról tájékozódj. Mondom, én is valamennyire szkeptikus voltam, de beszéltem ezekkel az emberekkel, eü-ben dolgozókat kérdeztem meg és az alapján írtam le, amit írtam.

2021. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

17-es, ezt nagyon szépen összefoglaltad!


Én októberben úgy láttam, hogy akkor el volt engedve.... Teltházas focimeccsek, legális covid partyk "délutáni diszkó" néven, stb. Pedig az egészségügyben már október elején kongatták a vészharangot, hogy baj lesz. Külföldi híradókban szenzációszámra mentek a meccsek, délutáni partyk képei. Ez a fehérorosz modell volt, nem a svéd.


Aztán novemberben nagyon nagy lett a gond, és jött a kapkodás, most meg nem látszik a vége az egésznek.

2021. jan. 11. 12:26
 19/36 everlight ***** válasza:
85%

Ez is csak 1 betegség a sok közül,a szükséges műtéteket is elhalasztják ,mintha más betegség nem lenne.Ha nem lesz megélhetés,akkor jövő sem lesz,többen lesznek öngyilkosok mint ahányan a vírusban halnának meg.Ha nincs hol ismerkedni gyerekek se születnek majd,az emberek magányukban szintén öngyilkosok lesznek.



Többet ártottak összességében a korlátozások,mint használtak.A halálozási arány csupán 2 százalék ami túl kevés ahhoz,hogy komolyan vegyem,egészséges emberekre nem veszélyes. Svédországban tavasszal semmi korlátozás nem volt és láss csodát nem halt ki a svéd nép.


Aki akar zárkózzon be,de ne kényszerítsék rá mindenkire,mert ez diktatúra.

2021. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
A halál a világ legtermészetesebb dolga.
2021. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!