Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2021 is megy a kukába?

2021 is megy a kukába?

Figyelt kérdés

Rá kellett ébrednem, hogy tőlünk északra és nyugatra drámaivá vált a vírushelyzet, és csak hetek kérdése, hogy nálunk is bedurranjon a 3. hullám. Nem lesz itt lazítás február elsején, még a végén egész napos kijárási tilalom jön hónapokig. Az impotens magyar kormány akadályozza a széleskörű oltakozást a rendes tájékoztatás hiányával és az egymásnak naponta ellentmondó hivatalos információkkal, az impotens ellenzék meg rémhírekkel paráztat, de érdemi javaslattal nem tudnak előrukkolni. Ehhez még Brüsszel töketlensége is hozzájárul, hogy szinte mindenhonnan késnek a vakcinaszállítmányok, akadozik az uniós bürokrácia, az új variáns meg már ott van Ausztriában, Szlovákiában és Romániában is. Most úgy szívesen hibernálnám magam úgy júliusig....


Lekopogom, nekem biztos munkám van, de már nagyon nyomaszt ez... Alig várom, hogy egy Bagossy Brothers koncerten sörrel a kezemben énekeljek, egy tankcsapda koncerten pogózzak, beüljünk egy kocsmába a haverokkal, randizzak egy lánnyal pl. egy cukrászdában, meccsre tudja menni, stb.


Szilveszterkor szüleimmel nem is koccintottunk, üvegből húztuk meg a pezsgőt (persze mindenki a sajátját).



2021. jan. 9. 21:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
77%
#30 Hát, nekem egy 87 éves idős, szívműtött ismerősöm halt bele, akinek alapból is tényleg csak hónapokat jósoltak az orvosok, viszont volt miatta lélegeztető gépen, a halál szélén egy volt osztálytársam is 22 évesen, akinek semmilyen alapbetegsége nem volt. Lélegeztető gép nélkül lehet hogy már ő sem lenne. Úgyhogy légyszíves ne mondj ilyet.
2021. jan. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

31


Én tényleg sajnálom de egyik sem volt covidos.Tudod mit neveztek el covidnak? Az immunrendszer egyik védelmi rendszerét,az exozomát.Tehat ha van egy légzőszervi betegséged akkor nagyobb az esélye annak hogy pozitívat mutat a teszt úgy hogy nem is vagy covidos.Ezert is alkalmatlan a PCR teszt.Ezt nem az ujjambol szoptam ki hanem szakemberek állítják akik ki vannak zárva a kozmediabol

2021. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 everlight ***** válasza:
74%
Tüntetés lenne az egyetlen megoldás,betegségek,járványok mindig voltak és lesznek is.ezzel együtt kell élni,el kell fogadni,felesleges örökké húzni. Az emberek 98 százaléka túléli,a 2 százalék meg így járt.Senki sem élhet örökké.
2021. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
76%

Én a #32-essel feleslegesnek látom a vitát, kész, covid tagadó az illető. Ez van, el kell fogadnunk, hogy az. Joga van hozzá.


Everlight, ahogy korábban is írtam, még mindig igazat adnék valamennyire, csak egy dolgot azért szerintem ne felejts el:


Mindentől függetlenül, az azért nem kicsi gond, hogy a teljes kórházi kapacitások pont ugyanakkorák, mint a covid előtt. Ugyanúgy, ugyanannyi orvosnak, ápolónak kell ellátnia a betegeket, akiknek a száma értelemszerűen megnőtt a covid miatt. Ezért azt a nem kicsit lelkileg megterhelő döntés nekik kell meghozniuk, hogy akkor a covidosokat ne lássák-e el, vagy a többi beteget. Sajnos egy bizonyos szint felett túlterhelődik az egészségügy. Ilyenkor nem tud más lenni a reakció, mint a nem covidosok kárára elkezdik a kapacitásokat átszervezni. De sokszor ez sem bizonyul elegendőnek, ezért kénytelen az egészségügy jelezni a legfelsőbb döntéshozóknak, hogy kérlek, lassítsátok már le a járványt, mert a mi kapacitásaink kimerültek, nem tudunk több beteget ellátni. Máskülönben, kész, feladjuk. Ez nemcsak nálunk, hanem Európa nagy részében gond, csak nem képesek értelmesen kommunikálni, mert nálunk sikeresen egy nyunyóka nénit sikerült az egész járványügy élére tenni, aki egy báb és 2 egymást követő, konzisztens mondatra, üzenetre nem képes.


Tehát ne csak a halálozási mutatókra gondoljunk, hanem erre a nem elhanyagolható tényezőre is. Azt nem lehet mondani egyik betegnek sem, függetlenül attól, hogy covid-os-e vagy sem, hogy kész, Te nem kaphatsz egészségügyi ellátást. Szóval, itt még csak nem is humán kérdésekről, hanem praktikus kérdésekről beszélünk. Az egészségügyi összeomlása éppúgy tüntetéshez vezetne, csak sokkal nagyobbhoz, mert egyértelműen a kormány felelőssége az, hogy az egészségügy működjön és ez sokkal több embert érintene. Nálunk ez eleve eléggé problémás volt már a Covid előtt is.


Az már a humán része, hogy sajnáljuk-e az elhunytakat. Én sajnálom őket és borzasztóan érintene, ha egy közeli rokonom, barátom hunyna el, épp eléggé letaglózott engem annak a 3 ismerősömnek a halála is. Gondolj bele, Everlight, ha ez az Édesanyád, az Édesapád, Nagyszüleid, Testvéreid, Élet/Házastársad lenne. Akkor is azt mondanád, hogy kész, így járt? Szerintem Te ennél belül érzőbb/érzékenyebb vagy, csak nem mondod ki. Onnan gondolom ezt, hogy Te Magad írtad le, hogy sajnálod azokat, akik miatt elveszítik a munkájukat, tehát ebből látszik, hogy vannak érzéseid. Biztos vagyok benne, hogy rosszul érintene, ha a Családodból menne el valaki. Más betegségek esetén is rosszul érintene Téged, ebben biztos vagyok, de a Covid-nál is.

2021. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 everlight ***** válasza:
Rákban hányan halnak meg,miért nem közlik naponta ennyi erővel.Ez is csak egy betegség,de túl van propagálva,már nem az érdekli az embereket milyen adatokat mondanak be,eltelt egy év és a kezdeti parázás enyhült,nem fog kihalni az emberiség,influenza idején miért nem vitték csődbe az országot? A gyáva ingyen élő emberek kedvéért vannak a korlátozások,30 éve nem lehetett volna ilyen felesleges értelmetlen intézkedéseket kitalálni.
2021. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

34


Én csak olyan elméleteket fogadok el amik szakemberek szájából hangzottak el.Szerintem nincs Covid de lehet hogy tévedek.Legalabb én beismerés hogy tevedhetek veled ellentétben


Azonban arról teljesen megvagyok győződve hogy ez egy szándékosan mesterségesen kreált valsaghelyzet,rengeteg a logikai bukfenc benne

2021. jan. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!